Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik szebb név szerintetek?...

Melyik szebb név szerintetek? Léda, Léna, Lotti?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 12:46
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Léna (Lányomnak is ez a neve)
2010. dec. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem nem mondasz butaságot (az öreg nénis)

Pl.: Napocska név milyen aranyos a gyermekkorban. Tinikén iszonyú gáz. Felnőttként pedig hogy hangzik az, hogy Jó napot kívánok Napocska vagyok és a tárgyalásra jöttem!

pl.: a Péter. Kiskorban és kamaszként Peti, felnőtt korban Péter, aztán Péter/Peti bácsi.

2010. dec. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Hát azért szerintem ne tartson vissza a gyermeked elnevezésénél az, hogy mi lesz 80 év múlva! Akkor sokkal hülyébb nevű emberek fognak már járókeretezni az utcán.. Krisztián bácsi, Alex bácsi, Szandra néni, Niki néni.. hogy csak egy párat említsek. Akkor ez teljesen normális lesz..

A Léda névről tényleg a cédára asszociálok (holott igazából elég költői, nőies) a Léna pedig számomra a Heléna becézett verziója, úgyhogy nem tetszik annyira..

A Lotti aranyos, szerintem kislányként és kamaszként is megállja a helyét, a többin meg majd gondolkodjon ő, ha felnő:) Esetleg adhatnál neki mellé egy olyan nevet is, amit vészhelyzetben használhat, ha ez nem tetszene neki..

2010. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Lotti, vagy a Léna, de inkább a Lotti
2010. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Én ismerek fejkendős Tünde nénit, pont olyan, mint egy Tünde néni, nagyon aranyos, illik hozzá a neve, és nem törik le a nyelvem, amikor szólok neki.
2010. dec. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Léda! Lányomat így hívják. Meglepő, hogy páran a cédára asszociálnak. (Többet kellene művelődni mielőtt valami rímelőset találnak ki szavakra.)

Mi lesz 80 év múlva?! Tök természetes lesz a Niki néni meg a Léda néni az lesz...

2010. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Előző, azért, mert a te lányodat Lédának nevezted, ne tartsd műveletlen tuskónak azt, akinek nem tetszik. Tisztában vagyok vele, hogy a név milyen módon kapcsolódik a magyar költészethez, erről függetlenül - mivel az ez az asszociáció értelme - az első dolog, ami eszembe jut róla, az a céda. A második pedig a ledér.. ami szintén nem túl pozitív. Erről függetlenül szép név, de a kérdező gondolom azért tette fel a kérdést, mert kíváncsi mások véleményére.

Elhiszem, hogy bánt minden apró kritika, amivel ezt a nevet illetik, de engem meg bánt, ha lebunkóznak.

2010. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A Lotti a férjem jóvoltából kiesett.... :(

A Léda azért tetszik mert nálunk a családban az Adél "tradiciónális" név, de én nagyon nem szeretem, és így azért mégis tovább élne. :D

2010. dec. 17. 09:58
 29/30 anonim válasza:
Léda a legszebb és a legritkább ;) És alapjába véve is gyönyörű név...:)
2011. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
lehet már lejárt a kérdés,de válaszolok. Én ismerek egy Léna nevű lányt aki olyan kis hercegnős: hosszú természetes méz szőke haj és hatalmas kék boci szemek és nagyon okos is. Szerintem a Léna nagyon szép név, én mindenféleképp ezt ajánlom.
2011. dec. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!