Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki nevelő...

Van itt olyan aki nevelő otthonban karácsonyozik, mert nincsenek szülei?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Szerinted egy nevelőotthonban van internet hozzáférési lehetőség??
2010. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Az nem netezik.
2010. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
És akkor attól szerintetek azok a gyerekek soha életükben nem ülnek számítógép elé?? Járnak iskolába,könyvtárba stb. sőt egy modernebb nevelőotthonban igenis lehet internet, maximum korlátozva van a használata.
2010. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

a nevelőotthon nem börtön, hülyegyerekek....


de szerintem ilyenkor már takarodó van és nincs netezés

2010. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Dehogynem neteznek. A családotthonokban mindben van, sőt sok gyereknek van saját laptopja is. A mi iskolánkban a családotthonosoknak mindnek van telefonja, márkás ruháik, soknak laptopja, és minden évben külföldön nyaralnak két hétig. Kevesen maradnak benn karácsonyra, a legtöbbnek vannak szüleik, csak azért adják be őket, mert így egy csomó pénzt kapnak az államtól, plussz nem kell eltartani őket. 18 éves korukban mennek haza, pár millió Ft-tal, attól függően, hány évig voltak benn. Ezt a pénzt aztán pár hét vagy hónap alatt elveri a lumpen családjuk.
2010. dec. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos, hogy aki nevelőotthonban él, annak nincs internete.:)

Én nevelőként dolgozom egy budapesti nevelőotthonban, ahol a szobánként (2-3 fő) van egy számítógép internettel a gyerekeknek + egy csoportgép. Ezen felül, amelyik gyerek szeretné és kérvényezi, kikérhet annyi összeget az összegyűjtött családi pótlékából, amiből vehet egy laptopot, így sok gyereknek az is van.

Ez az otthon, ahol dolgozom, elég átlagosnak számít, mégcsak nem is elit.

2010. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

előző, azért azt nem hiszem, hogy egy csomó pénzt kapnának az igazi szülők, és még nevelni sem kell a gyereket, költeni rá. ez abszurd!

akik beadják intézetbe a gyereküket, szerintem még családi pótlékot sem kapnak.

2010. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az otthon igazgatója a hivatalos gyámjuk, így az otthon számára folyósítják a családi pótékot, amíg a gyerek bent tartozkódik, amit kizárólag a gyerekre lehet fordítani (így lehet kikérni belőle pl. egy laptopra való összeget, ahogy fentebb írtam), és az összegyűlt pótlékot megkapja a gyerek 18 éves korában egyösszegben, kiegészítve az életkezdő támogatással (a kettő együtt közel 2M forint).
2010. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
nekem van otthonos b.nőm, és van net ott, és a családi pótlékot nem kapják ki a szülők! sőt a gyerek is csak akk. kapja meg, ha elmondja, mire költi...jajdesok okos ember van :S ...am. ez a b.nőm ott tölti :S
2010. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kerdezo nem is mondta, hogy nevelootthonban nevelkedik, csak kerdezte, van-e itt olyan?
2010. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!