Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Karácsonyi üdvözlőlapra...

Karácsonyi üdvözlőlapra írhatom ezt: a. Családtagoknak b. barátoknak c. Ismerősöknek? Tehát mind a háromnak küldhetem, vagy egyiknek se?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel álmomban egy angyalt láttam.

Megkérdezte, hogy mi a kívánságom, mi a vágyam.

Nem tudtam, hogy mit válaszoljak, hiszen mindenem megvan.

Ekkor eszembe jutottál, és azt válaszoltam.

Kívánom, hogy az ünnep számodra legyen áldott, békés és szent.

Kívánom, hogy a 2011. éved ezerszer boldogabb és szerencsésebb legyen, mint amilyen az idei volt.

Kívánom, hogy egy következő életben is ismerjük egymást…


Áldott, Békés és Szent Karácsonyi Ünnepeket Kívánok, valamint Egészségben Gazdag, Szerencsés, Boldog Új Évet!


Minden más már csak hab a tortán.


Szeretettel, öleléssel, és puszival: XXX


2010. dec. 7. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem rossz,de a következő életet hagyd ki,mert az ostobaság! Kevesen vannak,akik hisznek ebben.
2010. dec. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
És ne írj minden szót nagy betűvel. Felesleges, zavaró, csúnya és ráadásul helytelen is.
2010. dec. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Éssel nem kezdünk mondatot. Kellemetlen, zavaró és még csúnya is.
2010. dec. 7. 18:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, de a "következő életes" mondat nem célszerű, mert nem mindenki hisz ebben és esetleg sértésnek vehetni. Mindhárom csoportnak küldheted.

De tényleg ne írj mindent nagy betűvel, szerintem az előző válaszadó nem gonoszkodni akart, hanem tényleg nem szép! :)

2010. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, és nyugodtan írj nagy betűvel, sokan szokták úgy. Ha esetleg van hozzá türelmed, írhatod a következő életes mondatot is azoknak akikről tudod, hogy hisznek benne.
2010. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És meg kell, hogy mondjam mekkorát tévedsz. Amennyiben kihangsúlyozásra,kiemelésre használod, igenis szabályos, sőt mi több nyomatékosítja a mondatot. De csak akkor ha nem teszel minden mondat elejére kötőszót, attól ugyanis elveszíti eredeti funkcióját és nagyon butítja a szöveget.


Teljesen egyet értek az eddigi válaszokkal, a következő életes dolog felesleges és tényleg nem kell mindent nagybetűvel írni, engem is idegesít, ezt leszámítva aranyos, kedves szívmelengető sorok.

2010. dec. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!