Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki nagy családdal...

Mindenki nagy családdal karácsonyozik? Én csak anyuval, meg nagyival fogok. Hogy tehetjük majd mégis hangulatossá a karácsonyt? Nálatok hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Nekem csak ők vannak, meg hát az unokatesómék, de hozzájuk majd mi megyünk 26.-án. Mindig úgy zajlik a karácsony, hogy megcsináljuk az ételeket, közben ők hússzor összevesznek, én TV-zek, aztán végül mindenki összeveszik mindenkivel és valaki elmegy otthonról. De komolyan ez van, elég hangulatromboló. Már előre remeg a gyomrom, ha arra gondolok, hogy megint mi lesz majd. Ezért utálom a karácsonyt, de tényleg. Már semmi ötletem nincs, hogy mivel oldhatnánk a feszültséget, mert én mindig megpróbálom őket csitítgatni, de akkor is összevesznek:( Számomra a karácsony az az ünnep, mikor összeveszünk és kitör a családi perpatvar, a 3 nap kiabálással zajlik. Úgy irigyelem azokat, akik sokan vannak, leülnek az asztalhoz, esznek, közben beszélgetnek, megajándékozzák egymást nyugodtan, nevetnek stb. Ráadásul karácsonyfánk sem szokott lenni, mert azt mondja anyu, hogy felesleges pénzkidobás (jó, mondjuk kicsit tényleg az, de legalább jelképesen lehetne valami). Ah, szerintetek mivel tehetném normálisabbá a hangulatot majd? Akármilyen ötlet jó lenne
2010. dec. 1. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én anyukámmal karácsonyozok,és annyi lesz hogy majd bámuljuk a tv-t..karifánk sem lesz,mert nincs rá pénz :S...
2010. dec. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom:( Nekünk is már nem tudom, milyen régóta nem volt. Bár régebben azért olcsóbban lehetett hozzájutni, most meg azért nem tudunk nagyon ezreket szánni egy fára. Meg azon akkor már inkább ajándékot veszünk
2010. dec. 1. 11:43
 3/17 anonim ***** válasza:
nálunk már kb 3-4 éve ajándékozás sincs.. :(
2010. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Sajnállak:(

Nálunk az egész család összegyül..szóval elég sokn vagyunk. A tavaly 9 en voltunk...

Nekem a szilveszter válik unalmassá...,mert eddig jóformán minden évben a nagyimnál voltam a tesómmal..de az idén lehet a barátnőméknél leszek...:)

13/L

2010. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja és nagy fa van mindig,meg ajándékok a fa alatt..már alig vároom.
2010. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A ferjemmel a gyerekemmel a sogornomekkel es egy baratunkal karacsonyozunk. Most csak kis karacsonyunk lesz, de vettunk a piacon egy mufenyot...az minden evben jo lesz. Nem tartom jo otletnek a kivagott fenyot. De jelkepesnek a fenyoag is jo!

A karacsonynak meg nem az ajandek a lenyege. Hallgassatok karacsonyi dalokat, es teve helyett beszelgessetek. Valami olcso de finom kajat keszitsetek, es egymasnak legyetek ott...ne az ajandeknak

2010. dec. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szegény, ez biztosan rossz lehet nagyon. Próbáld meg anyukádat rábeszélni, hogy legyen egy kicsi fátok, 1000-1500 Ft-ért már lehet kapni szép kicsiket. Előtte napokban akár együtt is készíthettek díszeket a fára. Próbálj meg minél többet segíteni nekik a készüődésben, vedd ki a részed a sütés-főzésből, takarításból. Biztosan örülni fognak neki, nekik is kevesebb munka marad, és talán nyugodtabbak lesznek ők is. Tudom milyen az, amikor mindenki azért ideges, hogy jól sikerüljön a Karácsony, és pont emiatt lesznek türelmetlenek egymással. Hármótoknak nem kell sok ennivaló sem, legyen egyféle, meg 1-2 süti. Az hamar megvan, és van idő egymásra figyelni. Próbáld meg kezedbe venni az irányítást, ha megoldható, közben legyenek más-más helyiségben, kevésbé tudnak egymásba belekötni. Pl. egyikük főz, másikuk pakol a szobában, vagy a lakást díszíti. Hirtelen ennyi jut eszembe, és szívből kívánom, hogy az idei Karácsony jó hangulatban teljen.
2010. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Sajnos az idén még karácsonyi vacsora sem lesz, ma fizettem ki a számlákat és 2000 ft-om maradt erre a hónapra.Netem is csak azért van, mert még nem kapcsolták ki.Van egy kicsi 56-60 cm-es mű karácsonyi fám, arra rakom az égőket és ennyi a fa , már több éve.Azt sem tudom már mikor éreztem igazi fenyőfa illatot karácsonykor.Mi hárman leszünk, anyu én és a húgom.


19/L

2010. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hol laktok?

Nem tudtok valahonnan szerezni, kérni, vágni, egy két fenyőágat. Akár nagyobbat is.

Mamám tavaly így csinálta meg, és teljesen olyan volt, mintha igazi karácsonyfa lett volna.

Azt fel lehet díszíteni saját készítésű dolgokkal.

Lehet papírból, vagy akár gyufásdobozból is csinálni díszt.


Nekünk pl. van egy fenyőfánk, és ha valaki kérne biztos adnánk neki fenyőágat.

De lehet, hogy a kereskedő is adna selejt ágakat, amik a fáról törtek le. Vagy aki vesz fát.

És mégis akkor van karácsonyi hangulat.

2010. dec. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel a családnak ajándékba egy fenyőfát? Egy Douglas-fenyőt már 1000-1500 Ft-ért kapsz, annyit egy hónap alatt csak össze tudsz spórolni a zsebpénzedből! Díszeket meg készíthetsz kartonpapírból, ha nincsenek otthon, vagy akár az interneten is körülnézhetsz ötletekért, rengetegféle díszt el lehet készíteni saját magad. Ha kicsi fát veszel, nem kell rá sok. Ez lehetne a te meglepetésed.
2010. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!