Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztétek azt 18-19 éves...

Éreztétek azt 18-19 éves korotokban, hogy nem fogtok boldogulni a későbbiekben?

Figyelt kérdés

Minden vágyam, hogy elköltözzek itthonról. Az apám pokollá teszi az életemet. Nagyon utálom, a legrosszabb apa a világon.

Alkoholista és ha iszik nem ismer határokat. Mindig megaláz, káromkodik, szidalmaz. Egyszerűen képtelenség neki megfelelni, semmi se elég jó amit csinálok, és ezzel az állandó elégedetlenségével az őrületbe kerget. A sok idegeskedéstől gyomorfekélyem lett...19 évesen. Minden egyes napom egy stresszes nap.:S

Már annyira elvette az önbizalmamat, hogy úgy érzem nem tudok majd megállni a saját lábamon ha elköltözök itthonról.

Ti éreztetek ehhez hasonlót?


2010. nov. 29. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
éreztem, de igazam is lett, 26 éves vagyok, és munkanélküli.
2010. nov. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem jó a családi helyzetem én is nap mint nap úgy érzem,hogy sosem leszek jó társ,jó barátnő, jó háziasszony,jó munkaerő, jó feleség,és jó édesanya.

Elég rossz így érezni :(

Nem szeretnék a szüleim hátán megöregedni,és nagyon félek, bár tudom,hogy senki sem könyvből tanulta meg ezeket a dolgokat, mégis sokat merengek rajtuk.

2010. nov. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De fogsz boldogulni az életben. Csakis saját magaddal törődjél, és minél előbb el onnan, még ha albérletbe is kell menned, vagy esetleg egy közös albérlet barátnőddel, közeli ismerőssel. 19 évesen gyomorfekély, ez egy súlyos probléma.Nem értem én egyes szülőket, hogy tönkreteszik a gyerekük életét. De az alkoholisták általában mind ilyenek. Agresszívak,mocsokul beszélnek. Szégyelje magát az apukád. Te pedig megfogod találni az élet értelmét.Légy nagyon boldog, hasonló cipőben jártam anno én is. De édesapám nem rég hunyt el, és még egy fél rossz szóval sem akarom megbántani, nyugodjon békében. Remélem érthető volt számodra.
2010. nov. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Keress meg!
2010. nov. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg Neked kedves 3. válaszoló! Nagyon kedveset írtál!:)

Próbálom megfogadni a tanácsaidat, csak akkor is nagyon bánt, hogy pont az saját apámra nem számíthatok. Anyukám sajnos már nem él, pedig Ő biztos támogatna mindenben!:(

2010. nov. 29. 10:28
 6/7 A kérdező kommentje:

:O

Miért keresselek meg?

2010. nov. 29. 10:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is 19 vagyok és pontosan így érzem néha. Belemerülök az álmodozásba, hogy 5-6 év múlva már saját házam lesz, férjem, gyerekek - aztán felébredek és azt kell látnom, hogy még itthon lakom, életemben nem dolgoztam soha (erre még diákmelóhoz sem nagyon lehet jutni), és egy olyan szakot tanulok, amit imádok és régi álmom volt, de elhelyezkedni vele jóformán lehetetlen.

Pedig tudom, hogy nem vagyok hülye. Gyermekkorom óta rengeteget olvasok, ezért minden narcizmus nélkül mondom, hogy van némi műveltségem - rátapad az emberre az évi 100-150 könyv -, 2 idegen nyelven beszélek, mivel nincs apám, megszoktam, a fizikai férfimunkát, de ugyanúgy tudok főzni, hímezni, tehetségesen rajzolok... ami szép és jó, de semmit nem érek velük. Szóval itt ülök és próbálom összerakni az életem, keresni a lehetőségeket, amik nem jönnek, megszabadulni a családomtól (csúnyán hangzik, de alig várom, hogy innen 2000 km-re költözzek).

Mégis, néha úgy érzem, hogy sosem lesz belőlem semmi. Pedig akarom, próbálkozom, csak a dolgok nem jönnek össze.

2010. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!