Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 2 év járás után hogy szokás...

2 év járás után hogy szokás megosztani a bevásárlás költségeit?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azért irok, mert nem sikerül dűlőre jutnunk a párommal, hogyan oldjuk meg a bevásárlást. Kiváncsi lennék, mi a normális. Vele nem nagyon sikerül erről beszélnem, mert túl kényesnek érzi a témát, én pedig őszintén szólva nem tudom, hogy hogy fair. 2 éve járunk, fél éve együtt élünk. Ő szeret "minőségibb", drágább dolgokat venni (körözött, külföldi szalámi, savanyúságokat, francia sajtot stb.), mig én teljesen jól elvagyok tescos tartós kenyéren-vajon-parizeren, hosszú távon is, nem igénylem se a meleg kaját, se a minőségit. Viszont lényegesen nagyobb mennyiséget is fogyasztok, mint ő, ez is igaz. (80 kilós férfi, szemben az 50 kilós lánnyal, érthető)


Az volt az alap ötletem, hogy minden vásárlás végén felezzük meg a számlát, de ő sokallta, merthogy többet eszem, és bizony, ha már itt van a hűtőben, nem fogom megjegyezgetni, hogy ki vette, lehet, hogy beleeszek a francia sajtjába. A következő ötletem az volt, hogy akkor vásároljon mindenki saját magának, a hűtőt meg kettéosztjuk. Szó se lehetett róla, ha már egyszer együtt élünk, nem akar külön cuccokat. Maradna, hogy én fizetem az egészet, dehát az sem tűnik túl jónak, elvégre olyan dolgokat fizetnék (és később ennék), amiket én a magam elvei szerint direkt nem vennék meg, mert próbláok spórolni. Sőt, ha nem is sokkal, kb. 5.000 ft-tal többet is keres nálam a párom, akkor is én fizessek minden h*lyeségét?


Nálatok hogy működik ez?


2010. dec. 9. 16:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk ez vált be a legjobban: van egy elkülönített "kajakeretünk", ezt nagyjából felezzük, illetve az ad bele többet, aki épp többet keresett.

A maradékot pedig ki-ki maga költi el (ruhára, konyhai eszközökre, bármire), és külön van megtakarítási számlánk.


Furcsa, hogy a barátnőd ennyire osztozkodik. Szerintem nincs azzal baj, ha ő fizeti a kaja felét, elvégre most egy pár vagytok, együtt és nem egymás mellett kéne élnetek. Hány évesek vagytok? Nem az van, hogy egyszerűen éretlen még az együttélésre?

2010. dec. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%
Mi kb. egy hónap után költöztünk össze, azóta eltelt hat év, és most várjuk a második babánkat. De az első együtt töltött naptól közös kasszán voltunk. Az, hogy ennyi idő után azt számolgatjátok, hogy ki mire költ, ki eszik többet nem túl jó. Egy ennyi idős kapcsolat már bőven megérett arra, hogy ne úgy éljetek mint a lakótársak. Én a helyetekben bedobnék mindent a közösbe, és úgy gazdálkodnék, hogy kijöjjünk belőle. Tehát lennének napok amikor jó lenne a Tescos kaja, de igenis kell máskor a minőségi is, hogy mindenki igénye ki legyen elégítve.
2010. dec. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
70%
Vásároljatok két kosárral, mindenki fizeti a sajátját. Ennyi. A hűtőben meg szerintem ezek után simán meg lehet jegyezni, mi az mit te vettél, mi az amit nem.
2010. dec. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy ha ilyen próblémáitok vannak..kérdéses a kapcsolatotok...szerintem..
2010. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat-tanácsokat.


Mindketten 25 évesek vagyunk, és lehet igazság abban, hogy talán ő, talán mindkettőnk éretlenek vagyunk még ehhez. Fiatal vagyok még, szeretnék minél többet spórolni, hogy gyarapodjon a félretett pénzem és előbb-utóbb legyen esélyem saját lakásra.. Emellett nekem elképzelhetetlennek tűnik, hogy ne számitson a pénz, közös kassza legyen úgy, hogy én spórolni szeretnék, ő meg minél több ruhát meg "felesleges" kajákat :\

2010. dec. 9. 16:47
 6/27 anonim ***** válasza:
71%
Nem sok jövőt jósolok a kapcsolatotoknak. Véleményem szerint akik együtt élnek azok ne legyenek külön kasszán, főleg ne úgy, hogy csak az egyik fél fizet mindent! Az együttélés egyben gazdasági kapcsolatot is kell, hogy jelentsen. Az pedig nem azt jelenti, hogy míg az egyik félnek gyűlik a pénz a számláján, addig a másiknak még zsebpénze se marad.
2010. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk van egy rezsikeret, havonta bedobjuk a megállapodott összeget, ebből megy minden, számlák kivéve mobil, kaja stb. Mivel egyikünk se dohányzik, tehát nincs jelentős eltérés, így a bevásárlós blokk bekerül a kasszába, nem pitiánerkedünk sem a mennyiségen, sem a minőségen. Egy pár vagytok, nem két albérlő! Igyekezzetek ezt a saját értékrendetek szerint elosztani, úgy hogy egyikőtökbe se maradjon szálka, mert ilyen alapokra együttélést szervezni necces! Olyan mintha azt kellene számolgatni, hogy ki hányszor húzta le a wc-t, és ki hányas zoknit használ mert azt a nagyságánál fogva többe kerül kimosni.
2010. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
44%

Elképzelem, ha mi is közös kasszán lettünk volna exemmel... (na most bele lehet kötni, hogy ezért (is) ex...)

A pénz legalább 80%-a az ő kajájára ment volna el, így gyakorlatilag én tartottam volna el őt.

Én vagyok a nő.

2010. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
78%

Soha nem volt ilyen problémánk. Ahogy összeköltöztünk, azóta közös kasszán vagyunk és annak örülünk, ha olyan dolgokat tudunk venni, amivel a másik elégedett. Mindketten hamarabb gondolunk a másik igényeire vásárláskor, mint a sajátunkra. Az anyagi helyzetünkkel természetesen tisztában vagyunk és soha egyikünk sem igényelt olyan dolgokat, amiket nem engedhetnénk meg magunknak. Amúgy meg teljesen mindegy, éppen melyikünk mennyit keres, minden közös. Sértődés soha nem volt belőle, annak örülünk, ha a másik örül.

Ja, mi is két éve vagyunk együtt.

2010. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
*A kapcsolatunkat leszóló kommenteket azért kikérem magamnak. Nagyon is jól megvagyunk, szeretjük egymást, csak másképpen állunk a pénzhez, és most, hogy új lett a helyzet (összeköltöztünk), ez egy olyan dolog, amivel eddig még nem találkoztunk, és szeretnénk megtanulni jól megoldani. Tanácsokat kértem tapasztaltabbaktól, ennyi.
2010. dec. 9. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!