Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg felelőtlen...

Szerintetek tényleg felelőtlenség, ha én 20 éves vagyok, és a barátommal gyereket akarunk?

Figyelt kérdés
Anyuval erről eddig nem beszéltünk, csak a nagyival. Szerinte felelőtlenség lenne, mert még nagyon fiatal vagyok, elkezdte mondogatni, hogy 5-6 éve még milyen kislány voltam, meg még mindig az vagyok, nemrég még barbieztam, tudjátok szokásos dolgok:) Én mindig úgy voltam ezzel a dologgal, hogy majd ha eljön az igazi szerelmem és kellő időt töltünk együtt, akkor belevágunk. 3 éve vagyunk együtt a barátommal, Ő tavaly diplomázott zeneelméleti szakon, a haverjával alapított egy zenekart, és tök jó helyeken játszanak. Én is egyetemista vagyok, filmelméletet tanulok, talán majd egyszer rendező leszek:) Anyagi körülményeink viszonylag jók, vagyis hát pl. nem kell kifizetnem semmit albérletbe, mert van sajátom, meg dolgozom egyetem mellett egy galériában, régóta modellkedem is, 1-1 fotózásért normálisan kapok pénzt. Barátom is dolgozik, de Ő még otthon él. Szerintetek nem lenne megfelelő, ha most vállalnánk gyereket? Nagymamám azt mondja, hogy nem, de azért neki kissé más a felfogása. Szerinte még élvezzem, hogy fiatal vagyok, de egy gyerektől ugyanúgy az maradnék, meg nem hiszem, hogy el kéne zárkóznom a világtól emiatt, rengeteg tervem van az életben, a barátomnak is.
2011. márc. 23. 12:57
1 2 3
 1/28 Tinker Bell ***** válasza:
25%

Ha ilyen helyzetben lennék, akkor én már belevágtam volna. Nekünk az a problémánk, hogy nincs még saját ház és még csak a párom dolgozik teljes munkaidőben.

De így, hogy van lakásotok, állásotok szerintem nem volna felelőtlenség belevágni!


Sok sikert! =o)

2011. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
63%
Én is így vagyok, 20 éves vagyok én is. Csak mi már másfél éve együtt is élünk a párommal. Szerintem költözzetek össze először is (ekkor kiderül, tényleg jók vagytok-e együtt) és majd 2 év múlva gondolkozzatok el ezen megint.
2011. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

"rengeteg tervem van az életben, a barátomnak is." - Hát én emiatt még biztos várnék pár évet a helyetekben. Nem minden terv valósítható meg pici vagy akár nagyobb babával, gyerekkel... de ki ne hagyjátok az élményt! :) Sztem is ráértek még.


23/L (akinek szintén sok terve van még)

2011. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem hajt a tatár, végezd el a sulit, bőven ráértek még. Igaza van a nagyinak.
2011. márc. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Éld még az életedet fiatal vagy használd ki ! A gyermek egy csodálatos dolog ami nagy -nagy felelősséggel jár !
2011. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%
igaza van az előttem lévő hozzászólónak. költözzetek először össze és ha úgy érzitek minden stimmel, vágjatok bele! Egyébként egyáltalán nem lennél felelőtlen, anyagi körülményeid lazán megengedik, csak a barátoddal éljetek előtte együtt.
2011. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
50%

Szia,

Nagyon kevesen vannak akik ilyen jó alapokkal indulnak az életben mint te. Viszont ez kevés a gyermekvállaláshoz! Tényleg nagyon fiatal vagy még! Eddig még azt sem tudod, milyen ha a pároddal élsz együtt, ne akarj rögtön családalapításba fogni. 3 év nálam még pont a kezdetbe számít, mivel a kapcsolat 1,5-2 évét simán a lila v.rózsaszin köd uralja, így én azt nem is számítom igazi kapcsolati időnek.(De persze nem mindenki ilyen marha mint én :):):): )Nyugodtan várj még, nem maradsz le semmiről!Ne játszd el a bonuszodat amit az élettől kaptál.(kapcsolat felfrissitésére megújítására pedig nem gyermeket kell vállalni)

