Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá apumat, hogy...

Hogyan vegyem rá apumat, hogy gyakrabban fürödjön?

Figyelt kérdés

Elsőre leszögezném, hogy nagyon jó család vagyunk, értelmesek, tanultak, összetartóak.

Én már külön lakom a férjemmel, jelenleg kisbabát várunk.


Apukám és anyukám lakik már csak együtt.

Apukámmal az a gond, hogy nagyon ritkán fürdik, emiatt gyakran büdös, piszkosak a kezei és a lábai is.

Szüleivel olyan lakásban laktak, ahol nem volt fürdőszoba, se wc. (közös wc a folyóson). Így nem tanulhatta meg 18 éves koráig, hogy mi is az az igazi tisztálkodás.

Egyébként jó ember, csak nem mosakszik, csak amikor borotválkozik. Néha lefürdik, de azt is nagyon ritkán.


Hogyan vegyem rá, hogy fürödjön legalább heti 1x, 2x, és mosson kezet wc után? (szüleim lakásában a wc és a fürdőszoba külön van).


Valami jó karácsonyi ajándék trükkel vagy valami általam írott házirenddel (most tulajdonképpen "ürügy" lenne a baba)


Ne ítéljétek el apukámat, ő jó ember, csak a gyerekkora volt szegényes.


2010. dec. 12. 11:41
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
elmentem lefürdök, utána jövök. Köszönöm annak, aki ír.
2010. dec. 12. 11:43
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A baba miatt nagyon jó ölet :):) Én tuti vennék neki valami erre buzdítót, meg egy olyan babás könyvet, amiben le vannak írva a higiéniás alapszabályok :)
2010. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az ilyen utalgatások általában nem érik el a céljukat. Ha apukáddal jó viszonyban vagy, akkor nem tehetsz mást, mint hogy kettesben megbeszéled vele ezt a dolgot. Elmondod neki, hogy nem szeretnéd megbántani, nagyon szereted, és pont ezért kéred arra, hogy változtasson a tisztálkodási szokásain, mert ha más tenné szóvá, az még kellemetlenebb lenne, és amúgy is azt szeretnéd, ha majd a kisbabához úgy nyúlna hozzá, hogy tiszta a keze, és ezt csak rendszeres tisztálkodással lehet elérni.

Különben nem is értem, anyukádat nem zavarja, hogy apukád még heti egy alkalommal sem fürdik? Én elhiszem, hogy apukád egy jó, rendes ember, de ettől függetlenül engem taszítana egy olyan férfi, aki mosdatlan. Anyukádat nem zavarja? Ő nem tudna hatni rá?

2010. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Értelmes és tanult mondjuk nem lehet mert akkor tudná hogy a heti egy fürdés is elviselhetetlen állapot.Mondd meg neki, hogy büdös nem tudom miért kéne ezt szépíteni.
2010. dec. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a baba jó ötlet. Te hány éves vagy ha megkérdezhetem? Esetleg tesód van? Akkor Ő is segíthetne. :)
2010. dec. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád nem tudna segíteni? Őt nem zavarja? Hiszen együtt élnek... Neki könnyebb lenne szerintem ezt elintézni.
2010. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, az unokájáért megteheti, ha saját magáért nem is. Koszosan nem nyúlhat a babához, ha látja, hogy mindenki kezet mos, mielőtt a babát felvenné, és esetleg szólsz is érte, hogy tegye Ő is ezt, akkor ezen nem sértődhet meg.

Én a páromra szólok rá mindig, mikor be akar menni a gyerekekhez, bármit is csinált előtte, alap, hogy legalább mosson kezet. Azt már én sem "merem" mondani, hogy vegyen tiszta ruhát, ne abban menjen már be, amiben előtte cigizett... de a kézmosáson soha nem sértődött még meg, Ő is tudja, hogy így helyes, csak hajlamos elfelejteni. A fürdéssel nincs gond. :) Szóval igazán jó tanácsot nem tudok adni, de bízzunk benne, hogy meg fog változni a pici hatására. :)

2010. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nincs könnyű dolgod, tapasztalat. Az én idős apukám is hasonló, bár ő azért 2x fürdik, és egyszer borotválkozik egy héten, vagy ha megy valahová, de ő is a régi földes szobás paraszti világban nevelkedett hét testvérrel, nem szaladgáltak öt percenként kezet mosni..., na most mindenki azt gondolja aki olvassa , hogy oké, de már más a világ stb mért nem változik meg, mert neki az természetes, hogy akkor sem lesz baja neki se és a környezetének ha nem fürdik minden nap. Ez rögzült, az ilyen idősebb férfi emberek pláne nem szeretnek folyton nyalakodni-idős gondozó vagyok, tehát tudom másokról is, ez a tapasztalatom, nagyon nehéz vagy nem is lehet őket rávenni. Egy dolgot nem árt tisztázni, hogy mert az ő immunrendszere ezt megszokta a babák fogékonyak a fertőzésre, ebből nem engedsz punk tum, ha babázik mosson kezet, ezen apu se sértődött meg sosem.
2010. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet vennék neki karácsonyra, ha jó humorérzéke van apudnak, megérti :)


[link]


20/L

2010. dec. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Anyukám már milliószor szólt neki, de nincs rá hatással. Volt, hogy olyankor apum összeszedte magát, de ez tartott kb. két hétig és utána minden a régiben. Mivel nyugdíjas, sehova sem megy, (de jönnek hozzá!!!) ezért nem tartja szerintem fontosnak,

Én már 30 vagyok, és van testvérem is.


Apuval nem lehet leülni kettesben beszélgetni, ő ahhoz nagyon zárkózott. Ezt inkább anyukámmal lehet.

Bár apukám legjobban rám hallgat, mert időnként megtesz valamit, ha kérem (legutóbb kértem, hogy mosson le valamit, amit ő használ, mert már tiszta kosz. És lemosta)

Nem akarjuk megbántani, mert valójában az a baj, hogy mivel nem "higiénikusan" nőtt fel, ezért ő ezt tartja természetesnek.

Persze, ha megy valahová, akkor tud mindent, fürdeni, parfümöt használni, rendesen felöltözni. De a hétköznapokban sajnos nem :(

De én most már döntöttem, anyukámmal is megdumáltam, ezen változtatni kell, de sürgősen. Mielőtt a baba világra jön.


Vegyek neki valami jó parfümöt? Lábápoló készletet? :)

2010. dec. 12. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!