Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen barátnő illik egy...

Milyen barátnő illik egy orvoshoz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 09:01
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
89%

Aki az orvosnak megfelel.

Ezen kívül legfeljebb annyit számít a szakma, hogy az orvosról azért mindenki tudja, hogy ügyelet van, túlóra van, és ha menni kell, hát menni kell. Nem lehet féltékenykedni, ha nem ér haza délután négyre.


Ezt bizony tolerálni kell.

2011. okt. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
94%

az orvos az egy emberfajta? meghatározott tulajdonságokkal? Mert én elég sok orvost ismerek,és ők nagyon különböző emberek.

Tehát ez egy nagyon buta kérdés

2011. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
55%
egy másik orvos vagy egy asszisztensnő. :D
2011. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
88%
Én eddig abban a tudatban éltem, hogy napjainkra elkopott az az eszme, hogy rangon alul nem szerezhetünk partnert. Ezek szerint tévedtem...
2011. okt. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
80%

Milyen orvoshoz?


Fogorvos,sebész,kardiológus?


Egyébként nem értem a kérdezőt, ezek szerint valakinek a végzettsége határozza meg ,hogy milyen társ illik hozzá?


Én azt hittem ,hogy ez személyiség kérdése.

2011. okt. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
72%

Bizonyos szemponból igen tévedtél.

Suba-subához,guba-gubához.Nem véletlen alakúlt így.Hosszú távon ez működhet jól.De persze vannak kivételek.

2011. okt. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
88%

Első vagyok.


Az orvos tényleg nem egy külön faj, előre beskatulyázható tulajdonságokkal.

Ami fix és szinte biztos, hogy a sok túlóra, a másik fáradtsága, a nehezen összeegyeztethető közös programok miatt megy egy-egy "orvos-kapcsolat" tönkre, aki ezt nem tudja tolerálni, mert ha ő szombaton kirándulni akar menni, akkor szombaton kirándul, még ha meteorok potyognak is az égből, az nem való hozzá. (Na ja, ez is szellemi színvonal kérdése többek közt.)

Aki ordítva féltékenykedik, mert 5-kor vége a munkaidőnek, 10 perc az út, és 5 óra 11-kor még nem csiszatolja a lábát a lábtörlőn, annak se való ilyen kapcsolat. (Meg persze ez is szellemi színvonal kérdése.)

Egyébként meg van kőbunkó, primitív tapló az orvosok között is, akihez el se tudnék képzelni egy intelligens, okos, tiptop tanárnénit, legfeljebb egy olyan nőt, akinek fontos presztízskérdés, hogy ő "orvosfeleség", ezért sok mindent elvisel.


A kérdésnek így valóban nincs értelme.


A suba a subához dolog ma már nem állja úgy meg a helyét, mert nincs jelentős különbség, ahogy egy orvoscsalád neveli a gyerekét, meg ahogy egy átlagos (mit tudom én) autószerelő-bolti eladó házaspár, és az anyagi különbség is elhanyagolható.

2011. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
60%

"Bizonyos szemponból igen tévedtél.

Suba-subához,guba-gubához.Nem véletlen alakult így.Hosszú távon ez működhet jól.De persze vannak kivételek."


Most vagy kivétel vagyok, vagyok sürgősen dobnom kell a logisztikus barátnőmet, mert nem illik egy mérnökhöz :)

2011. okt. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
53%

azért van szocializációs különbség, de az áthidalható, egy autószerelő gyereke sokmindent megtanul, ha egyetemet végez. (arra gondolok,hogy hogyan egyen, milyen ruhában menjen színházba és miben fogadásra,hogy beszélgessen egy fogadáson...stb)

De nem hiszem,hogy igazánműködhet egy értelmiségi és egy betanított munkás kapcsolata. Egyszerűen nincs miről beszélgetni.

2011. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
47%
Aki eltűri azt amivel az orvosi munka jár(pl túlóra ilyesmi).
2011. okt. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!