Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vállt ilyenné a barátnőm...

Miért vállt ilyenné a barátnőm? 19 éves vagyok 10éve van egy legjobb "barátnőm".

Figyelt kérdés
A helyzet a következő egy ideig együtt dolgoztunk majd én kiléptem mert kisbabám lesz nemsokára!A régi főnőkünk egy uj butikot nyitott és ő oda került át!Több a fizetése csini ruhákba jár mindent megvesz magának.Nem vagyok rá féltékeny nekem is meg van mindenem szerető pár család,most a baba!Azt sajnálom nagyon hogy miota ott van szinte alig lehet vele beszélni eltünik hetekre mert a főnőkénél alszik és különféle munkákat adnak neki (vigyázzon a főnők gyerekeire,mosson,főzzőn,vasaljon de azért még menjen az üzletbe is)Teljesen kihasználják és ezt ő nem veszi észre!Probáltam vele beszélni de hiába!Elvileg ő lenne a babóm kerianyuja is és ajánlott fel nekem egy kis pénzt hogy segitsen erre a főnőke közli hogy nem neki szülöm a babát ami igaz is,persze nem is adta a pént:(nem szorulok rá)Erre arra akartam rámutatni hogy eléggé ellenem uszitják őt gondolom azért mert tudják hogy igazam van!Ilyenkor mi a teendő?Elvesztettem a bnőmet igaz?Sajnálom de eléggé így fest a dolog:(
2009. jan. 18. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát valóban úgy áll a dolog, hogy amíg a bnőd nem tér jobb belátásra, nincs mit tenni. most ő nagyon fontosnak érzi magát, mert felelősségteljes munkákat bíztak rá (ő ezt így látja, nem úgy hogy ugráltatják) és megérezte a pénz szagát is, hogy most jobban keres. emiatt most aföld felett lebeg jópár centivel.

a kérdés persze, hogy milyen bnő az ilyen? hagyd sztem őt, ne moralizálj neki, mert még neki fog feljebb állni.

valószínű, ha majd újra bilibe lóg a keze, ő fog keresni, a bocsánatodért esedezve. akkor már rajtad áll, újra a bnőddé fogadod-e őt. most egyelőre törődj a babával, magaddal.

minden jót!

2009. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy a barátnődnek mennyire volt szüksége erre a mostani több melóra több pénzre ott lakásra?

Mert ha ezzel a lehetőséggel valami rosszból kihúzták, akkor most hagyd, míg összeszedi magát önállóan.

Ha viszont annyira nem, mert amúgy se volt gondban, akkor majd idővel rájön, hogy ez így nem jó.

Próbálhatsz vele beszélni, de feltételezem, hogy most nem fogod tudni letéríteni erről az útról, akármi az ok, amiért most ő így él, neki kell eljutni arra a szintre, hogy abbahagyja, te csak hagyd nyitva a kaput, és a megfelelő időben keres.

2009. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%
Mi az a kerianyu??!!
2009. jan. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
74%
keresztanya
2009. jan. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Több mindent nem értek a leírtakban.

Ha a barátnőd ruházati eladó, hogyan foghatják gyermekfelügyeleti- és házimunkára (kap ezért külön pénzt? Ha igen, akkor végülis nem kihasználás - de mintha az jönne ki a soraidból, hogy nem erről van szó), és főleg miért kell a főnöknél aludnia??? Nem bűzlik itt valami?

Ami még homályos, hogy a főnöknek mi beleszólása van abba, hogy a barátnőd kinek adja a (gondolom) saját pénzét????

Nem gyenge jellem kissé a barátnőd, túlságosan befolyásolható? Próbálj neki segíteni, de ne támadd le, mert akkor lehet, hogy megsértődik, és még inkább eltávolodik Tőled! Próbálj meg oldott légkört teremteni, hívd meg magadhoz lazán-spontán beszélgetni, vagy menjetek el valahova, és egy idő után hátha magától kibukik belőle, ha valami itt nem oké, illetve ha ez a helyzet neki sem jó - ez lenne a legjobb, ahonnan tovább tudnál lépni. (Ha nem lennél terhes, azt mondanám, igyatok beszélgetés közben egy kis bort, az alkoholtól - nem túl sokra gondolok persze - őszintébb az ember - habár őt megkínálhatod attól hogy Te nem iszol)

2009. jan. 19. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A főnőke családja is ott van(az más téma hogy tetszik neki a főnők)de nagyon kihasználják ha ilyet mondok rögtön kapom a savat hogy őt ugyan nem használják ki!Jah és nem kap külön pénzt ha takarit!Továbbá hatalmas a főnők háza és alig kap 4ezret.Kérdezem én ez nem kihasználás?Valoszinűleg nem ő lesz a kicsi kerianyuja.AM meg talizni sem talizok vele max csak 2hetente egyszer mert reggel 5től 11ig melozik szinte 30ezer forintért.És nem kihasználás.....
2009. jan. 19. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én ezt továbbra sem értem, számomra elképzelhetetlen, hogy mondjuk dolgozok pl. egy iskolában tanárként, és akkor szól a főnök, hogy gyere már el a házamba ingyen kitakarítani, én meg elmegyek... És akkor se mennék el, ha bejönne a főnök. (Most az más kérdés, érdemes-e belelovalni magam, ha bejön egy családos ember.) Ez abszurdum!

Szerintem erre már csak azt lehet mondani, hogy ha valaki van ilyen hülye, azon nem lehet segíteni... Te szóltál neki esetleg még megpróbálhatod, segíthetsz neki más munkát keresni, de ha nem vevő a figyelmeztetéseidre, hagyd rá, most Te vagy a fontos! :)

2009. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!