Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen észérvekkel vehetném...

Milyen észérvekkel vehetném rá a férjem, hogy menjen orvoshoz a horkolása miatt?

Figyelt kérdés
Azonkívűl, hogy engem zavar, mert azt ő is tudja. Milyen következményei lehetnek( ha van ilyen) ha nem kezelik. Sajnos nagyon fél az orvosi beavatkozásoktól, orrsövényferdülése is van, amire azt mondja, hogy eltörik az orrát( szerintem nem igaz) meg szerintem polipja is, hát attól is ki van akadva, hogy mennyire fájhat, ha kiveszik. Még egy tűszúrástól is fél, de én meg nem tudok aludni miatta. Orrtapasz, orrspray nem vált be.
2011. máj. 18. 10:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Az oxigénhiányos alvás miatt ő se piheni ki magát.

Az összes ilyen beavatkozásnál annyi értéstelenítőt adnak, amennyit kér az illető (feltéve, ha nem allergiás rá, de akkor műtét sincs).


Én a fogorvostól rettegek, így bármit matat a számban, tripla (!!) adag érzéstelenítőt kérek. Utána nyugodtan ücsörgök, mert bár nem érzem a fél fejem, tudom, hogy nem fog fájni, akármit csinál is.

Tűfóbiám is van, de injekciónál vagy vérvételnél elég, ha ott van mellettem valaki (és eltorlaszolja a kijáratot :)), én pedig elfordítom a fejem.


Próbálj meg hasonlókat javasolni neki, illetve vedd rá arra, hogy egy konzultációra menjen el - az nem fáj és még utána is mondhat nemet.

2011. máj. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem nemrég volt műtétem orrsövényferdülés miatt, de nem törték el az orrom, nem kell emiatt aggódnom, altatásban volt és semmit nem éreztem utánna se, egyáltalán nem fájt
2011. máj. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Milyen alkatú a férjed? Pocakos? Túlsúlyos?

Mert először egy alvásszokrendelésre küldik ahol majd alszik egy jót tele akazgatva kábelekkel. És megfigyelik hogy mennyit horkol mennyi oxigén jut az agyba me ilyenek. És utánna adnak tanácsot.

Általában a pocak a hibás. Javasolják először a fogyókurát.

És sem a vizsgálat sem a beavatkozás nem fájdalmas.

2011. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy pici pocakja, de nem vészes. Max 3-4 kiló felesleg. De már azelőtt is horkolt.
2011. máj. 18. 10:29
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha oldalra fordul, ha felpóckolja a fejét, akkoris horkol. Ha fáradt, akkor meg tényleg elviselhetetlen. Nyitott szájjal alszik, azt mondja, másképp nem kap levegőt. Szerintem ez biztos nem természetes.
2011. máj. 18. 10:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát, az orrtapasz ezen nem segít. Műtét. Az orrsövényferdülés műtétje tényleg horror. Mesélték. Kalapács, meg minden - bár sztem altatják jobb helyeken közben - utána meg úgy néz ki, mint akit összevertek. Mondd, hogy ne sz*rjon be, altatni fogják, csak után szurkálják, és kap majd fájdalomcsillapítót is. Ha nem, én vagy örökké felébreszteném, hogy ne horkoljon már vagy átmennék a másik szobába. Én se tudok úgy aludni, hogy valaki üvöltve horkol a fülembe. Mellesleg neki se jó, mert nem kap elég oxigént az agya. Én 7 évig éltem egy üvöltve horkoló emberrel. Aki nem, az ne fikázzon!
2011. máj. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10:33 Sztem Te a volt férjemhez mentél feleségül :)
2011. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkora hülyeség, hogy valaki azért horkol mert kövér. A lágy szájpad első sorban a felelős, aztán az orrsövény és így tovább. A lágy szájpad, ha nagyon laza, akkor azt lehet plasztikázni, az orrsövényt meg műteni.


Egy hete volt orrsövény műtétem. Nekem fájt. orrot ugyan nem törnek, de mivel ébren voltam a műtét közben és érzéstelenítettek csak így nagyon kellemetlen és néha fájdalmas volt. Szedd rá a férjed, mert én már egy hét után érzem a változást és nem horkolok (nekem pl segített, de nem garancia, ha megcsináltatja akkor az úgy is lesz)De ha orrsövény ferdülése is van, akkor okos dolog megcsináltatni, mert javít az életminőségen, nem csak az alváson. Kérheti altatásban, amiből maximum annyi kellemetlensége lesz, hogy hányingere lesz amikor felébresztik meg egy kicsit kótyagosan érzi majd magát. Hozzá teszem, ugyan ez játszik a helyi érzéstelenítésnél én pl hánytam is utána.

Ami a műtét utáni kellemetlenség az az, hogy két napig be van dugva az orr tamponokkal és nem kap levegőt az orrán. Ez kb olyan, mintha nagyon erősen meg lenne fázva, semmiben sem különbözik. Miután kiszedték a tamponokat picit fájhat az orr, de gyógyszerrel hamar megszüntethető, valamint ugyanolyan náthás érzet van még egy darabig. Szóval megéri. Beszélj vele, ha a műtétről akartok kérdezni e-mailt írjatok nyugodtan, amit tudok elmondok.

2011. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mi aránylag közel lakunk az állatkerthez. Mondtam a férjemnek, hogy ha megjelenik egy falka oroszlán a nappaliban, mert meghallják a hívó szót, őt dobom eléjük.

Szerintem megijedt az oroszlánoktól, mert azóta előjegyeztette magát műtétre.


De ami őt is sokkolta: búvártúrán egy másik fickóval került egy kabinba. Na, ő tényleg egy sugárhajtású repülő decibelével horkolt. Akkor kicsit átértékelte, milyen a másik oldalon lenni :)

2011. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én párom is horkol. Szerinte viszont ez természetes, merthogy ilyen egy férfi -.-

Az ilyen hülyeségeivel úgy fel tud húzni, hogy az nem igaz...

Mondjuk nálunk hálisten nem "kötelező" az együtt alvás, még nem lakunk együtt, de emiatt egyre kevesebbszer alszok nála.

És még csodálkozik, hogy miért fáradt egész nap...

2011. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!