Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miben egyeztetek meg, amikor...

Miben egyeztetek meg, amikor összeköltöztetek a pároddal?

Figyelt kérdés
Lassan tervezgetjük, hogy a páromhoz költözök.Az anyukájával él,jól kijövök az anyóssal (remélem így is marad).Szerintetek mi a titka annak, hogy kiegyensúlyozott maradjon a kapcsolat.Az anyagiakat hogy rendezitek/rendeznétek ilyen esetben?Mire figyeljek?
2010. dec. 6. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Mindenképpen be kell szállnod a rezsibe, de ezt velük kell megbeszélni.
2010. dec. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi még nem költöztünk össze, de sok időt töltünk együtt. Ismerem, szóval nekünk szerintem semmiben nem kell majd "megegyezni" így külön.

Az évek alatt kialakult bennünk az, hogy ami az enyém az a tied...szóval a pénzügyekből nincsen probléma. Mikor Neki van ő ad, mikor nekem van én adok...természetesen a nagyobb kiadásokat megbeszéljük.

Kaját közösen vesszük, rezsit együtt fizetjük ez szerintem magától érthetődő.

Az meg, hogy néha nem "közös" pénzből is veszünk ezt-azt teljesen jön magától. Nem számígálunk minden apróságot.

Amit nehezebb megszokjak a párom irtó rend- és tisztaságmániája férfi létére...hogy csak hova szabad letenni a nadrágot, hova a blúzot (mert a nadrágon több a baktérium:P). MElyik asztalnál lehet enni és melyiknél "szigorúan tilos" :D ilyen dolgokkal háborgat:)))

Szóval ha eddig megszoktátok egymást, nagy mindent eldöntő beszélgetésre nem lesz szükség.:)

2010. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

mi saját lakásba költöztünk ketten, szóval az anyós-kérdés nálunk nem játszik :D


mi úgy osztjuk el a az anyagiakat, hogy én fizetem a rezsit, ő a kaját.

egy 1 hónapban összesen 100e ft, kb fele-fele arányban.


szerintem kérdezd meg az anyóst, hogy mennyit kéne bedobnod a közösbe.

függ attól, h mekkora a ház, milyen a rezsi, milyen kajákat esztek, ki főz, stb.


a takarítást meg lehet osztani úgy, hogy egyik héten ti csináljátok a pároddal, másik héten anyóspajtás.


kezdetben kb 35-40 ft hozzájárulást ajánlanék fel, úgy, hogy ebben benne van a kaja és a rezsirész.

aztán majd kitapasztaljátok, hogy ebből mennyire jöttök ki, és ehhez mérten alakítjátok.


ha mindenben igyekszel segíteni, akkor sztem nem lesznek konfliktusok.

lássa rajtad az anyuka, hogy házias vagy, nem lustálkodsz, figyelsz a rendre, igényes vagy.

2010. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

ja, és ami még jó dolog: nyissatok egy közös megtakarítási számlát, amin a saját közös lakásra gyűjtötök.

vagy a hirtelen felmerülő nagyobb költségeket tudjátok belőle fedezni.

kezdetnek elég, ha 10-10e ft-ot tesztek rá, bár ez függ attól is, hogy mennyi a fizutok.

ha lehet, minél többet spóroljatok, hogy ne kelljen felvenni hitelt semmire.

2010. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
SOHA ne költözz össze az anyóssal. Ezt az egyet tudom tanácsolni.
2010. dec. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne költözz össze anyósjelöltel!!!

Akkor sem, ha kijöttetek eddig.


És tapasztalat, ha régen ismeri is egymást kétember, az összteköltözéssel a már ismert hibák kiéleződhetnek.. Sajnos az exvőlegényemmel is ez volt. Megbezséltük összeköltözés előtt, hogy ki mit fog csinálni...nos, úgy elfelejtette, mint a huzat-bár azt nem mondhatom, hogy nem csinált semmit, de pl én a mosogatást nagyon rühellem és úgy bezséltük meg, hogy fele-fele arányban mosogatunk. Erre ezt úgy értelmezte,hogy elmossa azt a tányért,amit használt, arra már nem volt esze, hogy segítsen,mikor a gyerkőcei is piszkoltak...

