Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy anyósod és sógorod a hátad mögött kritizált és kibeszélt az ismerősöknek?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy anyósom és a férjem bátyja mindenféle dolgokat elmondtak a hátam mögött, elég csúnya stílusban jellemeztek. Eddig azt hittem nagyon jó a kapcsolatom velük, egymás szomszédságában, közös udvaron élünk, úgy ért ez, mint derült égből a villámcsapás. Ráadásul babánk van, aki miatt én is egész nap itthon vagyok. Mit tennétek? Elköltözni? Vagy mi a megoldás?
2011. júl. 6. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit tennék? Leültetném őket, és megkérdezném, miért pletykálnak rólam.
2011. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nevetnék rajta. Aki a sógorom és az anyósom véleménye alapján alkot véleményt, annak a véleményére nem vagyok kíváncsi. Hogy egyértelműbben fogalmazzak: lesz*rom.
2011. júl. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Céloznék rá, hogy mondják a szemembe a fájdalmukat és ne a hátam mögött, vagy úgy pletykáljanak rólam, hogy ne halljam vissza!
2011. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem céloznék, hanem eléjük állnék és megkérdezném, hogy wtf volt ez. Hosszú távon csak ezzel a módszerrel tudtok jól együtt élni.
2011. júl. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A titok nyitja: szemtől-szemben. Költözni? Azért, mert csúnyát mondtak rád mások? Nane. Ez nem az ovi! Kérdezd meg mi a bajuk veled, és beszéld meg velük. Ha pedig nem lehet megbeszélni, mert nem vagytok rá vevők, akkor nem kell beszélgetni többet. Távolságot lehet tartani ezentúl. Ennyi.
2011. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A távolságtartást nehéz úgy kivitelezni, ha kilépsz az ajtón nap mint nap és találkozol vele. Meg ugye minden közös, udvar, rezsi, stb... Nem tudom elképzelni, hogy nap mint nap jó pofát vágjak hozzá.

Illetve nem egy konkrét pletyka volt, hanem engem jellemeztek, hogy milyen semmirekellő,stb. liba vagyok.

2011. júl. 6. 22:49
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Ne haragudj, de mindenki mindenkiről a "háta mögött" pletykál. Az anyós meg pláne olyan fajta. Csak nem gondoltad, hogy semmi rosszat nem tud mondani rólad? Ugyan már! :)

Ne törődj vele, de ha nagyon bántó volt a dolog, kérdezz rá szemtől szembe, én ezt tenném, amúgy meg mint az egyik előttem szóló, lesz*rnám.:)

Te soha nem leszel az ő szemében tökéletes, fogadd el, be van kódolva a génjeibe.:) Elvetted a kicsi fiát, a kedvencet, most bosszút áll.

2011. júl. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek sulyos szavak es en mindenkepp szembesitenem oket azzal, hogy tudsz arrol, amiket mondtak masoknak rolad. Nem kell veszekedni, csak megbeszelni a dolgokat, hogy mondjak meg, hogy hogy alakult ki bennuk ez a kep rolad. En hiszek az oszintesegben, semmi ertelme jopofizni, ugyis egyszer kibukna ez beloled es biztos, hogy a legrosszabbkor es nem epp a legmegfelelobb stilusban.
2011. júl. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha problémád van, akkor beszéljétek meg. Egyenesen, felnőtt ember módjára. Ha nem szólsz, akkor könnyen elmérgesedhet a viszony, aztán a végén kiborulsz.

A távolságtartást meg úgy leeht kivitelezni, hogy csak a legszükségesebbekre szorítkozol, amikor beszélgettek. Anyukám és nagyanyám tizenöt éve, amióta egy udvarba költöztek, ezt játssza.

De ha nem muszáj, ne ezt tedd. Állj oda elé, és kérdezd meg, "Mama, miért gondolja azt, hogy lusta vagyok? Rosszul csinálok valamit?" Aztán lehet, hogy olyasmit fog mondani, ami tényleg megszívlelendő.

2011. júl. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Engem is folyton kitárgyalnak.Főleg a gyerekneveléssel kapcsolatban.

egy példa.

A kislányomra télen nem adtam rá zoknit mert nagyon meleg volt bent.Anyos eljön,jesszus, megkérdezte nem e kellene zoknit adni rá.mondtam nem.

Másnap jön a telefon a sogornömröl és kiselőadás hogy milyen fontos hogy a gyerek lábán legyen zokni.magyarán megtárgyalták hogy milyen felelőtlen anya vagyok.

Kővetkező alkalommal ugyanezt eljátszotta volna haa párom nem mondta volna meg anyosomnak hogy jo lenne ha a saját dolgával törödne.

ez egy példa a sok közül,a lényeg hogy a férjem kiáll melletem és ha kell leallitja az anyját.

2011. júl. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!