Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátnőm 19 éves és gyereket...

A barátnőm 19 éves és gyereket szeretne a barátjával. Hogy tudnám lebeszélni erről?

Figyelt kérdés
Persze az ő dolguk, de nem akarom, hogy elszúrja az életét. Nincs saját lakásuk, csak a párja dolgozik. Mellesleg nagyon fiatal még az anyasághoz.
2010. nov. 25. 19:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát az ilyen emberek a hülyék... Lakás nélkül, fiatalon gyereket vállalni nagy hülyeség. A gyerek fogja megszívni!
2010. nov. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagy hülyeség... 20évesen én is szeretnék a párommal együtt gyereket, mégsem vállaljuk be addig, amíg nem lesz meg a saját lakás. Ilyen baromságot nem lehet csinálni. De lebeszélni nem hiszem hogy lehetne
2010. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%

Úgy tehetsz a legtöbbet ha rájuk hagyod. Ienkor ez jobb tett mint ha lebeszélni akarnád.

H miért? mert ők maguk fognak sírni h mit vállaltak ;)

2010. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim válasza:
43%
aki hülye halljon meg. bár ez más tészta mert a saját lányod.
2010. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is sok mindent szeretnék. Pl férjhez menni, gyereket szülni...de biztos munkahely, nélkül suli nélkül mégsem teszem meg.

egyetem után sem leszek öreg az anyasághoz 22-23 évesen:D

2010. nov. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, pont azért szeretne gyereket, mert nem dolgozik. Elég nagy felelőtlenség így belevágni, de az ő döntésük.


Megértem, mit érzel, mert annak idején nekem is volt egy barátnőm, aki 1 hónap együttlét után teherbe ejttette magát egy olyan palitól, akiről már akkor tudható volt, hogy átveri, mégsem hitte el. Sajnos van ilyen, amikor végignézed, hogy valaki oltári hülyeséget csinál, de nem tudsz segíteni rajta, mert nem hagyja.


Ha nem akarja megérteni az értelmes érveket, igazából csak azt tudom neked tanácsolni, amit én is tettem annak idején. Ülj le egy csöndes sarokba, és mondogatsd azt: "nem lehetek felelős a világ összes bajáért".

Mert tényleg nem.

N31

2010. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Finoman próbálj emg célozni,hogy saját lakás nélkül kellemetlen a gyerekvállalás. Gondolom van valami álma a barátnődnek, vagy is célja elöszőr érje el azt. Meg teremtsen a gyerekérdekében megfelelő körülményeket.


De "megerőszakolni" senkit nem lehet, szóval,ha nem hatsz rá ,hagyd okos ember más kárán tanul, aki hülye a sajátján!

2010. nov. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
Ismered a barátnődet, talán lenne valami amivel észhez lehet téríteni, de azt már biztos próbáltad. Azt hiszem, hogy hagyni kell mert ha nagyon a fejébe vette akkor úgysem fogod tudni lebeszélni. Beszélj inkább a párjával, nem tudom hány éves ,de sorold fel neki mivel jár a gyereknvelés, hogy nem csak tündi-bündi, és vége a buliknak meg haverok stb. Talán ez működne.
2010. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%

én is albiba szültem a lányom,utána vettünk lakást. rosszul vagyok amikor azt mondja valaki egy gyerekere,h attól elszúrja az életét. éppen hogy nem. én szerintem jó h így gondolkodik.majd elmegy karriert építeni-ha akar-pár év mulva. fordítva sokkal nehezebb,mert bár lesz pénz és lakás,nehezebb otthagyni a mókuskereket.


én támogatnám inkább

2010. nov. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
53%

Egy kereset mellett 20 vagy 30 év múlva lesz saját lakásuk. Ki gondolja úgy, hogy ráér az első gyerekét megszülni 39 évesen?

Lehet bérelni lakást, jobban megéri, mint bankkölcsönt fizetni 30-35 évig, és a fenntartási költségek is a tulajdonos kiadása.

Ha mindketten akarják a babát, az teljesen más tészta, mint ha beleugratná a barátját a projektbe.

19 éves nő már nem gyerek, tud dönteni a jövőjéről.

2010. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!