Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha valószínűleg a...

Mit tegyek, ha valószínűleg a saját szüleim irigyek rám, és emiatt megtesznek mindent, hogy rosszul érezzem magam?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Tipikus kamasz, aki szeret eljárogatni, viszonylag jól kinézni, szórakozni, de persze emellett a tanulást sem hanyagolom el.

Észrevettem, hogy a szüleimnek akármilyen sikerélményem elmesélem, igyekszenek elrontani a kedvemet, és a gratuláció helyett csak egy amolyan semmitmondó "jóvan"-t kapok. Amikor mondom, hogy megyek valahova mondjuk..bulizni, szórakozni, akkor is húzzák a szájukat, megjegyzéseket tesznek, hiszen ők nem járogatnak sehová. Úgy gondolom, hogy nem tetszik nekik, hogy én azt teszem fiatalkoromban, amire nekik nem volt lehetőségük családi okok miatt. Én ezt teljesen megértem, de emiatt miért kell engem is folyton mindenben akadályozni, és be/leszólogatni?


2011. nov. 1. 11:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
36%
Mert irigyek, és én ezt sok helyen megfigyeltem hogy amit a szülők fiatal korukban nem tehettek meg, arról gondoskodnak hogy a gyerekük se tegye meg azt, sok ilyen van ahol csak irigység miatt csinálják ezt.
2011. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Mivel már vagy annyi idős én azt javaslom hogy amíg tenni nem tesznek ellened addig engedd el a füled mellett hogy mit mondanak és éld az életed a lehető legjobban. Annyit tehetsz még hogy nem számolsz be nekik az élményekről hátha majd ők mennek hozzád ha meg nem akkor legalább megkíméld magad az elszólásoktól
2011. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
27%

Az a legnagyobb sikered, hogy eljársz bulizni?

De vicces vagy...

2011. nov. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Nos én igaz nem 17 vagyok hanem 30 de az én anyám ugyan úgy irigykedik a sikereimre és ha jól érzem magam...mielőbb szabadulj otthonról ha lehet és kezdjél önálló életet..mondjuk azt én sem értem hogy a buli miatt miért érzed magad sikeresnek??Az már máskérdés hogy jól érzed magad a bőrödben...
2011. nov. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
A szülők irigyek lennének a gyerekeikre? Ugyan már, hiszen minden szülő azt szeretné, ha gyerekének jobb és szebb élete lenne, mint nekik volt. Az, hogy nem ugrálnak körbe, az azért van, mert akkor túlságosan elbíznád magad, emiatt egyrészt nem törekednél a jobbra, másrészt egy öntelt, beképzelt alak lennél. Szerintem nagyon is jól csinálják.
2011. nov. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%
Elsőnél a pont.Utolsó te melyik bolygón élsz?
2011. nov. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Tévedés, és nem akarom, hogy körbeugráljanak, sőt, örülök, ha néha van "privát életem". Mindössze, ha elmegyek valahova, akkor szóvá teszik, hogy miért, ahelyett, hogy itthon lennék. Ha itthon vagyok, akkor szóvá teszik, hogy miért nem megyek sehova. Mamámtól hallottam a szüleim gyerekkori történetét, és sajnos alkoholista apa, verések stb.. előfordultak. És ezért gondoltam, hogy a szüleimet esetleg az zavarhatja, hogy én azt is megtehetem, amit ők nem tehettek meg, amiért pl. hálás is vagyok (nem isznak, nem vernek). Viszont néha elég otromba, kemény megjegyzéseket kapok.


Nem az a legnagyobb sikerélményem, hogy eljárok bulizni, nem tudom, hogy ez miből jött le. Írtam, hogy a tanulást is komolyan veszem, előrehozott érettségijeim, nyelvvizsgám van.

2011. nov. 1. 12:17
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

ma 12:11


utolsó te is el vagy tévedve...ha agyerek semmi rosszat nem csinál és teszi a dolgát és mellette néha kikapcsolódik és abba mi lenne a baj??Ha ő azt érzi jónak amit csinál és nem hülyeség és nem linkeskedik akkor csinálja és nem szólok bele,akkor szólnék bele ha valami hülyesgéget csinálna.de mivel itt nincs ilyenről szó csak egyszerűen jól érzi magát,ezért igen is irigykednek hogy nekik ez nem adatott meg..

2011. nov. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%

2. vagyok


Nagyon jól csinálod ne is törődj velük, tanulj minél többet próbálj meg elindulni a nagybetűs élet felé.

2011. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%

11:55 vagyok. Köszönöm a lepontozást és megjegyezném, hogy a Földön élek. Igazából sajnálom azokat, akik úgy érzik, hogy a szüleik irigyek rájuk. Ezek szerint én egy különleges családban nőttem fel. Apám és anyám is szegény családból származik, ennek ellenére tisztességesen felneveltek engem és a két testvéremet. A lehetőségeikhez képest mindent megadtak nekünk. Minket se ugráltak körbe mindenért, de azért legbelül mindig éreztem, hogy büszkék ránk. Minket mindig mindenhová elengedtek, már amennyiben tellett rá anyagilag. Egyik szülőm se diplomás, nekünk mégis finanszírozták az oktatást és egy percig sem irigykedtek ránk, pedig nekem két mérnöki diploma megszerzésénél is szerepet vállaltak. Lassan eljön az idő, hogy a barátnőmmel családot alapítsunk és én is ugyanilyen szemlélettel fogom nevelni a gyereke(i)met.


Tényleg sajnálom azokat, akik úgy érzik, hogy irigyek rájuk a szüleik. Azokat meg még inkább, akiknél valóban így is van. Sz@r lehet így felnőni. Lehet újra lepontozni, nem érdekel :)

2011. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!