Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért látok mindent negatívan?

Miért látok mindent negatívan?

Figyelt kérdés

Itthon vagyok az 5 hónapos babámmal. Imádom, szeretek vele foglalkozni. A férjem napközben itthon van, este jár dolgozni, ha van valamilyen munka. Az anyagiakból ettől függetlenül kijövünk, de sok lemondás árán pedig van hitelünk is. Amióta itthon vagyok a férjem nem csinál semmit, nem segít a házimunkában.

Tévézik vagy a számítógép előtt ül. Így 2 gyerekem lett.

Hiányzik a régi életem, a nyüzsgés, a munka, a jó fizetés. Nem értik a körülöttem lévők miért nem vagyok boldog, miért nem tudom a helyzetből a pozitívat kihozni.

Én sem értem.


2010. dec. 16. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
:(
2010. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A férjed még oké, hogy tudna változni, de te vállaltad a gyermeket, azaz ti, és ezzel tisztába kellett legyél, hogy nem fogsz tudni mellettük szabad életet élni, mint azelőtt.

Már késő sopánkodni. Inkább a jelenlegi helyzetből kellene kihozni a maximumot. Szerintem.

2010. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg egy picit kezdesz depressziós lenni. A gyereket meg nem Te vállaltad egyedül, hanem Ti együtt. Ki kell mozdulnod minél többet, és ebben a férjed tudna segíteni. Nem tudnád vele megbeszélni, hogy néha elmehess 1-1 órára?
2010. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval értek egyet.

Nem csak tiéd az a gyerek.

Az egy dolog, hogy az anya mindig közelebb áll a gyerekhez és első az anya, de neki is ki kell vennie a részét a melóból.

Tessék kommunikálni, és kicsit a körmére koppintani képletesen.

Muszáj kikapcsolódnod, mert be fogsz kattanni.

2010. dec. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én helyzetem: sznitén 5 hónapos gyerek, férj este dolgozik, ha itthon van sokszor gépezik.

DE: én amint láttam rajta az ellustulást rögtön leültem vele megbeszélni hogy legyen szíves kivenni a részét a gyermekgondozásban is mert igaz hogy anya az első de az apa is ugyanúgy fontos szerepet kell hogy betöltsön majd a kicsi életében, és most hogy kicsi nem bújhat ki alóla mert azt fogja megszokni a gyerek hogy anya a főnök és kész.

Egyformán kell egy gyermeket nevelni apának és anyának szerintem, mi tisztáztuk ezt amikor leültünk és elmondtam mi nem tetszik. Használt!


Sok pasi azt gondolja hogy ő a kenyérkereső és asszonyka a gyermeknevelő de egy normális háztartásban szerintem ez nem így van, többek között mert egy jó férj és jó apa felismeri hogy van a 8 órás / 6 órás, stb. munka és van az anyaság ami 24 órás! Mert amikor apuka hazajön a melóból akkor neki pihike van másnapig, na de egy anyának állandóan készenlétben kell lennie. Az apának kötelessége résztvenni és segíteni!

Finoman magyarázd ezt el neki.

2010. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
és mi lenne ha te mennél vissza dolgozni és ő maradna otthon?
2010. dec. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!