Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 évesen mit tehetek ez...

15 évesen mit tehetek ez ellen? Egyre gyakrabban érzem azt, hogy ezt már nem bírom és csak a halál lehet a megkönnyebbülés.

Figyelt kérdés

2 éve minden egyes nap csak a vitát hallgatom itthon. Apám az utóbbi fél évben rendszeresen alkoholizál, régebben pedig anyut vádolta nagyon sok dologgal. Én mindenben anya pártját fogom, apámat a szó legszorosabb értelmében utálom. Hosszú lenne elmesélni hogy miken szoktak, szoktunk vitázni, de olyan dolgokon amire még én is tisztán emlékszem,hogyan is történt, de apám meg állítja hogy nem így volt.

Egy példát mondok erre: Azt mondta,hogy ő engem SOHA nem bántott, nem vert meg. Én mondtam,hogy azért egy kezemen nem tudnám megszámolni,hogy hány pofont kaptam tőle, persze volt olyan amit megérdemeltem, de a többségét csak azért kaptam, mert nem tudja az indulatait kordában tartani. (azért azt vegyük figyelembe,hogy pl. egy 54 éves férfinak az erőssége hogyan viszonyul egy 15 éves lányéhoz.) Utána szépített a dolgon,hogy na 3 esetre emlékszik, de hiába meséltem neki, akkor is csak azt hajtogatta,hogy magyarul én egy r*hadéknak titulálom őt, mikor ő nem is tett ilyet. Meg hogy anya telibeszélte a fejemet a sok hülyeséggel,hogy őt utálnom kell(ez sem igaz, mert régen nagyon apás voltam) + nem vagyok valami könnyen befojásolható személyiség. és még sorolhatnám.


Most, hogy kocsmázik is még lehetetlenebb. Pl. ma már ott tartottam, hogy a kés a kezemben volt. Ahogy anyával kiabáltak egymásra.. Nekem ez nagyon rossz érzés és nem hiszem,hogy sokáig fogom bírni.


Mit lehet tenni ilyen helyzetben?


15/L


2011. szept. 19. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát! Kitartás! Mindenkinek nehéz, de át kell vészelni. Aki nincs benne, az elkezdi majd osztani az észt, hogy biztos te vagy a hibás, meg minek akarod kinyírni magad. Sajnos eléggé parasztok tudnak lenni a válaszolók, de ki tudja, lehet itt egy pozitív kivételnek leszünk tanúi. A tanács egyszerű: légy minél kevesebbet otthon, tanulj, csavarogj, lehetőleg ne túl dekadens személyek társaságában. Nem hiszem, hogy 15 évesen mást tehetsz, és ha ez így folytatódik, akkor a szüleid jó eséllyel elválnak, tehát erre is készüljél fel lélekben. Ajánlom Émile Zola: A patkányfogó című művét. Művelődsz és sok mindent megértesz majd.
2011. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 yuda ***** válasza:
48%

Kés nem túl jó ötlet a kezedben- ha megetszed amit akarsz, akkor anyukádtól is elzárnak és intézetbe kerülsz.


Igazságot nem tudom, lehet anyukád egy másik verziót mondana, apukád is biztosan egy harmadikat- de tapasztalatom szerint nemigen fordul elő, hogy valakinek mindig és mindenben igaza lenne-emiatt neked sem tanácsolnám, hogy teljes egészében anyukád mellé állj, mert anyukád sem tökéletes.


Nyílván van oka apukádnak, utóbbi fél évben miért iszik. Ez nem szokott csak úgy jönni, hogy gondol egyet TV nézés közben és alkoholist lesz.. . .én sem tudom miért, de ezt gondold végig.

Nem is kell különösen védeni emiatt, de oka csak van?!


Hagyd ezt a szülőkre szerintem, abból csak nagyobb baj lenne, ha beleavatkoznál_az ő házasságuk és ha anyukád véget akar vetni ennek, akkor megteszi úgyis, ha pedig nem-az is az ő dolguk. Nemsokára felnőtt leszel, majd elmehetsz, ha úgy tetszik. . .


Nem állok apukád mellé, de ha te ler.hadékozod, ..hát nem tudom- gyerek az apjára? ..Hmm.

Nem egy illendő dolog, mert akármilyen ember is, az apád marad amíg éltek- te pedig akármilyen is vagy, a gyereke maradsz.

2011. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor volt úgy, hogy na válás...de valami oknál fogva mégse.. pedig én azt de szeretném.. imádok itthon lenni amikro apa nincs a közelemben. (:

Azok akik meg csak parasztkodni tudnak, jobb ha nem is kezdenek el írni ;)

Neked első, nagyon köszi:)

2011. szept. 19. 17:35
 4/13 A kérdező kommentje:

Második, bocsánat, de kisebb szövegértési gondokkal közdesz :) Nem r.hadékoztam le. nem mondtam neki a szemébe semmi csúnyát, ő mondta, hogy "akkor lényegében te egy r.hadéknak tartasz engem"

Apa mikor még nagyon kicsi voltam akkor is alkoholista volt. Utána volt 8 év ami jól telt, de most megint elkezdte. Azt mondja, hogyha iszik akkor nem tud leállni. Nála nincs olyan hogy egy nap egy üveg sör, hanem egy nap egy kocsma raktárának összes alkoholja. Hogy miért kezdett inni? Anya egy közeli kocsmában takarít, de csak délelőtt. Soha nem volt anya még részeg(vagyis amióta én tudom), de apa ezt úgy vette, hogyha anya kocsmába járhat, akkor ő is. Persze azt nem fogta fel,hogy anya melózik ott.

