Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok érdemes kimenni...

Mit gondoltok érdemes kimenni külföldre tapasztalatot szerezni külföldi önkéntesnek ha jelenleg pályakezdő vagyok és még nincs munkám?

Figyelt kérdés
Szeretnék már dolgozni és folyamatosan keresek munkát mióta (feb.20.) megvolt az átadó ünnepség. Városomban is önkénteskedek. Nehezen viselem a bizonytalanságot és tartok,hogy mi van ha éppen akkor kellek valahova. Elsősorban rövid távú érdekel emiatt inkább.Bár nem tudom,hogy mi lenne a jó.Max.3 hónapban gondolkodok.Lehet az önéletrajzba a hosszabb jobban nézne ki. Minél kevesebb fizetett munkaidőm lesz annál kevesebb nyugdíjat fogok kapni.
2011. okt. 12. 01:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
50%
A te döntésed, de külföldön mi "csak" külföldiek leszünk, tehát ránk bízzák a rosszabb munkákat. 1-2 hónapot szerintem próbálj ki, de ha itthon akarsz élni, akkor úgy necces lesz. Tapasztalatból beszélek.
2011. okt. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%
mármint úgy értem, hogy necces, hogy lehet külföldön kapsz jó fizetést, de te itthon szeretnél lenni, akkor ha hazajössz, akkor itt nem biztos, hogy keresel majd annyit, más részt külföldön nem vagy otthon.
2011. okt. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Elsősorban meghirdetett helyre meghirdetett szervezetekre gondoltam. Mivel a kommunikáció is gondot okoz (nyelvtől függetlenül)ezért utána vissza jönnék. De gondolkodom,hogy valamennyi idő után végleg kimegyek külföldre.
2011. okt. 12. 01:18
 4/24 anonim ***** válasza:

"A kommunikáció gondot okoz"-t úgy értetted, hogy zárkózott fajta vagy?

Annak használhat némi külföldi tapasztalat, igen, önállóbbá és talpraesettebbé tesz.

2011. okt. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Kommunikáció gondot okoz úgy értem,hogy szinte minden helyzetben félek megszólalni. Voltam már külföldön egyedül tanulmányi ösztöndíjjal de ott is csak akkor beszéltem ha nagyon muszáj (kérdeztek,köszöntöm) volt.Tehát pl. ha boltba felvágottat kell vennem akkor inkább veszek előrecsomagoltat ,mint,hogy kérjek,vagy segítség kérés akármiben stb. Ha lehet akkor írásban kérdezek. Kapcsolatteremtéssel is problémáim vannak. Igen,zárkózott is vagyok.
2011. okt. 12. 08:16
 6/24 anonim ***** válasza:
érdemes kimenned, jól mutat az önéletrajzodban, és kicsit megtanulsz nyitni a világ felé :)
2011. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Ha pont abban az időben kapok állást? 2012.július 28-ig lenne érvényes a START kártyám.
2011. okt. 12. 15:42
 8/24 anonim ***** válasza:
Menj ki külföldre - vagy inkább azt írom, hogy gyere ki külföldre - és ne keress kifogásokat! A nyugdíjjal pedig ne foglalkozz, majd csak 59 éves korod körül. (Egyébként sem valószínű, hogy akkoriban még lesz nyugdíj.)
2011. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ne váltsd ki a START kártyát!

Nekünk a lelkünkre kötötték, h csak akkor váltsuk ki, ha már van BIZTOS munkahelyünk, egyébként pazarlás.

Menj, hidd el, megéri, lehet találsz addig kint fizetős állást is, és legalább tudsz valamennyit gyűjteni.

A kommunikációs készségedet meg mindenképp fejleszd, mert így állásinterjún nem lesz sok esélyed.

2011. okt. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgám még nincs csak egy papírom így külföldön a szakmámban nem dolgozhatnék. START kártya miatt meg azért vagyok ideges mert úgy olvastam 30 éves korig lehet használni és nem kiváltani.Különben nem gondolkodnék annyit ezen. Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 13. 23:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!