Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántottam valakit! Hogyan...

Megbántottam valakit! Hogyan tegyem jóvá?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem nem éppen családi kapcsolat kategóriába illik, de nem találtam ennek megfelelőt (az egyéb kategóriában pedig teljesen más jellegű kérdések vannak)


Az a problémám, hogy megbántottam egy jó ismerősömet, méghozzá úgy hogy van egy nagyon rossz tulajdonsága: kényes csaj. Amolyan "cicuska".

Általánosságban viszont pozitív véleményem van róla.

Most viszont elég rossz dolog történt. Egy másik ismerősömmel beszélgettem, aki megjegyezte, hogy nem szereti a kényeskedő lányokat. Én pedig megemlítettem, hogy ismerek párat. Kérdezte kit, mire mondtam hogy pl XY-t. Megkérdezte, hogy ő tényleg ennyire kényes? Mire ezt mondtam: "Miért te nem hallottad még XY-t beszélni???"

És persze ebben a pillanatban lépett be az illető.


Annyira szégyellem magam, és olyan lelkiismeret furdalásom van, mert nem akartam őt kibeszélni, se megbántani. Nem is jellemző rám, hogy kibeszéljek valakit a háta mögött.


Tudatni szeretném vele, hogy mennyire bánom a dolgot, de fogalmam sincs, hogy most hogy álljak elé, és mit mondjak neki? Egy egyszerű sajnálom szerintem nem segítene. Azt sem mondhatom, hogy nem úgy gondoltam, mert mindketten tudjuk, hogy úgy gondoltam. És nem akarok kétszínű se lenni, hogy ezentúl körberajongom, és majd szépen mosolygok rá. Én sem szeretem mikor körbeugrálnak, hogy ha engem bántanak meg.


Igazából fogalmam sincs, hogy mit mondjak neki. Tud valaki segíteni?


2010. dec. 10. 08:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Én elhívnám beszélgetni és megmondanám neki, hogy van egy dolog, ami nagyon bánt szeretnél vele beszélni róla.

Ekkor fogod látni, hogy hogyan reagál, kérdezd meg tőle, hogy ő hogyan látja ezt a helyzetet, és mondd el neki őszintén, hogy te tényleg ilyennek tartod őt, de ezzel nem akarod megbántani mert más miatt szereted és nagyon sajnálod ami történt.

Szerintem ha őszinte vagy ő pedig normális akkor közös nevezőre tudtok jutni.

2010. dec. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!