Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvált szülők, ti hogyan...

Elvált szülők, ti hogyan ünneplitek a szentestét, karácsonyt?

Figyelt kérdés
Ha van egy közös kisgyerek, együtt vagytok szenteste csak a gyerek kedvéért, vagy megállapodtok, hogy melyik nap kinél lesz a kisgyerek?
2010. dec. 4. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Hát, én biztosan együtt tölteném a volt házastársammal. Azért akkora tróger nem vagyok, hogy tönkretegyem a gyerekem karácsonyát és úgy viselkedjek egy olyan emberrel, akinek egykor örök hűséget esküdtem, hogy nem engedem be a házba.
2010. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha viszonylag barátságban váltatok el és ebben belefér a közös karácsony a gyerek boldogsága érdekében miért ne lehetne együtt tölteni.De ha nem birjátok egymás képét akkor ne rontsátok el a gyermeketek karácsonyi hangulatát.Ekkor viszont másnap a másiknál lehet a gyermeketek.
2010. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy ez sok mindentől függ. Egyrészt persze a két elvált fél viszonyán, másrészt a gyermek életkorától és attól is, hogy mikor történt a válás, külön élnek-e már a szülők és mióta.

Szerintem ha már berögzült a láthatások rendje, a gyermek megszokta, hogy vannak dolgok anyánál és más dolgok vannak apánál, megértette, hogy a szülők már külön élnek, akkor nem szerencsés együtt ünnepelni a karácsonyt sem. A kisgyermel ettől csak újra azt remélné, hogy anya és apa egy pár, mikor pedig rájön, hogy az ünnepek elteltével minden marad a régiben, anya és apa "újra" külön vannak megint kénytelen átélni a válás okozta traumát.

2010. dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem a szüleim elváltak, de apámmal nem is nagyon tartottam a kapcsolatot egy jó fél évig...

anyum nevel, de apám erre jön egy órára általában, hogy együtt töltsünk egy kis időt, a szentestét pedig anyummal töltöm


17/f

2010. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én elvált szülők gyereke vagyok.

A szentestét az Anyukámmal töltöm, másnap meg átmegyek az apámhoz.

A szentestén azért szeretek Anyával lenni, mert tudom, hogy akkor az a nap BÉKÉS lesz, ilyenkor finom ételeket készítünk együtt, karácsonyi zenéket hallgatunk, szóval nagyon hangulatos az egész.

Másnap átmegyek apához, aki jól leissza magát, mindennek lehord minket, természetesen nem állítunk karácsonyfát, nem csinálok semmi ételt csak úgy elvagyunk nézzük a tv-t.

2010. dec. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom.. És miért kell menned az édesapádhoz, ha nem érzed vele jól magad? Csak azért, mert az apukád? Szerintem egyáltalán nem kötelező. Vagy mond meg neki, hogy csak akkor mész el hozzá, ha normális lesz.


Egyébként a kérdésem inkább a gyerek lelki világával kapcsolatos. A harmadik hozzászóló rátapintott a lényegre, szerintem.

2010. dec. 9. 11:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugy,mint egy ketté vágott kenyér.Egyik szivem itt a másik ott.Szar érzés.
2010. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!