Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy segítsek az unokatestvére...

Hogy segítsek az unokatestvéremnek, aki egyben az egyik legjobb barátnőm is?

Figyelt kérdés
Unokatestvéremmel az egyetemen egy csoportba kerültünk,és egy helyen is lakunk.Ő egy nem túl színvonalas szakközépbe járt,rengeteg lemaradása van a szlovák és az angol nyelvben is,a többi tárgyról nem is beszélve.Felajánlottam neki,hogy segíteni fogok szlovákban meg angolban is,mindig megkérdem,hogy bizots érti,miről ban szó?Ő mindig azt mondja,hogy igen.Közben meg angolon kiderül,hogy alap dolgokat nem tud,leckét is inkább rólam másolja,ahelyett hogy eljárna külön órákra,vagy megkérdezné,hogy ezt,vagy azt hogy kell írni,stb.Jövő hét után zh-t írunk angolból,és ő panaszkodik,hogy mi lesz vele,mert neki nem fog menni,de panaszkodással meg sírással nem fog menni semmire,ezt meg is mondtam neki,erre ő azt mondta,hogy nem tud mit csinálni,nem tudom,hogy lett a barátnőm ennyire makacs,felajánlottam sokszor a segítségem,de ő mondta,hogy ő ért mindent.
2011. okt. 29. 07:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Örök igazság: csak azon tudsz segíteni, aki elfogadja a segítséget.
2011. okt. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tanuljatok együtt az órákra, akkor látod, hogy hol vannak hiányai, és tudsz segiteni.

Másrészt ha csak megkérdezed, hogy érti-e a nyelveket, akkor nem akarja mindani, hogy nem, ezért ne ezt kérdezd, hanem mondd meg neki, hogy szeretnél segiteni a nyelvekben, és ez neked is jó lenne, mert át tudod ismételni a régebbieket.

2011. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!