Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudnék én tenni? Hogyan...

Mit tudnék én tenni? Hogyan "menthetnémm" meg a kishúgom?

Figyelt kérdés

25 éves nagyon jó házasságban élő anyuka vagyok

- 17 hónapos a kislányunk(tehát még az sem lehet, hogy irigy vagyok mások "boldogságára").

Anyámékkal van a probléma: történetesen az, hogy 45 évesen teherbe esett (természetesen apámtól) és kb 8 hónapig titkolta mindenki elől (ő sem tudta pontosan mennyi idős terhes, egyszer azt mondta, hogy fel sem fogta, hogy terhes, aztán meg azt hogy akarták, de nehéz volt bevallani). Előtte nem volt orvosnál (se vérvétel, se ultrahang, se genetika), mikor nagy nehezen bevallotta én kerestem neki orvost aki másnap hajlandó volt fogadni. Végig itta (persze nem lerészegedésig) és dohányozta a terhességét. Mikor megszületett a baba- szerencsére egészségesen- előadták a nagyjelenetet, hogy mennyire szeretik (akkor előtte miért nem számított, miért nem vettek róla tudomást?)Most 9 hónapos a kishúgom és nem tud semmit sem csinálni kivéve, hogy hasra fordul és vissza. Nem akar ülni se mászni (tudom nem egyformák a gyerekek, de) egy gyógypedagógus ismerősöm szerint azzal nem ártanának neki, ha megnézni egy ortopédus vagy egy gyógytornász. És itt a bibi mikor megemlítettem, akkor teljesen ki voltak akadva, hogy minek az neki semmi szüksége rá. Elhordtak mindennek engem és az öcsémet is, hogy ne szóljunk bele majd ők tudják. Nem akar gyógytornászt hívni, mert hogy mennyibe kerülne az? Az öcsém erre azt mondta, hogy szerinte egy Ballantines árából kijönne. Anyám nem foglalkozik a kicsivel ül a számítógép előtt és játszik, ha a baba elgurul mondjuk a radiátor alá ki se szedi (és letagadja, hogy ilyen történt) vagy fogja egyik kézzel a gyereket másikkal meg az egeret (azt ne mondja nekem senki, hogy a monitor jót tesz a baba szemének. Felvetettem neki, hogy nem biztos, hogy ő látja jól a dolgokat, mert a terhességét is végig itta és végig cigizte, erre az volt a válasz, hogy "Én azt honnan tudom, hogy az Elevittel jót tettem a gyerekemnek?"

Nagyon igénytelenek magukra és a babaára is (a foguk nagyon hiányos és gusztustalan stb), a baba körmét én vágom (pedig anyám már felnevelt 3 gyereket nem hiszem, hogy ne menne neki)és a fülét is én tisztítom, mert szégyellem, hogy ilyen ápolatlan szegény (persze enni kap rendesen),pedig minden nap fürdetik ennyi beleférne. Anyám és apám nagyon maguknak valók lettek(előtte se voltak sokkal jobbak, de ami most megy...). Mindenkit magukra haragítottak a környezetükben a rokonok rég nem jönnek bevallottan apám miatt. És itt ő a fő húzóerő az apám, sajnos magával rántotta anyámat is ebbe a nemtörődöm életbe. Mit tudnék tenni? Nem akarok rosszat senkinek legfőképpen a babának nem, olyan aranyos kislány többet érdemel annál amit most kap! Köszönöm a segítséget előre is! Elnézést, hogy ilyen hosszú lett!


2010. dec. 12. 17:42
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Elnézést nem vagyok ilyen tanulatlan a menthetném csak egy m!
2010. dec. 12. 17:43
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekvédelmiseket felhívni eseteg? =/ Sajnálom szegénykét nagyon. Lehet jobban járna, ha gyámság alá helyeznék vagy ilyesmi, minthogy ilyen alja környezetben (bocs...) nevelkedjen fel...
2010. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem semmit nem tehetsz,mert magadra fogod haragítani őket és akkor még látni se fogod.Fel fog nőni szépen,és jobban fogja szeretni a szüleit,mint az,aki mindent megkap.Az Ő gyerekük,nem a tied.Sokkal cudarabb körülmények között felnőtt gyerekből lett művelt,jó ember.
2010. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok a Te helyzetedben, de ebben az esetben - mivel a baba egészsége mind mentális mind fizikai értelemben veszélyben van - kérelmezném, hogy az én gyámságom alá helyezzék. Ahol elfér egy 17 hónapos ott elfér egy 9 hónapos is, legalább kisruhákat nem kellene venned a kishúgodnak és neki is jót tenne, hogyha a 17 hónapos mellett nőne fel.
2010. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor téged és a testvéreidet nevelték, akkor is ilyenek voltak, vagy csak az utóbbi időben váltak ilyenné?
2010. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
mi lenne ha magatokhoz vennétek a babát?bírnátok anyagilag?tudom,h ezzel magadra haragítod a szüleidet,de sokkal jobb lenne annak a csöppségnek egy szerető,törődöm,normális környezetben!legalább a kislányodnak is lenne társasága,persze még annyira nem,de már lassan ő is fog tudni játszani!az mondjuk,h még nem kúszik a kicsi meg szerintem már ideje lenne!ha végig itta és cigizte a terhességet akkor az később is kijöhet,h kárt tett a babában!nagyon sajnálom a picit és nagyon kedves tőled,h így törődsz vele!
2010. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%
Talán hívhatnád a gyámügyet, hátha örökbe fogadhatnád.
2010. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
A gyámügynél névtelenül is bejelentheted, hogy menjenek ki ellenőrizni.
2010. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk milliomosok, de mindig volt rendes étel az asztalon, a számláink rendre időben be vannak fizetve. Anyáméknál is volt mit ennünk, nem fáztunk stb. De a folyamatos lelki terror (és persze testi is) megviselt minket. Engem pl. fojtogatott és megrugdosott, az öcsémet is fojtogatta, de ő egyszer behúzott neki önvédelemből, többet nem csinálta, a 16 éves húgom nem beszél erről. Nincs semmi garancia, hogy a picinek nem lesz ilyen sorsa. Én most már lelkileg jól vagyok, de soha az életben nem emelnék kezet a gyerekemre mert mondjuk nincs rend a szobájában....... És még mesélhetnék az apám kegyetlenkedéseiről és arról anyám rezzenéstelen arccal tűrte, hogy bántják a gyerekeit.
2010. dec. 12. 18:06
 10/22 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt elnézést: az egész gyerekkorunk mentális és fizikai "terrorban" telt. Egyszer egy mágnest véletlenül hozzáérintettem a tv-hez lett rajta egy lila folt. Úgy megvert az apám, hogy bepisiltem. A tv-t pedig ki kellett húzni és visszadugni és nyoma sem volt a lila foltnak....
2010. dec. 12. 18:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!