Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon a tesómat jobban szereti...

Vajon a tesómat jobban szeretik? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Egyre jobban kezdem ezt gondolni. én 13 éves lány vagyok, ő 14 éves fiú. Valamiért mindig ő a jógyerek. Igaz, hogy én egy kicsit bordelesebb vagyok, de mindig kitakaritok, ha kell. Kezdjük ott, hogy ha valami rokonhoz elmegyünk, a tesót fűrre-fára dicséri, hogy milyen jó gyerek, engem meg leégetett a rokonok előtt, ezt nem szeretném elmondani. Ha én piszkálom őt, akkor anya leordit, hogy miért piszkálom. Bezzeg ha ő piszkál engemet, akkor megint én vagyok leorditva, hogy minek figyelek rá. Tesóm kér mindent, érintőképernyős mobilt, új számitógépet, és meg is lesz neki, én pedig kb. 3 évvel ezelőtt egy mobilt kértem (most is azt használom), nem kellett valami szuper mobil, hanem csak egy ilyen nagyon egyszerűt kaptam. Erre az nem számitott, hogy a tesóm érintőképernyőst kért, apukám kb. az összes rokonnak végigmesélte, hogy én milyen igényes vagyok. Ha összetűzésbe kerülök a tesómmal, akkor anya és apa mindig a tesómmal értenek egyet. Még ha nem is neki van igaza. Mindig vele értenek egyet, és természetesen mindig én vagyok a hibás. Persze szeretem a tesóm, sokszor segitek neki meg minden, de ez akkor is zavar. Mit csináljak? Őt jobban szeretik?
2010. dec. 5. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
tesód milyen?? rossz gyerek? iszik, cigizik?? mártsd be.
2010. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

én egyszerűen nem értem az ilyen szülőket...hogy lehetnek ennyire taplók?

Igazából nem tudom,hogy mit csináljál...próbáld meg ezt megbeszélni velük....persze tesód nélkül !

A leghasznosabb az lenne ha elköltöznél,de 13 évesen....se pénzed se semmid...

Komolyan mondom sokszor a szülőknek kéne pofont adni !

2010. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

ugyanezzel szenvedem. Én 12 éves lány vok, és nekem van egy 4 éves öcsém. ugyanezek a bajaim -.-"

És már nekemis tököm ki van az egésszel. :'( -.-

2010. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is megértelek, mert nálunk is ez a helyzet :(

én 20éves lány vagyok, tesóm 16éves fiú és folyton kivételeznek vele. ő bármit megtehet, akkor jön haza amikor akar, arra költi a zsebpénzét(ami mellesleg több mint az enyém) amire csak akarja. ha van valami veszekedés az ő oldalán állnak.Ha csinál valami rosszat és elmondom anyáéknak, akkor én vagyok a szemét, hogy miért árulkodok. Ha tesóm kiejt a száján valamit, akkor rohannak megvenni én meg persze könyöröghetek. Ja és egész nap nem csinál semmit, csak a gép előtt ül, én pedig azért szoktam segíteni a házimunkában, sokszor megfőzök és még is én vagyok a lusta a családban. :S Mikor meg mondom, hogy őt miért szeretitek jobban leordítanak, hogy hogy mondhatok ilyet, ez nincs így, én is megkapok mindent. Ez igaz is csak ez a kivételezés idegesít.

2010. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sokan járunk ebben a cipoben, úgy néz ki.

Nálunk is ez van, én 20 vagyok a húgom 14, hiába mosok ablakot, takarítok, néha fozok, mellette dolgozom, iskolába járok, mégis én vagyok a rossz. Anyám mindenkinek azt meséli, hogy milyen lusta vagyok, nem csinálok semmi.

A húgom meg otthon csak a tévé elott heverészik, számítógépezik és egyáltalán semmiben nem segít. Róla persze csak akkor esik szó, ha valakit dícsérni kell... :(((

2010. dec. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát halljátok nálunk is ez van. Én 22 vagyok a hugi 13. De már megszoktam. Van olyan h anyának szolok vmit meg beszélek vele és majd lenyel egybe. De ha hugom akkor már kenyérre lehet kenni. Annak idején nekem sose segitett tanulni h mellém ült volna (általános) de hugom mellett mindig ott ült/ül így jóhogy kitűnő tanuló.

Amúgy én sem értem a szülőket h miért kell kivételezni és különbséget tenni.

2010. dec. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nem részletezem, mert nem a pszichológia a szakterületem, de azt tudom, hogy az elsőszülött az etalon.

Akkor lehetne könnyebb neked, ha nem bátyád, hanem nővéred lenne.

Javulni nem fog a dolog csak, ha majd valamilyen %-ban tőled függenek majd és dirigálhatsz.

"Z"

2010. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van, én 20 vagyok öcsém 18. Persze nem teljes mértékben, mert én is megkapom amit szeretnék egy idő után (pár hónap könyörgés, sírás), de ha öcsém szeretne egy új cipőt, akkor másnap kap kettőt. Én szerettem volna kontaktlencsét, és 3 évig könyörögtem, mert nem állt jól a szemüveg (a lencse egy évre 20.000 Ft), öcsém pedig szeretett volna egy iPhone-t (október végén jelent meg) és karácsonyra kapott egyet. Szüleim is tudják ezt, mert már mondtam nekik, de mindig azzal jönnek, hogy ő fiú, ő kisebb, neki jobban kell....
2010. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is így vagyok..:| tesóm 14 éves én 15..Jelenleg Pesten lakik mert ott jár suliba..én Pécsre akartam felvételizni anya tiltakozott ellene de azt hogy a tesóm elköltözzön támogatta..mióta ott lakik minden megkap mondjuk előtte is az volt de most még jobban..nem értem ezt..:/
2012. ápr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!