Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is ekkora felelőtl...

Szerintetek is ekkora felelőtlenség és szörnyűség, amire készülünk?

Figyelt kérdés

Hármasban élünk, a férjem, a lassan 3 éves fiunk és én.

Február óta szinte sehol nem talál semmilyen munkát, frissen végzett vegyészmérnökként, tapasztalattal az EGIS-nél, Richter-nél és Bálint Analitikánál.

Van ismerősünk Angliában, végre megszületett a döntés, kimegyünk hozzájuk, ha ott vagyunk, keresünk albérletet és munkát, bármilyet, de addig is szerencsére van bőven elég kezdőtőkénk.

Ők mindenben maximálisan segítenek, és több kinti ismerős is bíztat.


Ellenben minden itteni ismerősünktől, családtagunktól csak a hideget kapjuk, hogy semmire sem vagyunk jók, és még a pénz is elszórjuk, felelőtlenség elmenni innen, főleg gyerekkel.

A repülőjegy már megvan, így a döntésünk végleges, de nagyon rosszul esik, hogy itt mindenki, akinek támogatnia kéne, inkább véres rongyként kezel.

Szerintetek is ekkora bűn, szörnyűség és felelőtlenség?


Persze tudjuk, kint sincs kolbászból a kerítés, de én úgy érzem, aki már ott van, nem véletlenül bíztat, és okkal hívja Magyarországot viccnek.


Ti mennétek, ha lenne lehetőség?


2009. aug. 25. 18:53
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%

talán irigyek...

Örülök, hogy azért jól vagytok. Hidd el, Angliában meg fog változni az életetek, jó értelemben.

Én úgy mennék hogy vissza se néznék... Első nap szállnék fel a repülőre ahogy lehet :-)

Meg ne gondoljátok magatokat!

sok sikert:-)

2009. aug. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy nehéz, de csak azzal foglalkozzatok, ami neketek lenne a jó. Szerintem vágjatok bele! Ott csak több lehetőség van még mindig mint itthon! Én szorítok! :)
2009. aug. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak. Van kint ismerősötök, és valóban nem azért biztatnak, mert rossz kint. Sok ismerősöm van kint nekem is, és mindegyik csak jót tud mondani. Sok sikert nektek! És a kisfiúnak is jót tesz egy kis világlátás, hátha még megtanulja az ottani nyelvet!!!
2009. aug. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Irigyek.Ne foglalkozzatok velük.Gondoljatok arra,hogy a gyermeketeknek is jobb sorsa lesz.
2009. aug. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
92%
még csak vissza se nézzetek!!!!!!!!!! Ennél ami itt megy, minden csak jobb lehet. Kemény dolgotok lesz az kétségtelen, de tutifix hogy jól cselekedtek. Sok sikert!
2009. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

háát.

szerintem jó ötlet, de óvatosság nem árt.

mi lenne, ha először csak az apuka menne, és ha ő talál munkát, akkor utánamentek a kicsivel? akkor már biztos nem kell csalódottan visszajönni.

2009. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
97%

Menjetek!


Ha nem jön be, akkor persze teljesen a padlóra kerültök, de kaland az élet.

2009. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Menjetek ki. Ismerősömék is kis gyerekkel mentek ki, egy két éves kisfiúval, és köszönik jól megvannak. Először csak apuka ment ki, aztán rájöttek, hogy jobb, ha megy anyuka is a gyerekkel, itthon vissza mondták a családit mi egymást, kint meg jól elvannak, apuka fizetéséből, meg a pénzből, ami jár a gyerekre, nyaralni mennek, öltözködnek, kis kertes házacskát bérelnek, haza tudnak repülni látogatóba, ha akarnak. És apuka még a középiskolát sem fejezte be, szóval nem egy extra fasza munkahelyet kell elképzelni.


Én is visszamegyek, amint tudok és már nem egyedül.


Aki hülyének néz az irigy, vagy azt sem tudja mi a helyzet külföldön. Kell egy kis szerencse, vagy segítség az induláshoz, ami nálatok adott, mert segítenek kint, de jobb kint. Magyarországon mindenki csak azt papolja, hogy nincs kolbászból a kerítés, meg minden drágább. Először is nem minden drágább, másodszor, nem annyival, amennyivel több mondjuk legrosszabb esetben a minimálbér. Valószínűleg látják, hogy az életben nem lesz merszük kimenni, vagy lehetőségük, mert egy kukkot sem beszélnek angolul és dögöljön meg a szomszéd tehene is. Megkönnyebbülés lesz, hogy ott nem ezzel a mentalitással találkoztok majd. Aki igazán normális és mellettetek áll, az azt mondja, hogy próbáljátok meg, hátha jobb lesz.


Akkor lenne felelőtlenség, ha egy bőrönddel mennétek ki a vakvilágba csövezni a híd alá a gyerekkel, hogy majd csak lesz munka meg lakás valahonnan.

2009. aug. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a bíztatást! Aranyosak vagytok!

Volt szó arról is, hogy ha előbb menne, de akkor mindkét helyen fizetni kell, külön vagyunk, kettesben bonyolult lenne nekem kimenni a kicsivel, és a családok akiknél előbb az apa ment az ismerettségi körömben, aztán mindenki maradt a helyén, apa kint, szülő-gyerek otthon, azóta is csak évente 2-szer látják egymást.

Félnék ettől:(

És amúgyis mint írtam, megvan már a jegy is, de akkor tényleg nem törődöm velük, nem szomorkodom emiatt:)

2009. aug. 25. 19:08
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

szerintem nagyon jó ötlet kimenni angliába!!!

én is nagyon szivesen mennék, valszeg menni is fogok majd:))

2009. aug. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!