Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják mindenáron...

Miért akarják mindenáron megmondani a véleményüket? Ne adj isten ránk erőszakolni? Anyós vs. Meny.

Figyelt kérdés
Meny vagyok, próbálom megérteni anyósomat, ezért több topicot elolvastam, ahol anyósok panaszkodnak.Mindegyik azt írja, ő nem kötöszködik, csak megmondja a véleményét.Persze írnak konkrét szitukat is, mind negatív a fiuk feleségével szemben.Szóval mi ez a mánia egy emberben hogy mindenáron mindenről megmondja a véleményét, és úgy kell ezért rá felnézni mintha tudományos felfedezést tenne?Ez tuti valami phsziés ügy, de mi van mögötte?Én se szólok be más kismamának hogy mit csináljon a gyerekével, ha kérdez is megpróbálok úgy válaszolni, ahogy én is szeretném hallani, nem pedig megbántani.
2010. dec. 11. 08:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%

Az én anyósom is nagyon "okos", és mindenben szakértő.


Szerintem ő még mindig gyereknek néz minket, erre egy példa:

Minden alkalomra nagyon-nagyon sok ajándékkal halmozza el a gyerekünket. Többször megkértük, hogy kevesebb is elég lenne, mert nem férünk a lakásban, és a gyereket sem kell elkényeztetni.

Eredmény semmi, mert a soron következő húsvéton ismét két nagy teletömött szatyorral érkezett. Férjem megint szólt, hogy ez ismét túlzásba lett víve. Anyós kikelve magából elkezdett hisztizni, kiabálni, hogy neki ne mondja meg senki, hogy mit csináljon, főleg a fia, akit MÉG mindig NEVELNI kell.

(A férjem 34 éves, nem link, hanem komoly, rendes ember.)


Karácsony után én fogok neki szólni (mert tuti most is gond lesz), kíváncsi vagyok nekem mint mond...

2010. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Talán onnan eredhet ez a "hagyomány", hogy régebben nem volt ilyen átfogó védőnői, nőgyógyászati hálózat. Ha baba született valahol, az idősebb nők (anyós, anyuka, nagymama) mutatta meg a csecsemőgondozás akkori alapjait. Úgy gondolják, hogy ezt nekik meg kell tenniük, különben a kismama nem fog boldogulni. A gyermekágyas időszakban is a mama feküdjön, pihenjen, és a szomszédasszonytól kezdve minden közeli nőrokon ment, hogy segítsen. Olyan, hogy a kismama mindent tud a csecsemőjével kapcsolatban, nem létezett.

Manapság szakkönyvek, védőnők, szülésfelkészítő tanfolyamok, videók, számtalan dolog a segítségünkre van, hogy már előre elméletben megtanulhassuk, hogyan gondozzuk a babánkat. És ne felejtsük el a technikai részt sem, az ő idejükben nem volt automata mosógép, amibe csak belerakjuk a koszos ruhát és ragyogó tisztán kivesszük, stb.

Sok anyós, anyuka pedig egyenesen feljogosítva érzi magát arra, hogy okoskodjon, a 30 évvel ezelőtti tudást osztogassa, hiszen ő már szült, ő már nevelt fel gyereket. Ő jobban tudja, és elképzelhetetlen számára, hogy Te, aki soha nem csináltad, mégis tudod, mit kell tenni.

Én is a falnak megyek, amikor anyósom jön, és meséli, hogy az ő gyerekei már 4 hónaposan megettek mindent. (Na persze, késsel-villával....) Próbáljuk neki elmagyarázni a férjemmel, hogy azóta fordult a világ, már nem úgy van. De nem egyszerű. :)

2010. dec. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
73%
Anyós nem akárkinek hanem a fiának,lányának osztogatja a tanácsait.Neki mindig is a gyereke marad a párod meg még Te is :)
2010. dec. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Észrevettétek hogy a férfiak sokkal kevesebbet panaszkodnak az anyósukra?
2010. dec. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Valószínűleg igaz, hogy nem néznek minket felnőttnek, és az is igaz, hogy anno őket a anyjuk, anyósuk tanítgatta, fiatalon házasodtak stb. DE amikor a saját anyósomtól hallom, hogy bizony az ő anyósa milyen szemét volt, mindenbe beledumált, nekem milyen jó....Aztán elkezdi: szerintem azt kéne csinálni hogy... ez szerintem hülyeség....Na ilyenkor nem tudom hogy kiröhögjem, vagy elsírjam magam...
2010. dec. 11. 08:56
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodom, nem akarok vele rosszban lenni, pontosan ezért próbálnám valahogy megérteni, hogy el tudjam fogadni a hülyeségeit. Egyébként a fia a gyermeke, én nem az ő lánya vagyok.Sokszor itt hibáz a mama, úgy osztogatja az észt, ahogy az én anyám osztotta anno 20 éve, nekem a pisis kisgyereknek.
2010. dec. 11. 08:58
 7/26 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert neki ,az ő szemében gyerekek vagytok :D
2010. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%

Ezen az oldalon sokkal több meny panaszkodik,mint anyós!

A fiatalasszonyok nem fogadnak el tanácsot,mert ők már modernek,és mindent jobban tudnak. Nem biztos,hogy amit a netről stb. összeszednek,az valóban jó is!

Sokszor érdemes az idősebbekre hallgatni,ha nem is mindig.

Erre sokan csak később,utólag jönnek rá.

2010. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
És ez szerintetek normális?Mármint persze a gyereke mindig a gyereke marad, de miért kell a felnőtt gyerekébe gyerek agyat és lelket feltételezni.Én azért nevelem úgy ahogy a lányom, hogyha eljön az ideje okos, bátor nő legyen, aki felelősségteljesen tud viselkedni és gondolkodni. Minden szülő ezt szeretné, nem? Na már most ha én nem úgy kezelem felnőttként, akkor ott valami gond van. Lehet hogy inkább az anya lelkivilágában.
2010. dec. 11. 09:05
 10/26 A kérdező kommentje:
Nem panaszkodom kedves utolsó, csak próbálom megérteni az anyósom, nem szidom, nem szapulom....
2010. dec. 11. 09:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!