Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtagoknak, barátoknak,...

Családtagoknak, barátoknak, ismerősöknek ki szoktátok mondani a hibáit?

Figyelt kérdés
Jó őszintén elmondani, ha valami nem stimmel, hátha az illető nem is vette észre magától vagy el kell fogadni mindenkit, ahogy van? Ti melyik állásponton vagytok?
2010. ápr. 10. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%
Nem. Akiket szeretünk, azokat elfogadjuk a hibáikkal együtt is. Akiket pedig nem szeretünk, azok hibáit felesleges közölni, hiszen számunkra nem fontosak, tehát miért is akarnánk javítani rajtuk?
2010. ápr. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha valaki kimondja más legapróbb hibáit is, akkor az mire utal? Hogy csak rossz érzést akar benne kelteni?
2010. ápr. 10. 00:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem. Osztálytársamnak elmondta, ő nem hitt nekem, azt hitte csak viccelődök. Szóval...
2010. ápr. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok újra: igen, vagy csak ilyen kukacos a természete és mindenbe beleköt, vagy önmagát tökéletesnek hiszi, hibátlannak és úgy osztja az észt. De ismered a mondást: bagoly mondja verébnek... Aztán, ha ráolvassa valaki az ő hibáit, vérig sértődik. A legjobb ilyenkor azt mondani, hogy na, állj le, én is szeretlek... Lehet, hogy erre elszégyelli magát.
2010. ápr. 10. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
A lehető leg durvább módon kell a tudtukra hozni, hogy nem tűröd a cseszegetést! Hidd el, csak ez segít, a primitív ember másból nem ért. Ha kell, ha nincs más, vágd szájon azt, aki a legnagyobb arccal van.
2010. ápr. 10. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Pl. milyen hibákra gondolsz?


Én sokszor mondom anyukámnak, hogy nem elég alapos, szerintem ez nagy hibája. Ez abban nyilvánul meg, hogy pl. a villákat nem mossa el rendesen, vagy a tálaknak a külső részén csak áthúzza a szivacsot. Rosszul vagyok amikor a kajamaradék ott van rajta!

Azért teszem neki szóvá, mert mindez csak azért van, mert lusta és nem érdekli. Ha pl. idős lenne vagy nem lenne rá ideje akkor nem szólnék, de így. A házban sem takarít, én meg nem érek rá mindig. Legalább a háztartást vezethetné, így én ezt szóvá szoktam tenni. Persze legtöbbször próbálom magam visszafogni, csak akkor szólok ha már valami túlmegy minden határon.


Barátoknak valahogy nem merem megmondani a hibáikat, párszor volt rá példa, hogy viccesen céloztam rá, de majdnem sértődés lett a vége. Így barátoknak inkább nem szólok, max. ha már az idegeimre megy akkor elköszönök és hazajövök.

Sajnos szüleimmel muszáj együtt laknom, tőlük nem tudok hová menekülni, gondolom nekik azért is teszek szóvá dolgokat.


Ismerősöknek nem igazán mondok ilyesmit, hiszen alig találkozunk, szinte semmi közünk egymáshoz. Nem érzem úgy, hogy lennénk olyan kapcsolatban, hogy megmondhatnám.


Nekem szüleim állandóan a fejemhez vágnak mindent. Ha véletlenül valamit elrontok, már ordítják is le a fejemet és megaláznak. Még kijavítani sincs időm, mert már letámadnak.

Én ehhez képest alig szólok nekik valamiért.

Pl. olyanokért szoktam még, hogy tanulják már meg becsukni az ajtót, mert bejönnek a legyek, illetve, hogy anyám ne ordítson mert mindenki minket hallgat. (Vele nem lehet beszélni, még el se mondom miről van szó már hisztizik).


De végeredményben azt mondom, teljesen felesleges szólni. Aki tényleg megérdemli, hogy szóljanak neki és változnia kellene az tuti nem fog, mert nem is akar.

Én is hiába szóltam kedvesen és (az évek múltán) durvábban, semmit sem ért.

Így inkább megcsinálok mindent én magam, így biztos, hogy nem lesz benne hiba. Vagyis számomra nem.


Üdv. (Bocs, hogy sok lett.)

2010. ápr. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha párkapcsolatról van szó,akkor feltétlenül.Családtagoknak csak akkor,ha nagyon zavaró a dolog.Ismerősöknek nem.
2010. ápr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha együtt élsz valakivel, és vannak a másiknak olyan hibái, amelyeket egy ideig eltűrsz, de téged rettenetesen bosszantanak, zavarnak,akkor úgyis kimondod egyszer. És itt jönnek a lehetőségek: vagy robbansz, erre a másik megsértődik./Ilyenkor már le is mondasz arról, hogy mást valaha is szóvá tegyél./ Megsértődik, de azt veszed észre, hogy mégis volt hatása a kiborulásodnak.Máskor becsomagolod inkább a kritikát. Ha normális a partner, akkor viszont egyszerűen szóvá teszed: figyelj, te 3-kor akarsz ebédelni, én 12-kor már éhes vagyok.Vagy megegyezünk egy közös időben, vagy külön kajálunk.De a dolgokat nem szabadna szőnyeg alá seperni, mert azok láthatalanul is munkálnak, s megbetegítenek, vagy eltávolítanak.
2010. ápr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Idegeneket, olyanokat, akiket ki tudok kerülni, azokat nem kritizálok, szólongatok. Nem keresem a találkozást, he nem passzolunk.
2010. ápr. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Barátoknak max. csak jelzem. Füveznek, isznak, és nem akarnak ebből kilábalni...

Páromnak szoktam mondani, ő is nekem, de nem durván.

Apámnak sűrűn mondom, van bőven hibája, de nem változtat rajta. (pia, pénz költése, pedig alig van)

Magamnak is szoktam mondani, hátha hallgatok magamra. :D

2010. ápr. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!