Nem mondom,hogy mindenben igaza van anyának, de ő mégis "normális".

2011. szept. 19. 17:40
 5/13 A kérdező kommentje:
küzdesz*
2011. szept. 19. 17:41
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nagyon jó, hogy ezt ilyen tisztán látod, amit sajnos anyukád nem biztos.Anyukáddal kellene valahogy beláttatnod, hogy ez a helyzet tarthatatlan.Magyarul valakinek mennie kell még mielőtt vér folyna,,,beszéld rá anyukádat hogy váljanak külön, valahogy világíts rá hogy ő már nem az az ember akit szeretett.hosszútávon ebből tragédia is lehet, szóval nem árt időben lépni.ha ő nem megy menjetek ti akár anyaotthonba amig suliba jársz ott lehettek.sok szerencsét!
2011. szept. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mi (anya és én) innen tuti nem fogunk elmenni. A ház anyáé. Apa csak úgy "ide jött".

Anya is tudja, hogy ez így nem állapot, de mégse tesz semmit. Reménykedik a változásban, eddig én is azt tettem, de 2 év után nem történt semmi, akkor mostantól se fog. Beszéltem vele erről már sokszor, de valahogy soha nem jutottunk előrébb..

2011. szept. 19. 17:47
 8/13 $zabessz válasza:

Én is egyet értek az első válaszolóval szerintem is jobb lenne ha esetleg apukád otthon van akkor megkérdeznéd az anyukádat h nem e mehetsz esetleg a ligetbe a barátnőiddel vagy vmi ,én is ilyesmi helyzetbe vagyok csak nekem a mamámék és apukám testvére szid stb stb.....Apukám általában megvéd ,de ő sem lehet itt állandóan h megvédjen (Sajnos).

Tudom nem sokat segítettem ezzel ,de inkább csavarodj olyankor és talán addig azokat a dolgokat is elfejted h mien rossz hogy ha apukádék veszekednek stb..

2011. szept. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8 éves voltam, mikor elváltak a szüleim. anyum már akkor is sokat ivott, rengeteget, volt, hogy én támogattam. apum jó és szorgalmas ember, felnevelt kettőnket, de sokszor akkorát kaptam, hogy eleredt az orrom vére. én lány vagyok. öcsém 14 volt, mikor ölben hozta ki anyánkat egy kocsmából, mert elájult a piától. kb. 25-30 eset, amire emlékszem 8-10 éves koromból, amikor anyámat hulla részegen láttam, majd elesett, elfagyott a lába, eltűnt ha jól emlékszem 8 hónapra, mikor előkerült, már csak fél tüdeje volt a tüdőrák miatt. az állandó stressz, mert otthon nem mondtuk, féltünk a következményektől, de hozzá is sírva mentünk. apumtól volt, hogy azért kaptam pofont, mert nem tetszett neki a garbóm és a nadrágom, vagy mert kaptam egy 4 alát. az öcsémet úgy megrugdosta egy matek 2-ért 5-6-os korában, hogy nem bírt felkelni, plusz beszakadt az ajtó. még sorolhatnám. ezek után mondom, hogy nekem egyszer sem fordult meg a fejemben az öngyilkosság gondolata, mert egyrészt gyáva és önző dolog, másrészt nem megoldás. úgyhogy nem csak azért mondom, mert nekem fogalmam sincs a rossz családi háttérről. megvártam, míg meg tudok állni a saját lábamon, elköltöztem. jövőre férjhez megyek, az öcsém már nős. egy valamit hoztam otthonról: a lobbanékonyságot és a trágár viselkedést. ezt próbáld kerülni. enélkül tökéletes lenne a kapcsolatom. úgyhogy szerintem ne a halálon gondolkodj, mert én pl. nem is sajnállak érte. Tudom, hogy rossz, de inkább a jövőn agyalj, túzz ki célt magad elé, várd ki a te időd. menj diák munkára már most, mármint amikortól lehet, gyűjts pénzt, és 18 évesen lépj le. nekem ez volt a megoldás. azóta jobb a kapcsolatom anyukámmal is és apukámmal is. Ez van. Hidd el, nem rossz indulatból, hanem tapasztalatból írom ezeket!
2011. szept. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. természetesen sajnálom, ami veled történik, mert én is tudom milyen, ezzel csak azt akartam veled érzékeltetni, hogy van, aki talán volt rosszabb helyzetben több ideig, és nem a halál a megoldás.
2011. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!