Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek felelőtlenség...

Szerintetek felelőtlenség ennyi idő után gyerekre gondolni?

Figyelt kérdés

5 hónapja vagyunk együtt párommal, 4 hónapja lényegében együtt is élünk. Már felmerült a gyerekkérdés köztünk. Én már nagyon szeretnék (tavaly volt egy vetélésem), ő még nem annyira, mert ahogy ő mondja, későnérő típus. Dolgozunk mindketten, rendezett családi hátterünk van, nagyon fiatalos és jófej "nagymama és nagypapa, illetve dédi-jelöltekkel". A családban már nincsen kisgyerek, és már mindenki babázna, de főleg én! :)

Alig egy hónap múlva 26 leszek, ő 33 múlt.


Érvek-ellenérvek is jöhetnek!

Köszi előre is! :)


2010. dec. 14. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolni nem .. szülni igen.
2010. dec. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az érveket nagyjából leírtad.

Az ellenérvek:

1. a párod nem akarja még annyira

2. rövid ideje vagytok együtt

Szerintem várj még egy évet legalább, a nagymama és nagypapa 1 év múlva is fiatalos lesz, te viszont 1 év alatt jobban megismerheted a párodat és hátha neki is megjön a kedve addigra.

2010. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem korai. A párod úgy látszik annyira nem várja még és még csak 5 hónapja vagytok együtt. Ennyi idő alatt nem lehet tökéletesen megismerni a másikat, akkor sem ha együtt éltek. Most még minden szép és jó, de nem biztos, hogy ez így is marad. Majd egy év múlva térj vissza a kérdéshez.
2010. dec. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan szerelmes voltam, hogy már egy hónap után, amikor a párom azt mondta, családot, gyereket szeretne velem, abbahagytam a gyógyszert. 5 hónap után lettem terhes-apuka abban a pillantaban hogy megmutattam neki a pozitív tesztet, amit addig annyira várt, kisétált az ajtón és azóta nem is láttam... Most van egy kisiskolás gyerekem, aki soha az életben nem fog találkozni az apjával
2010. dec. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Csak ellenérvet tudok, abból is egyet: a párod még nem akar babát.


Két lehetőséged van:

1. elfogadod és vártok még.

2. keresel egy olyan pasit, aki most akar gyereket.


Ha akarata ellenére teherbe esel, az egyrészt azt jelenti, hogy egy szemernyit sem tiszteled (és akkor minek hosszú távra tervezni), másrészt a kapcsolat rovására is mehet: lehet, hogy még terhesen elhagy, lehet, hogy csak pár év múlva.

2010. dec. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Még olyan friss a kapcsolatotok! Inkább élvezd ki, hogy kettesben lehettek! Ennyi idő járás után, be sem merném dobni ezt a gyerek témát! Túl korai! Nehogy elijeszd! Ha meg ennyire fontos neked a gyerek, akkor keress olyan pasit, akinek ugyanaz a vágya, mint neked!
2010. dec. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kisnita ***** válasza:
100%

Én személy szerint nem vállalnék gyereket egy ilyen "rövid" kapcsolatból, szerintem ez nem elég idő ahhoz, hogy kellőképpen kiismerjem az apajelöltet. Nem tudhatod előre, hogy később milyen tulajdonságai kerülnek majd felszínre, de ugyan akkor az is lehet, hogy isten is egymásnak teremtett benneteket és mindenben összepasszoltok. Lakva ismeri ki az ember a másikat. Nálunk az első egy év után kezdődtek a problémák, akkor kerültek elő olyan dolgok amik ellőtte láthatatlanok voltak. Viszont mi akkor le tudtuk győzni ezeket és együtt maradtunk. De akkor semmiképpen nem vállaltunk volna gyereket ha az anyagiak megengedték volna akkor sem. A másik ami negatívum, hogy azt írod a párod még nem akarja... Szerintem a gyerekvállalást közösen kell akarni, közösen kell várni és közösen is illene felnevelni. Persze ezt sem lehet tudni előre, hogy hogy hozza a sors. Mi közösen terveztük, közösen vártuk, de most lehet, hogy mégis külön válunk. Szóval elég meggondolandó. Egy nő mindig magának szül gyereket mert soha nem lehet tudni, hogy mi lesz az apával, mi jön közbe, hogy alakulnak a dolgok. Még egy viszonylag hosszú és jól működő kapcsolatba is beüthet valami nem még egy rövid és "éretlen" kapcsolatba.

Én még várnék legalább egy évet, az alatt sok mindent történhet még és sok minden kiderülhet rólatok amit a másik még eddig nem tudott és jobban is összekovácsolódtok szerintem. Lehet a párod is akarni fogja addigra.

2010. dec. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A gond, hogy a párod nem akarja, nameg te sem vagy épp a topon, és ez most nem bántás. 4 hónapja éltek együtt, úgy érzed ő az igazi, de tavaly, akitől terhes voltál nála nem ugyanezt érezted? Csak annak szabad szülni, aki tényleg a nagy Ő, borzalmas egy gyereknek csonka családban élni, aki azt mondja nem, annak nincs összehasonlítási alapja és nem élt boldog családban.

Szerintem te csak gyerekre vágysz, pedig először a párunkat kell őszintén szeretni és akkor belevágni és itt most nem az időről van szó, hanem arról, hogy szerintem a vetélés miatt érzed, amit érzel, várj még egy kicsit, élvezd azt, hogy még nincs gyereked és ismerd meg a párod, szeresd meg mindenével együtt. Nameg ő nem is akarja.


Őszintén sajnálom, ha megbántottalak a véleményemmel, nem állt szándékomban.

2010. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én nem vállalnék picit ilyen rövid idő után. Nézd, ebben a korban, amiben te vagy már teljesen természetes, hogy a nők gondolnak a gyermekáldásra. Amiért én nem gondolkoznék még ezen a közeljövőben a helyedben: - a párod még nem akarja a gyereket (ez sajnos egyértelmű, ha akarná, tudtodra adná)

- 5 hónap alatt (hiába éltek együtt) nem lehet kiismerni egy embert. Hosszú évek elteltével is érhetnek meglepetések emberekkel kapcsolatban, nemhogy pár hónap után. Ilyenkor még minden szép, jó és rózsaszín felhőben úszik, de telik az idő, egyre jobban kezditek "megszokni" egymást, előjönnek a konfliktusok, nézeteltérések, esetleges veszekedések. Ha az ilyen időszakok átvészelése után is úgy érzed, hogy ő egy olyan férfi, akinek szívesen szülnél, akkor nincs akadálya a dolognak, de ehhez, hogy kiderüljön, mindenképp időre van még szükség..

2010. dec. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
fél éves kapcsolatba nem szülnék még gyereket. gondolj bele, most vagytok a "rózsaszín köd " időszakban, még nincsenek gondok, csak a szerelem stb,még nem is ismeritek egymást. élejtek együtt még minimum egy évet és ha akkor is minden oké akkor hajrá. én még várnék mindenképp.
2010. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!