Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt most hogyan reagálnátok...

Ezt most hogyan reagálnátok le? Érdekes!? Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Tudom, rossz a kategória, de azért írok ide, mert itt normális válaszokat írtok, ráadásul nem szakmai tanácsot szeretnék kérni, hanem elvi állásfoglalást...


Szóval a szitú a következő:

Beragasztott fogszabályzód van (3éve) , és a fogorvos feléd fordul és azt kérdezi "mi legyen?". Te köpni nyelni nem tudsz,mert nem érted mire kérdi, hisz nem vagy fogtechnikus... majd előjön azzal, hogy le kellene venni a fogszabit mert már nem "haladunk" semerre. (3 évvel ezelőtt több mint 325 ezer Ft-ot fizettél ki azért hogy feltegye és azt ígérte, hogy normálisan megcsinálja). Nem sikerült neki, állandóan téged hibáztat -jogtalanul. Majd miután megkérded, hogy mi közül lehet választani, előadja (!) magát, hogy akkor kivehetős fogszabit kell csinálni.


Most jön a LÉNYEG:

Te erre megkérded-mivel nem vagy gazdag gyerek, főleg így karácsony előtt - hogy az mennyibe kerül, mire ő azt válaszolja, hogy amit 3 évvel ezelőtt megbeszéltetek, ami a papíron rajta van - ami szintén nála van és nem nálad. Te erre azt válaszolod, hogy nem emlékszel, és kéred hogy "nevezze nevén a gyereket". erre ő előkapartatja a papírt, és mutatja hogy 2x 15.000 Ft. Majd rögtön hozzáteszi, hogy ez már 2X 25.000 ft de azt hisz hogy 2X 20.000-ban ki tudtok egyezni (meg sem tudsz szólalni, mert állandóan csak dumál), majd eltereli a témát...


Nos akkor most kicsit meg vagyok keveredve.

Először azt mondja, hogy annyiba kerül mint amennyiben 3 évvel ezelőtt megállapodtunk és ami a kezelőlapon rajta van. Aztán előveszi a papírt és úgy adja elő, mintha ő milyen rendes lenne, hogy nem 50-et kér hanem "csak 40-et" a 30 helyett.... tiszta szalámi technika... én megértem, hogy változtak az árak, elfogadnám, de ez a technika undorító, nemde??? Ráadásul megnéztem más fogorvosok honlapját is és ott is csak 2x 15000 lenne. Szóval szerintetek? Most akkor át akart verni???


(úgy döntöttem, rendben, de már 3 napja ezen eszem magam. Jövő hónapban kellene mennem, még nincs kifizetve és még visszamondható, de már úgy vagyok vele, hogy elmegyek és elmondom hogy ez egy igencsak etikátlan húzás volt tőle, és hogy éppen ezért inkább fogorvost váltok, mert nem bízok már benne)


Vagy arra számított, hogy felrakja 2x25 e Ft ért és a végén derül ki hogy nem 30e hanem 50e? és majd én ezt benyelem????


Miért ilyenek az emberek?

Miért nézik hülyének a másikat?


most álljak ki magamért és mondjam azt "hogy ezt azért már nem"? Vagy inkább hallgassak? Mert nagy valószínűséggel a fogaimon a kivehető készülékkel már nem tud majd jobban változtatni, mint ahogy a rögzítettel lehetne!



Ti mit tennétek???? És mi a véleményetek az ilyen sunyi húzásokról?


2010. dec. 9. 16:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy más orvosok mennyiért csinálják, az nem az ő dolga,azt fogja mondani. Válts fogorvost!
2010. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Én más fogorvoshoz mennék. Ha jó manipulátor lennék, lealkudnám száz forintra:> Megérdemelné. Garancia nincs? Nem merült fel, hogy visszaadja a pénzed az elrontott munkáért?
2010. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el másik fogorvoshoz kérdezd meg hogy ott mennyi.Ha jobb ajánlatot tesz akkor telefonon lemondod a réginél az időpontot.Nem, kell ezt annyira felfújni!Mással is történt már ilyen és hasonló.
2010. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ezért kell minden ilyenből (fogorvos, fodrász, háziorvos, stb) addig keresgélni, amíg nem találsz egy normálisat.
2010. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már most másikhoz mennék.

Bár azt nem értem, miért fizettél 325 ezret, ha 2x15-ből meg lehet csinálni.

2010. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Drágább is volt és vesztettél feleslegesen 3 évet.
2010. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Állj tovább, keress egy másikat, és távozáskor véletlenül verd ki a fogát.
2010. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó:SZÖVEGÉRTÉS!!! A nem kivehetősért fizetett annyit+gondolom minden alkalommal fizetnie kellett!És a kivehetős úgy látszik olcsóbb..nekem is volt..nem egy.
2010. dec. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen hagyd ott. Ha garanciát vállalt a munkájára, akkor legalább a 325 ezer felét szerezd vissza.

Különben azon én is leakadtam egy kicsit, hogy ha a ragasztott nem segít, a kivehető ugyan miért segítene??

2010. dec. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valaki kérdezte: azért került 325-be mert ez ami fent van az ragasztott fogszabi, amit pedig most rám sózna az kivehetős...


Akkor nem én reagálom túl a technikáját ügye? Ezek szerint az normális, ha ilyen húzására, én más fogorvost keresek és otthagyom?!


Amúgy Ti is belefuttok ilyenekbe, vagy csak én fogom ki az ilyen alakokat?

2010. dec. 9. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!