Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki vagyok merülve, itthon...

Ki vagyok merülve, itthon maradtam. De már nincs pofám felmenni az orvoshoz. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Elnézést a topikválasztásért,de nem tudtam behatárolni,hogy hova írjak,ahol értelmes válaszok is jönnek.

Az elmúlt 2 hétben nem voltam iskolában. 17 éves vagyok,és végre nagy nehezen sikerült egy kis munkát találnom,amit itthon végezhettem(varrtam). Ez sajna muszáj kabát,mert külön élek párommal. Az orvosom nagyon rendes,mindig felajánlja az igazolást,de most már nincs pofám. Hetek óta nem pihentem rendesen,nehezen állok át erre az életmódra,mivel eddig magántanuló voltam,szeptemberben kezdtem a szakmát. Szülői papírt már nem írathatok. Mit csináljak? A védőnő max. egy napot igazolhat,nekem most kettő van.


2010. dec. 16. 07:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem akarod,hogy elvegyék a családidat,akkor legyen "pofád"felmenni a dokihoz...(azért irtam igy mert ezt a kifejezést használtad).
2010. dec. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

a családi max anyámat érinti mert egy kanyit nem látok belőle :(

jól tudom,hogy 50 óra a határ igazolatlanokra?

2010. dec. 16. 08:12
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azthiszem hogy már csak 10 óra:(Utána értesíti a suli az önkormányzatot,és felszólítják anyukádat...

De ez nem biztos...

2010. dec. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól tudod, 30 igazolatlan óra után kivágnak, 10 után értesítik a szülőt.
2010. dec. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ezt találtam: [link]

(területileg sincs messze tőlünk,30km azt hiszem)

2010. dec. 16. 08:22
 6/13 A kérdező kommentje:
ez pontosabb: [link]
2010. dec. 16. 08:23
 7/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy 10óránál a jegyzőt értesítik,de amúgy 30órától kivágnak(egyébként nem vagy 18 lehát nem tehet csak úgy ki)

50órától meg családi pótlék megvonás.

2010. dec. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Na jó, lehet, hogy én vagyok értetlen.

Jelenleg külön élsz a pasiddal, mert anyáddal nem vagy jóba, és varrásból tartod el magad, emelett nem tudsz suliba menni, és a dokid szokott erről igazolást adni. De most már két hete otthon vagy a suli vagy a dokid tudta nélkül?

Az osztályfőnököd egyáltalán tudja mi a helyzet veled?

NEki az a dolga, hogy ilyen ügyekben képviseljen, a te érdekeidet nézze.

Próbálj meg vele beszélni.

2010. dec. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

igen,párommal élek(2 éve,nemcsak hogy nem vagyok jóban anyámmal,hanem voltak ott komolyabb dolgok,amiket nem részleteznék,többek közt apám alkoholizmusa és verései is rásegítettek a költözésre,de ez itt nem téma.anyámmal már beszélőviszonyban vagyok de pénzt nem ad,zsebre rakja amit utánam kap). Két hét után 2 napot voltam bent,másnap elaludtam és este 10órási lefekvéssel délután 3kor(!) keltem fel,mivel két hétig 3-4 órákat aludtam.

az osztályfőnököm nagy vonalakban ismeri a helyzetemet,de tenni ő sem tud semmit.

igazából én nem is a családi-megvonástól,hanem a védelembe vételtől félek,még fél évet kell kihúznom fiatalkorúként.

egyébként ez kb 15 igazolatlan,amim lesz így,akkor ebbe a kategóriába nem esek bele még.

2010. dec. 16. 08:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha 15 van,akkor csak a jegyzőt értesítik...De szerintem ha ennyire jófej a dokid inkább kérj igazolást...Hogy ne legyen annyi sem...Mert azért van még pár hónap a suliból,és ki tudja..
2010. dec. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!