Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a párotok felvetné, hogy...

Ha a párotok felvetné, hogy tavasszal esküdjetek meg 2 tanú előtt, belemennél?

Figyelt kérdés
Szóval ha azt mondaná, hogy a lagzi részt halasszátok későbbre, mondjuk 2-3 év múlva lehetne, de 2 tanú előtt minél hamarabb házasodjatok össze, belemennél?
2010. dec. 6. 19:03
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Akár titokban is? Miért/Miért nem?


És ha nő dobná fel az ötletet? Pasik, ti hogy reagálnátok erre?? :D

2010. dec. 6. 19:04
 2/17 anonim ***** válasza:

én nem hiszem, h belemennék, félnék, h később nem lenne meg az "álomesküvő". Ha nincs rá keret akkor inkább egy kisebb esküvőt terveznék.


20.l

2010. dec. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én felvetettem (maga az esküvő ténye már meg volt beszélve), mert nem vagyok az a típus, aki jól érzi magát egy nagy-felhajtásos rendezvény középpontjában.

Pasi rábólintott, végül szülők miatt bővítettük 10 főre a limitet. 30 napot megvártuk, aztán meg is volt :)

2010. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

összetenném a két kezem,és a tavaszt se várnám meg,csak a kötelező 30 napot még mielőtt meggondolja magát és mégis nagy lagzit akar pasi létére:D


nő létemre nem akarok felhajtást,2 tanu is elég,de inkább szülők,nagyszülők,igy kerek 10 fő rajtunk kivül és kész...párom viszont nagy felhajtást akar, a szülők is,igy egyedül vagyok a felhajtásnélküliséggel...

23/N

2010. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Pénz hiány az oka? Akkor én is inkább egy kisebb esküvőt szerveznék (ilyenünk volt).

A szülőket nagyon nem illik, nem jó kihagyni!

Késöbb már tuti nem lenne meg a nagy lagzis, mulatós rész. Hisz késöbb már nem is olyan...annak akkor van meg a varázsa, még akkor is ha csak kicsi, szolíd. Az, hogy tavasz, vagy nyár meg mostanában szinte mindegy...nyáron is lehet fázni és tavasszal is lehet szép meleg.

2010. dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én belemennék akár most is elvehetne, nekem mindegy.. miért? mert a szüleim ellenzik a kapcsolatot
2010. dec. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekünk is próbáltak a szülők a nagy esküvő mellett kampányolni - kifizetik, stb. De nem a pénz volt az oka, hanem egyszerűen én, mint menyasszony, nem szerettem volna nagyot, másrészt vizsgaidőszakban a francnak van kedve ilyet szervezni. Némi érveléssel (mi napunk, nekünk meg így jobb) sikerült meggyőzni őket.

Apámon még azt is át kellett verni, hogy az ő nevét tartom meg, a férjemét meg nem veszem fel, mert neki hótmindegy, nekem meg nagyon ritka vezetéknevem van és ragaszkodom hozzá. Apám közölte, hogy ő nem vette volna el anyámat, ha nem veszi fel a nevét (false, mert anyám már terhes volt velem akkor és mind a ketten nagyon akartak már utánpótlást :))

Így volt egy nagyon kellemes (tényleg, utólag is örülök, hogy így döntöttünk) napunk, nem kellett halálra stresszelni magunkat a szervezéssel.

Szülők meg kitalálták, hogy ha nem költhetnek az esküvőnkre (a ceremónia mindennel együtt 15.000 volt, bőven ki tudtuk fizetni), akkor költenek a nászútra. Úgyhogy kaptunk egy egy éven belül beváltható "utazási kupont", amit arra és oda költünk el a megszabott értékben, amire szeretnénk.

Ezt is jó ötletnek tartottam, mert a nászút jól jött, évek óta nem voltunk nyaralni. No meg mégiscsak nászút :)


Ja, és ami nem elhanyagolható, a fenti koncepcióba a nászéjszaka is belefért, mert nem voltunk kutya fáradtak estére - inkább kivettünk másnapra szabadnapot és az éjszakát nem alvással töltöttük.

2010. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Általában a pénz motiválja az ilyen esküvőket vagy simán az egyszerűség. Nem ítélem el... sőt. Nekem meg volt anno... bazi nagy lagzi otthon családi háznál plusz az étteremben is. 2 menyasszonyi ruha.... Nem volt luxus, de minden meg volt. De nem mi szerveztük, hanem a szülők. Olyanok is ott voltak akiket nem is ismertünk. Jó volt, de ha még egyszer lesz jó lesz az egyszerű - két tanú előtti. :) Jó, könnyen mondom, mert nekem meg volt a nagy álomesküvő.
2010. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Elgondolkodtatott a kérdésed. Az alapvető probléma az, hogy nem vagyok esküvőpárti is inkább azt mondanám, hogy az egyházié nem vagyok. Nagyon meggondolnám ezt a 2 tanús dolgot, ezzel nem is lenne problémám, de én enélkül is le tudnám élni az életem a párommal. Az egyháziba semmiképp nem egyeznék bele. Sajnos ez vita tárgya is köztünk, mert ő azt nagyon szeretné. De ez még a jövő zenéje!
2010. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Én belemennék, mert nekem az a lényeg, hogy a férjem legyen én meg a felesége. Nem érdekel semmi csicsa, nincs álomesküvő tervem, nekem az a fontos, hogy egymáséi legyünk.


(nem nézem le azt, akinek fontos, hogy adjon rá)

2010. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!