Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg összekeverik az...

Tényleg összekeverik az emberek a szeretetet és a tiszteletet?

Figyelt kérdés

A kérdés azért merült fel bennem, mert van egy barátom(uncsitesóm), aki azt mondta, hogy nem képes tisztelni apukáját.

A srác szülei elváltak már legalább 10 éve és ő az édesanyjával és a két testvérével él.

Apukája mindent megtesz a gyerekeiért, a srác szívesen találkozik vele, imádják egymást. Azt viszont köztudott, hogy az édesapja élettársával nem jó a viszonyuk.

Épp nálunk volt az uncsitesóm. Anyuval és vele beszélgettem a családról. Anyu azt mondta neki, hogy örül, hogy annak ellenére, hogy elváltak a szülei, anyukáját és apukáját is tisztelni tudja. Erre volt a válasz, hogy apukáját képtelen tisztelni, mert összeállt egy buta rib@nccal. Azt is hozzátette, hogy az emberek összekeverik a szeretetet és a tiszteletet.

Én eddig úgy gondoltam, hogy azt tudom tisztelni, akit szeretek és azt tudom szeretni, akit tisztelek. Szerintetek ez, hogy működik? Tényleg lehet valakit tisztelet nélkül szeretni és szeretet(vagy rokonszenv) nélkül tisztelni?


2011. aug. 12. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel úgy vagyok, mint a tipikus "Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár."

Tehát tisztelet nélkül nem tudok szeretni, de szeretet nélkül tudok tisztelni.

2011. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van némi átfedés a kettő között, de szerintem sem ugyanaz. Van olyan ember, akit nagyon tisztelek a tudása, szakmaisága miatt, de nem szeretem mint embert.
2011. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

MINDENKIT TISZTELNED KELL AKI CSAK 1 PERCCEL IS IDŐSEBB NÁLAD!!! Egyik tanáromnak ez volt a mottója.

Tanárok/felnőttek!idősek is elvárják a tanítványaitól és a fiataloktól a tiszteletet. Más valakit szeretetből tisztelni és valakit hidegen tisztelni. De mindkettő abban ugyanaz, hogy szépen beszélsz vele, udvarias vagy és nem káromkodsz előtte stb. A szeretetből tisztelés az bővebb. Többet jelent. Nem akarod megbántani, nem csak udvariassági szférákban adsz elsőbbséget neki, hanem másabb dolgokban. Őneki szebben megköszönöd amit adott, mint pl egy olyannak akinek csak azért kell hajbókolni, mert idősebb Nálad. Alapjaiban a kettő ugyanaz.

Egy csermelyből jön a két dolog, mint a folyó, aztán szétágazik. Az egyik kiapad a másiknak nincsenek határai.

2011. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem arra gondoltam, hogy ugyanaz, de egymás nélkül nem létezik a kettő.

2011. aug. 12. 13:30
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valakit csak azért tisztelsz, mert kell, az nem is igazi tisztelet, csak vmi mondvacsinált dolog.
2011. aug. 12. 13:32
 6/7 anonim ***** válasza:

édesanyámat szeretem és tisztelem.

vannak tanáraim, akiket úgy-ahogy kedvelek, de inkább tisztelek.


ahogy az első mondta: van eset, ahol csak a kettő egyszerre működik, van, ahol külön-külön is.


és igaza van az uncsitesódnak, hiszen nehéz tisztelni egy olyan embert, akiben csalódtál.

2011. aug. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2 dolog független egymástól a szeretett feltétel nélküli kell hogy legyen míg a tisztelethez valamit le kell tenni az asztalra tehát feltételhez kötött.
2011. aug. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!