Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség lenne? A Szentesté...

Illetlenség lenne? A Szentestét szeretnénk a gyerekeinkkel tölteni.

Figyelt kérdés

24-ét szűk családi körben terveztük tartani.

Párom, gyerekeink.

Nagy családi összejövetel pár nappal később lenne, 29-én, akkor lesz ugyanis a párom szülinapja.

Karácsonykor nem fogunk találkozni, mert a férjem dolgozik 24-én reggelig, illetve 25-én délutántól.

Anyósomék másik városban laknak, és most szólt, hogy 24-én átjönnének.

De mi nem szeretnénk.

Nem akarunk vendégséget, csak egy nyugis estét.

illetlenség lenne, ha ezt megmondanánk?

Anyósom, és apósom amúgy magányosan töltik a szentestét.

Vagy mit mondhatnánk nekik, hogy ne bántódjanak meg?


2010. dec. 19. 19:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Mondjátok azt, hogy mivel a férjed 24-én reggel jön haza (ezt így értelmeztem), és már 25-én ismét dolgozik, szeretnétek a Szentestét együtt tölteni a gyerekekkel.

Ezt megérthetik.

2010. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
Én nem tudnék anyukámék nélkül szentestézni. Akármikor volt párom, mindig együtt voltunk mindannyian. Egy alkalom volt, mikor kettesben voltunk, de nem volt olyan mint mikor mindenki együtt van. Én biztos szívesen látnám őket, és ha neked gond a főzés, mondd meg neki, hogy te nem tudsz most úgy készülni, és megköszönnéd, ha megoldaná az ételkészítést, átvihetné hozzátok dobozokban.
2010. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

Nem illetlenség, én abszolút megértelek, bár átérezni nem tudom a helyzeted.

Szerintem ne kertelj, mondd meg neki nyíltan, hogy mi a szitu, és kezdjen vele valamit. Vázold a dolgokat, és hidd el, ő is volt biztosan ilyen helyzetben. Ha jó fej az anyós, akkor nem lesz probléma :)

2010. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hívd őket ebédre, vagy kora délutánra, így az este valóban a tietek lehet.
2010. dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Épp az a gond, hogy nem épp jó fejek, vagyis ezért sem akarjuk, hogy itt legyenek, ugyanis rányomnák az estére a bélyeget.
2010. dec. 19. 20:13
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Akkor így még érthetőbb a dolog. Mondjátok meg nekik nyugodtan, hogy csak együtt akarjátok tölteni a Szentestét, ti ketten a gyerekekkel.

Csak veszik a lapot.

2010. dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%

A karácsony a SZERETET ünnepe! Ilyenkor illene legalább ezt figyelembe venni! Akármennyire nem tartod jófejeknek őket, a férjed szülei és a gyerekek nagyszülei! Félre kell tenni a gyűlölködést és a haragot,legalább ezen a napon.

Milyen példát látnák tőletek a gyerekeitek? Gondoljatok arra,hogy ti is lesztek öregek,és ti is szeretnétek szenteste a családdal lenni,nem otthon egyedül búslakodni.

A kaja pedig ne legyen gond! Nem kell a ma divatos eszem-iszom,elég a régi hagyomány! Csinálj mákosgubát, az bőven elég.

2010. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Így van, a szeretet ünnepe.

Gondolhatod, nem hiába szeretném én is, illetve a férjem is, ha csak négyesben lennénk.

2010. dec. 19. 21:00
 9/18 anonim ***** válasza:
37%
Én sem szeretem az anyósomat. De, ha el akarna jönni, akkor fogadnám és megvendégelném, ahogy illik. Azért, mert annak az édesanyja, akivel összekötöttem az életem, meg azért, mert ha majd én leszek öreg és vágyom a meghittségre, hátha engem is vendégül lát a gyermekem és családja...
2010. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%
Örülj neki. Az én nagyapám tök jó fej, meg minden, csak épp olyan elit rétegben él, hogy b*szik 1x is átjönni hozzánk. Csoda, ha egy évben egyszer látom. Vagy inkább 2 évben 1x... Lehet nyugis este, attól még, hogy átmennek. Ennyire ne legyél önző. Örülj neki, hogy kíváncsiak rátok, másnak ez sem adatik meg. Rémes, hogy el akarod zavarni karácsonykor őket, csak hogy nyugis legyen az este... rémes.
2010. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!