Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem kapok némivel több...

Miért nem kapok némivel több tiszteletet, megbecsülést?

Figyelt kérdés

Az egész családban csak én vagyok kétkezi munkás, a többiek mind szellemi munkát végeznek. Egyedül apám képes megbecsülni (aki bányász volt 19 évig). Rajta kívül senki nem becsüli/tiszteli a munkámat, a foglalkozásomat a családban.

Folyamatosan azt hallom, hogy a kétkezi munkásokat kritizálják, és mikor szóvá teszem hogy nem úgy van az ahogy ők gondolják, rögtön én is célponttá válok, és engem és a szakmámat kezdik kritizálni. És e miatt egyfajta céltáblaként működöm idehaza.

Szeretnek meg minden, csak szakmám miatt nem kapok túl sok megbecsülést és tiszteletet, de ők elvárják hogy mértéktelenül tiszeljem őket azért, mert olyan ügyesen bánnak a számokkal és a többi szellemi tevékenységért amit végeznek.

Mitől lehet ez?

21/F


2010. dec. 6. 19:18
1 2 3
 1/23 Doddie ***** válasza:
79%
hulyeek... attol lehet ez xD aki nem becsüli meg a munkádat(meg a szuleid sem, vagy a hozzádtartozóid) akkor azok nemis szeretnek igazán..:( vagy nemtudják,/nem ismerik, mi az a családi összetartás,szeretet.. -.-"
2010. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Bár csak feleannyit jelentene a diploma, mint ők képzelik.
2010. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
A szüleim tisztelik, és támogatnak is (főként az apám), de pl az unokanővéreim és az öcsém, lenézik a foglalkozásomat. És e miatt avgyok célpont, és ez nekem nem nagyon tetszik! :S
2010. dec. 6. 19:27
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg ne foglalkozz velük ( tudom, könnyű mondani ).

Én és a párom is fizikai munkát végzünk, mindkettőnknek nagyon szép szakmája van és én pl. kifejezetten büszke vagyok a páromra aki kovács, mert a mai férfiak közül nagyon kevés az, aki bírná azt a munkát, megterhelést amit ő.

2010. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Amúgy mit dolgozol?
2010. dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Fémipari gépgyártástechnológus. (Magyarul: esztergálok, hegesztek, fúrok, marok, gyalulok stb) Mindenghez értek egy kicsit.
2010. dec. 6. 19:41
 7/23 anonim ***** válasza:
85%
Jól hangzik. Szerintem több ész is kell hozzá, mint a számológéphez/tűzéshez/pecsételéshez.
2010. dec. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nem is kevés! :D Rengeteget kell számolni is a fizikai munkán kívül. De hogy idézzek: "Egy két képlettel bármit ki lehet számolni!" Persze! Mintha egy gépi főidőt olyan könnyű lenne meghatározni! (Mármint egy nem szakmabeinek!) :P
2010. dec. 6. 19:52
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Ebből is csak az látszik, hogy sok értelmiséginek képzeli magát közben meg egy primitiv ember. Légy büszke a szakmádra és ezt éreztesd is velük,beszélj velük egy kicsit magas lóról Pl: dobj fel egy szakmai témát amit ők még csak nem is konyitanak és meglátod vissza fognak huzódni .Te pedig már föléjük is kerekedtél ők meg néznek majd bambán
2010. dec. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ne törődj velük! A felhőkarcolók, meg a házak sem attól épülnek meg, hogy az építészmérnök megrajzolja, hanem attól, hogy a kőműves, munkás ember felépíti! Ezt nagyon sokan elfelejtik. Nem szabad lenézni azért a másikat, mert annak "csak" szakmája van. Különben is,néha egy szakma 100x többet ér, mint akármilyen ELTE-n elvégzett diploma...

2010. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!