Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják lebeszélni a...

Miért akarják lebeszélni a nők férjüket szinte mindig nagyobb kiadásokról?

Figyelt kérdés
Miért spórolnak a nők betegesen akkor is, ha már minden (ház, autó, gyerekek rendes eltartása stb. és ennek szintentartása) megvan?
2010. dec. 6. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ösztön.


de ezt nem csak nö teszi.


férfi is.


mi eléggé megértjük egymásta párommal. mi nem veszünk meg mindent rögön, de megfontoljuk, rágjuk magunkat rajta és aztán ha még pár nap/hét/ hónap múlva is érdekel akkor vesszük meg.


pl kanappét 2 hónapig fontolgattuk.

2010. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Háát, én inkább azt tapasztalom, hogy etéren a nemek aránya megegyezik, ismerek nem egy olyan férfit, akinek a felesége csak úgy szórja a pénzt hülyeségekre, amikor meg kopogtat a szükség az ajtón, még az úriasszonynak áll feljebb.
2010. dec. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Előző még:

Ilyen szempontból jobb is, hogy máról holnapra élünk, épp hogy elég a pénzünk egyik hónaptól a másikig, legalább nincs dilemma, hogy most spórolni, vagy mind egy szálig elverni?

:D

2010. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

nem csak a nők ilyenek szerintem.

amúgy:

a dolog nyitja kb. ott lehet mindkét nem esetében, hogy egy férfi nyilván nem akar X összeget kiadni egy tételezzük fel nercbundára, a nő meg ugyanannyit egy pl. autótuningra. eltérő agy, vágyak, ezért eltérő dolgokat tartanak fontosnak.


ha mindketten szükségesnek éreznék azt a valamit, akkor nyilván nem tennék szóvá.

2010. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Ez szerintem nem csak nemtől függ.

Általánosságban ilyen okai lehetnek, hogy egy átlagos családban a nő az, aki tudja, hogy a mindennapi megélhetés mennyibe kerül. És számol ezekkel a kiadásokkal.


Na meg attól is függ, mit akar az illető venni. Én most beszéltem le a párom egyről. Tűzhelyet kell vennünk, kinéztem egyet használtan, olcsón. Egyrészt mert nehéz lenne kifizetni pont most, karácsony előtt a drágábbat (amit ő kinézett, hétszer annyiba kerül!), másrészt ha előre gondolkozom kicsit, nyilvánvaló, hogy 2-3 év műlva teljes felújítást kell csinálni a konyhában - arra az időre meg felesleges ennyi pénzt kidobni az ablakon.

Végül meggyőztem.


Ja meg a másik, ami nekem elég nagy parám, és ezzel gondolom, nem vagyok egyedül: mi lesz, ha nem lesz állásunk? Neki határozott idejű szerződése van, tehát biztosan egy éven belül megint álláskereső lesz. Ki tudja, mennyi idő, mire talál munkát. Engem is bármikor kirúghatnk, tönkremehet a munkahelyem.

Csak akkor leszek nyugodt, ha a megtakarítási számlánkon legalább annyi pénz lesz, amiből egy évig is kihúzzuk. Mert most neki addig tartott állást találnia - mi a garancia arra, hogy legközelebb nem így lesz?

2010. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Mert a nő látja hol a határ. A pasik megvennék maguknak a 23. akksis csavarhúzót (mindenki helyettesítse be, miből szeret beraktározni a férjük) úgy, hogy közben a gázszámlára úgy kell összekaparni a pénzt. Egyszerűen a legtöbb férfi képtelen felnőtten és felelősségteljesen gondolkodni pénzkérdésben, ha meglátnak valamit az rögtön kell.
2010. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom, de én azt mondom a férfiaknak (vagy fordított helyzetben a nőknek) nem szabadna hagyniuk. Mert oké hogy van egy csomó pénz a bankban, és akkor azzal mit csinálnak, nézegetik a számlát hogy jajj de sok pénzem van, de jó nekem, közben meg egy putriban laknak, szakadt cuccokban járnak és ócska kajákat esznek, öreg gépet használnak, a kocsikkal mindig baj van mert használtak és régiek... Hát csodálatos, mondhatom. Persze szép dolog az ha az ember félretesz valamennyit hogy később lehessen fizetni a gyerek tanulmányait meg öregkorra legyen tartalék, de azért mindennek van határa.

Inkább szűkölködnék idősebb koromban egy kis lakásban, amikor már úgyse tudok majd mást csinálni mint otthon ülni egész nap és eljárni beszélgetni a közeli öregekhez, mint hogy a beteges spórolásra menjen rá az életem, és közben elfelejtsek tényleg élni, és kihasználni hogy van pénzem.

2010. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Te milyen világban élsz?:D

Ahogy a férfi megvesz mindenféle szerszámot, addig a nő is mindenféle konyhagépet:D

szal szerintem 50-50%.

2010. dec. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%
azért mert csak akkor lehet költekezni ha róluk van szó :) parfümök, új ruhák, smink stb stb, de ha a pasi akar magának venni egy új videókártyát na akkor az már felelsleges kiadás :) egyébként nő vagyok,és nem határozom meg a páromnak hogy mit vegyen. van saját pénze amiért megdolgozik ,felnőtt ember , ha akar valamit venni hát vegyen. együtt élünk és megvesszük közösen ami kell és ha valakinek kell valami extra és van rá pénz akkor miért ne?
2010. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem hál Istennek nagy szerencsém van a párommal, mert nálunk inkább ő nem ad ki pénzt, csak alapos meggondolás után, és nekem kell erősködnöm.

Ha ilyenkor is költünk valamire, szinte mindig nekem vesz dolgokat, magára abszolut sajnálja.

Nagyobb dolgokat általában ajándékba veszünk egymásnak, ajándék lónak meg...ne nézd az árát.

:)

2010. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!