Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan, milyen indokkal lehet...

Hogyan, milyen indokkal lehet elintézni, hogy távol tartási végzést adjanak ki volt élettársam ellen, ami megvéd engem és közös gyermekünk attól, hogy zaklasson?

Figyelt kérdés

Több évig megfélemlítve éltem élettársam mellett. Hozzám brutális volt, sokszor bántott, életveszélyesen fenyegetett.Gyermekünk születése után se változtatott ezen. Sőt már nagyfokúan alkoholizál és kábítószerezik is. S mind ezt 3 éves gyermekünk előtt. Legutóbbi otthoni randalírozása és brutalitása során kihívtam a

rendőrséget.Őt elő is állították, s hivatalból feljelentést tettek ellene több vétség miatt is, köztük kiskorú veszélyeztetése miatt. Én a közös albérletből a gyerekkel azonnal szüleimhez költöztem. De nagyon félek, hisz már telefonon kezdi a zaklatást. Sajnos egy faluban lakunk, a házból még a lábam se merem kitenni.


2010. dec. 14. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Pont azokkal az indokokkal, amelyeket felsoroltál. A lakóhelyed szerinti bíróságon kérheted. Indokolt esetben a rendőrség is intézkedhet így.
2010. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

A rendorseg semmit sem fog tenni, mivel a fenyegetest nem tudod bebizonyitani.

Probald meg azt, hogy magnora veszed a beszelgeteset pl., mivel mar volt elozmenye is ennek a dolognak, de menj be a rendorsegre es ott kell megkerdezned, hogy mit tudsz tenni.

2010. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön a bíróságon kérd. Basszus, ilyeneket eddig a Fókuszban láttam csak, olyan fura, hogy ilyesmik megtörténhetnek egy emberrel.. (mármint hogy így bánt benneteket...) Nagyon sajnálom, remélem a kicsitek nem sérül az apja miatt lelkileg. (ezért is lenne jó, ha távolmaradna tőle).
2010. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden telefonhívását vedd fel magnóra, ha leveejet küld, őrizd meg.
2010. dec. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az indok adott,a rendőrségi feljelentés elég lesz,hogy a bírósághoz fordulj ezzel a kérelmeddel.

Egy dolgot viszont nem értek.Miért kellett ennek a brutális állatnak gyereket szülnöd?Miért gondoltad azt,hogy egy gyerek megváltoztatja és leszokik az italról,a drogokról és a bántalmazásról?

2010. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Miért szültem neki gyereket? Fiatal voltam és azt hittem, megváltozik.

Többször is elköltöztem már tőle, de a folyamatos zaklatásaival és fenyegetőzéseivel eddig mindig rákényszerített, hogy visszaköltözzek. De most már végleg ki akarok lépni ebből a kapcsolatból.

Sajnos az utóbbi időben pont a helyzet hatására én pánik beteg lettem, ami ugye gyógyítható, viszont most gyógyszeres kezelés alatt állok. Volt párom meg a szülei most épp erre hivatkozva azt mondják én alkalmatlan vagyok a gyerek nevelésére.

A rendőrség nem tud egyenlőre semmit tenni, azt mondták, ha zaklat, azt bizonyítanom kell, s csak akkor tehetek feljelentést ellene. A további tanácsuk az volt, hogy szerezzek be egy gáz sprét.

Lakóhelyünk szerinti bíróságon csak hetente egyszer van félfogadás, így most be vagyok zárva a szüleim házába.

2010. dec. 15. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!