Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a felfogás...

Mit gondoltok erről a felfogásról?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek,ha minden családtagomat megkérdezek hogy mit szeretne karácsonyra és azt is kapná. Mivel nem szeretnék olyasmit venni ami nem kell vagy nem tetszik. Persze ugyis tudják hogy mi az amit kérhetnek /összegben/ tőlem. Szerintetek ez nagyon ciki?
2010. nov. 30. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudod magadtól, hogy minek örülnének?
2010. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

dehogy ciki :P én is mindig megkérdezem így legalább ők is azt kapják amit szeretnének és én is tudok neki venni valamit, nem pedig stresszelek hogy kinek mit. én is elmondtam minek örülnék, és azt fogom kapni pl nagymamámtól is :) szerettem volna a dolgot de most magamra nincsen pénzem. így örülni is fogok neki nagyon és ő is, hogy én örülök :)

20L

2010. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ciki. Én is így csinálom. Nem azt a világot éljük,amikor mindenféle baromságra szórhatjuk a pénzt!


25/N

2010. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A mi családunk mindig is így csinálta/csinálja minden alkalommal (szülinap, karácsony). :) Hogyha nem kértünk semmit, mert nem jutott semmi olyan eszünkbe, amire szükségünk lenne, akkor pénzt kaptunk/kapunk. :)

Mi is úgy vagyunk vele, hogyha már veszünk, akkor olyat, aminek hasznát tudjuk venni és szükség van rá. :)

2010. nov. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ciki,viszont nagy meglepi akkor van ha te leped meg valamivel öket,ha kicsit odafigyelsz ugyis tudod mi az amit szeretnek,mi az amit használnak és esetleg elfogyott.Tavaly nekem nagyon kiábrándito volt amikor meg volt h te ezt veszed nekem én azt adom neked(mindki tudta)és persze hasonlo árakkal így kb.megvehette volna minenki magának és kész,szerintem ez így már annyira nem jo.Mégiscsak jobb az ha kibontják az ajcsidat és meglepödnek,föleg ha addig magadba tudod tartani hogy mit vettél,minthogy tudják mit kapnak.Persze ott a riziko ha nem mondja meg elöre mi kell neki,de azért hidd el ha odafigyelsz akkor látni fogod,pl.kedvenc parfümje(ami már rég elfogyott)vagy egy könyv ami lehet érdekelné,vagy mi a kedvenc testápolási márkája,esetlen kedvenc csokija,vagy ha szereti az édeset akkor egy finom jo minöségü csokinak boztos örlne.Majd gondold át és döntzsd el h megkérdezed e vagy inkább megprobálod öket meglepni,utobbi kicsit rizikos de az biztos hogy jobb.
2010. nov. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Mivel a gyerekekről van szó és már nem laknak velem igy nem látom hogy mi fogyott el,vagy éppen mi hiányzik a lakásból Legtöbbször ők jönnek hozzám én egy évbe 1x 2x megyek
2010. nov. 30. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező a meglepetés.
2010. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De csak ismered őket annyira, hogy mondjuk kézzel csinálj nekik valami meglepetést, ami hasznos is...


mondjuk ha van egy fotos a családban, akkor csinálj neki valami szép képtartót... vagy ha van a családban ékszerbolond...akkor egy ékszartót ládikót készits neki... és ráírhatod, hogy nyakláncok, vagy karkötők stb...


Nem muszáj venni...


Én most vettem tudomásul, hogy nem tudom megvenni azt a könyvet amit szeretnék ajándékozni, helyette csinálok valami kézzel készített hasznos apróságot.

Hidd el, örülni fognak neki.

2010. dec. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha nem egy dolgot kérdezel meg tőlük, hanem íratsz egy listát, mivel biztos van több dolog is amire vágynak.

Így a listából ki tudsz valamit választani, és mégis meglepetés lesz az ajándék, mert nem tudják, hogy mit kapnak.


és neked is könnyebb, mert ha az egyiket nem tudod beszerezni, valamelyiket biztosan.

2010. dec. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

18.54 vagyok!Persze így más a helyzet kicsit,hogy nem él eggyütt a család és nem tudni kinek mi fogyott el vagy ki mit szerett.Tényleg igaza van valakinek aki utánam irt hogy akkor már édemesebb több dologt megérdezni hogy minek örülne mert akkor azért ott a meglepi h melyiker kapja.

Mert ha mond pár dologt az jobb mintha azt mondaná h na ezt...!Amúgy ne értzsd félre!Nem bunkoságbol mondom.Én sem élek se anyukámmal már sem a tesoimmal viszont ha megyek hozzájuk figyelem mit használnak,mit szeretnek és milyen a stilusuk.Elég velük párszor beszélni van h meg is emlitik h ép mi érdekli öket.Csak mondok egy példát.Tesom gyereke imádja a Twilight filmet,mivel tudom h nincs meg neki svs-n akár azt is vehetnék neki..vagy pl,anyumnak tudom mi az az illat krém amit imád,esetleg tesomnak parfüm stb...pedig nem élek velük!Abban az esetben elképzelhető hogy az ember nem tud megfelelö informáciohoz jutni,ha nagyon régen és nagyon távol vannak egymástol a rokonok,na akkor lehet h én sem tundék ajándékokat választani,mert mindenki változik.Remélem nem vetted bunkoságnak,nem annak szántam.

2010. dec. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!