Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol lehet külföldi keresztneve...

Hol lehet külföldi keresztnevet "igényelni"?

Figyelt kérdés

Ha szeretnék egy olnyan nevet ami nálunk nincs,akkor azt hogyan lehet elintézni h. adhassam a gyereknek?

Nekem a Violett tetszik(magyarban talán az a Viola,de az angol hangzása jobban tetszik)


2010. dec. 16. 09:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezen az oldalon ott az elérhetőség.

2010. dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez meg elárulja neked, hogy a Violett anyakönyvezhető név Magyarországon, tehát semmi dolgod...

2010. dec. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%
Szegény gyerek...
2010. dec. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi!


De ilyenkor lehet úgy hívni,mint ha angolul hívnám, vagy csak magyarul lehet kiejteni a nevet.Mert nekem kifejezetten úgy tetszik a név,ahogyan az angolok ejtik.AMúgy nem olyan fontos, ha nem csak gondoltam ha lehet és még angiolul is elfogadják a kiejtést,akkor megpróbálom

2010. dec. 16. 09:17
 5/17 A kérdező kommentje:

mért lenne szegény a gyerek, szerintem ez egy nagyon szép név.Illetve ha megnézed a nevek többsége külföldi eredetű, szóval nem értem a felháborodást.

Szerintem ez nem olyan gáz név,vannake nnél sokkal szörnyűbb nevek.

2010. dec. 16. 09:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Tehát Vájolettnek akarod hívni a gyereked?
2010. dec. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, kiejtésben így tetszik,de egyértelműen Violett-nek írják)
2010. dec. 16. 09:21
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha anyakönyvezed utána Te úgy hívod ahogy akarod, de például iskolában valószínűleg magyar kiejtés szerint ejtik ki.
2010. dec. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

"De ilyenkor lehet úgy hívni,mint ha angolul hívnám, vagy csak magyarul lehet kiejteni a nevet"

Úgy ejted, ahogy akarod, azt nem irják bele az anyakönyvibe, hogyan vagy köteles kiejteni a nevet...

2010. dec. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ejtheted akár Tábászkónak is, ha úgy tetszik, de hivatalosan Violett-nek kell kiejteni, ha így írják. A szabály szerint külföldi nevet magyarul fonetikusan lehet anyakönyveztetni, azaz ha azt szeretnéd, hogy Vájolettnek kelljen ejteni, akkor így is kéne írni (viszont nem hiszem, hogy ezt így engedélyezik, bár ki tudja, ma már mindent engedélyeznek).
2010. dec. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!