2010. dec. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Az anyóssal való együttélés sajnos nagyon veszélyes. Az én tapasztalatom is alátámasztja ezt. Egy hónapig éltünk nála összesen, és imádom az anyósom, de nem jó ötlet vele összeköltözni. Ugyanis el fogja várni, hogy te is ugyanúgy kiszolgáld a kicsi fiát, ahogyan ő. Nem azért, mert téged akar bántani, hanem mert neki így normális.

Azért költöztünk el, mert éreztem, hogy ez így nem lesz jó. Mert eszem ágában nincs a páromnak minden reggel ágyba vinni a reggelit és inkább megtanítottam vasalni, minthogy folyton én vasaljam az ingeit. Anyuka ezt nem értette, egyrészt ő még nem ebben a szellemben nevelkedett, hanem háztartásbeliként maximálisan kiszolgálta a családját, másrészt ő szeretne minden terhet levenni a fia válláról.

Szóval azért ezen gondolkozz el...

Amit fontos tudni: az első 1-1.5 évben kialakulnak az együttélési szokásaitok, amin később nagyon nehéz változtatni. Ez azt jelenti, hogy oké, hogy most nagy a szerelem, de gondolj arra, mit vagy hajlandó megtenni a párodnak napi 8 óra munka és két kicsi gyerek mellett. Persze szeretni kell, de nem szabad rászoktatni olyan dolgokra, amit később nem bírsz, mert sok kapcsolat ezen megy tönkre - és általában nem is veszik észre a felek, hogy mi a probléma.

A pénz is ma már fontos: legyen konkrétan meghatározva, ki mibe mennyivel száll bele. Nyilván nem fillérre pontosan, de legalább nagy vonalakban.

Egyezzetek meg, hogy hogy lesz a kajapénz, az is megoldás lehet, ha vállalja az anyós, hogy ő bevásárol és főz, ti pedig minden hónapban adtok rá egy előre meghatározott összeget.

Félretevés: szerintem inkább legyen külön megtakarítási számlátok. Ez több okból jó: egyrészt ha netán szétválnátok, tiszta lesz, kinek mije van. De remélhetőleg erre nem kerül sor :)

Másrészt viszont ha bármi gond történik az egyik számlával, vagy valamelyikőtök eladósodik és ráterhelik a számlájára, a másik még mindig megmarad. Tehát minden szempontból biztonságosabb ez a módszer.


A legfontosabb, amire figyelj, hogy ne add fel magad, és legalább részlegesen az önállóságod az együttélés alatt sem. Ebből már minden fent leírt dolog következik. Hosszú távon így te is elégedettebb leszel az életeddel, a kapcsolatod is kiegyensúlyozottabb lesz, és már eleve kiiktattok néhány a kapcsolatot később megmérgező problémát is.

2010. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Ne költözz össze anyóssal!!! Tapasztalat!!!

A kapcsolatotok fogja bánni egy idő után....

Ha van rá lehetőség inkább külön, máshová, kettesben...

2010. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
A mosogatás örök vitatéma. De megoldható. Lakás helyett mosogatógépre kell gyűjteni, mert a leghasznosabb gép mind közül! És gazdaságosabb is. !
2010. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem se költözz össze anyóssal soha, semmilyen körülmények között se.Nincs az a pénz, ami ennyit megérne, sőt, ne hidd, hogy jobban ki fogtok jönni anyagilag, semmivel se, + előbb-utóbb utálkozás is van belőle, elvégre te vagy ott az "idegen", neked kell alkalmazkodnod, és nem csupán a rezsibe kell majd beleadnod, ez szinte tuti.Meg nem is várhatod, várhatjátok el a pároddal, hogy a közös konyhára ne adjatok egy fillért se.Eleve a közös konyha se túl jó ötlet.

Ezek mind-mind olyan súrlódási felület, ami idővel elő fog jönni, arról nem is beszélve, hogy a legtöbb pasi többnyire elfogult az anyjával szemben, könnyen megeshet, hogy vesztesen távozol a kapcsolatból, jobb esetben vele együtt...külön, minnél előbb!

2010. dec. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!