2011. márc. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
29%
Én 17 éves voltam, amikor a párommal(azóta a férjem)gyermekünk született.És nem maradtunk le semmiről, nem maradtunk ki semmiből, nekünk is volt saját házunk, és még most is tele vagyunk tervekkel, pedig a gyermekünk decemberben már nagykorú lett.Simán belevágnék a helyedben, nagyszerű érzés fiatal szülőnek lenni.
2011. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a nagyidnak van igaza. Ráértek még. Fiatalok vagytok és sok mindent ki kell próbálnotok mielőtt belevágtok egy felelősségteljes felnőtt életbe. Másrészt szerintem először költözzetek össze, mert lakva ismerni meg a másikat és ha úgy is jól működik, akkor lehet ezen újra gondolkodni. Hidd el egy gyerekkel nem olyan könnyű megvalósítani az álmokat. Most még fiatal vagy és úgy gondolod tied a világ és neked minden sikerülhet - és teljes szívemből kívánom, hogy valóban minden sikerüljön -, de a gyerek ilyen esetekben csak hátráltató tényező IS lehet. Tudom, mert tapasztalatból beszélek, én egy kicsivel idősebb voltam, amikor terhes lettem, nekem is adott volt minden saját lakás, szerető férfi mellettem, saját egzisztencia, aztán a boldogság, hogy jön a bébi, még akkor is ha nem pont akkorra volt tervezve. Úgy gondoltuk, hogy nekünk semmi nem állhat az utunkba, de állt, mégpedig a bébi. Először csak el kellett halasztani a terveinket, mert kicsi volt a gyerek és nem lehetett ide-oda passzolgatni, amíg mi ön megvalósítunk, aztán, meg beteg lett és akkor megint csak tolódtak a dolgok, majd az idő múlásával a kisebb álmokról lemondtunk és a nagyobbakra koncentráltunk, amik csak szépen lassan valósulhatnak meg. Tévedés ne essen minden pillanatban hálás vagyok az égnek a kislányomért, de még két-három év nélküle sokat jelenthetett volna a terveinket és a fiatalságunk kiélésének szempontjából.


Jól gondold át, hallgass az öregebbre és a talán bölcsebbre is! De mindenhez sok sikert és sok boldogságot kívánok nektek!

2011. márc. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

A helyzetetekben egy kicsit tényleg az szerintem).

Mert nézzük sorba, kipróbáltátok már hogy tutok együtt élni? mert hidd el az teljesen más mint bármennyi együtt töltött idő...

Lehet hogy végzett a barátod de ha családot akartok és ő tényleg apa szeretne lenni, akkor már nem fog tudni ennyi időt szánni a a bandájának mint most, tehát a fiatalkora ezen részét úgymond elveszíti.

Egyetemista vagy még, lehet hogy albit nem fizetsz de rezsi neked is van, és a gyerekre is sok pénzt kell ám költeni,dolgozni nem fogsz tudni 3 évig, modellkedni egy ideig meg pláne....

Mivel nincs meg a 2 éves munkaviszonyod elesel a GYED-től.

És nem nem maradnál az a fiatal egy gyerek után mint ami most vagy....lesz egy élet amiért felelős vagy ez azért elég nagy nyomás, és szerintem egy ember akkor nő fel mikor gyermeke lesz. Tényleg most vagy fiatal, és még felhőtlenül élhetsz egy ideig....

Meg ha hosszú távra terveztek akkor, nem lehet baj abból ha mondjuk 23-25 évesen szülsz...

Egymással tudtok foglalkozni, ha beesik a harmadik fél már megváltoznak az erőviszonyok....

Szerintem is tényleg élvezd ki azt hogy fiatal vagy.....

26/L

2011. márc. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!