Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beleszerettem az egyetemi...

Beleszerettem az egyetemi tanárnőmbe, pedig lány vagyok. Ő is mutat irántam érdeklődést. Viszont ha bármi lenne, a környezetem nem nézné jó szemmel. Felejtsem el?

Figyelt kérdés

Az egyik gyakorlati órámon tanító tanárnő iránt teljes, őszinte vonzalmat érzek. Igazi művész az a nő, nagyon szép, izgalmas. 15 évvel idősebb nálam. Eleinte csak gyanakodtam arra, hogy leszbikus, de miután ott volt egy leszbikus bulin, egyértelmű volt a dolog. Én 17-18 évesen jártam lánnyal, azóta nem, csak fiúkkal. Azt hiszem, hogy ez az érzés már túltesz a szimpla rajongáson, sőt. Beszélgettem vele, mert miután ő is látott engem azon a helyen, legalább a tudomására jutott, hogy mi vagyok. Azóta valahogy kedvesebb, mindig megszólít órákon kívül is, ha lát valahol az egyetemen apró ürügyekkel, ráadásul felajánlotta a segítségét egy dologban. Nagyon kedvelem. Senkinek nem meséltem még az érzéseimről, mert félek, hogy elítélnének (nem a lányokkal való kapcsolatom miatt, hanem, hogy tanár a kiszemeltem). Annyi kétely van bennem, nem tudom, mit tegyek. Próbálkozzam vagy ne? Nem akarok leégni, de mások előtt sem. Mit tegyek?

(nem igazán részleteztem, de sietnem kell, muszáj volt feltennem a kérdést)


2010. dec. 6. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ebből a szempontból mindegy, hogy ki milyen nemű: a tanár-diák kapcsolat kerülendő. És neki az állásába is kerülhet.
2010. dec. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
szerintem amig az egyetemre jársz,ne kezdjetek egymással,mert téged is meg őt is kirúghatnak onnan! Ez nem vicc. Hány év van még hátra a suliból?
2010. dec. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

itt most egyetemről van szó, simán lehet viszonyuk, senkinek semmi köze hozzá. itt a kérdés az, hogy félreérted e a jeleket, vagy tényleg tetszel e neki.

ez csak akkor fog kiderülni, ha beszélsz vele, vagy ő hozza szóba. barátkozz vele, és minden ki fog derülni.

fogadd el a segítségét, hívd el egy kávéra, közeledj!

sok sikert, és még egyszer mondom: Egyetemi tanárról van szó, nem fog az állásába kerülni, ha kiderül a leendő viszonyotok!

2010. dec. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. anniy még, hogy ha kiderül a viszony, akkor nem vizsgáztathat, nem adhat neked jegyet, de nincs semmi következménye!
2010. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy addig ne járjatok, ameddig Ő tanít, tehát jegyet ad, vagy vizsgázol nála.

Ha elfogadod a segítségét, és bebizonyosodik ,hogy ténylegesen vonzódik hozzád, akkor hívd meg valamire, menjetek el egy kávézóba beszélgetni, vagy ilyesmi. :)

2010. dec. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, még 1 évem van hátra. Nem tudom, nem akarom magam leégetni. Vannak közös leszbikus ismerőseink is, ez az egész olyan fura. Talán erőt veszek magamon és elhívom kávézni, bár az lenne számomra kedvezőbb, ha ő tenné meg. A beszélgetéseink során kiderült, hogy egy hullámhosszon vagyunk, nem is tűnik fel a korkülönbség, bár vannak dolgok, amiket ő nyilván másképp értékel az élettapasztalat különbség miatt.
2010. dec. 6. 17:45
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit túl közvetlen lenne, ha elhívnád kávézni. Szerintem először is fogadd el a segítségét abban, amiben felajánlotta. Legyél vele kicsit közvetlenebb, beszélgess vele többet, mert úgy látszik, abból, hogy ő keres téged szünetekben is, nem vagy számára közömbös! Csak tudod lehet, hogy az van a tanárodban, hogy hasonlónak érez téged saját magához, a fiatalabb önmagára emlékezteted, hiszen Te fiatal leszbikus nő vagy ráadásul ugyanabban a szakmában (feltételezem, ha a tanárod), és lehet, hogy ő egyfajta mentoráltként (nem tudok jobb szót, remélem érted) próbál rád tekinteni, nagyon kedvel, de nem szerelemmel. Ha esetleg megint összefuttok egy közös buliban, akkor azért menj oda hozzá, hiszen ha már úgyis ott vagytok mindketten, ott inkább kezdeményezhetsz, kicsit másabb, mintha elhívnád őt, vagy meghívnád valamire. Aztán, ha egy év után is meglesz a szimpátia közöttetek, és már nem lesz tanárod, akkor bátrabban is közeledhestz felé.
2010. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én egyáltalán nem érzékelem, hogy annyira elítélnék az egyetemi oktató-diák viszonyt az emberek


ez ne tartson vissza!

és írd meg, légyszi', hogy alakult

2010. dec. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik egyetemi tanárom a diákjával járt , őt vette el feleségül és senki nem nézett csúnyán, tehát nem rugtak ki senkit emiatt. Szerintem fel sem tünne senkinek, ha együtt lennétek, ki gondolná két beszélgető nőről, hogy egyebet is akarnak a kávén kívül:)
2010. dec. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tanácsot nem tudok adni, de sok sikert kívánok! :)
2010. dec. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!