Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én gondolkozom rosszul?

Tényleg én gondolkozom rosszul?

Figyelt kérdés

Két hónapja megszűnt a munkahelyem, azóta alkalmi megbízásokból jön be innen-onnan bevétel, kb minimálbérnyi összeg. A férjem ennek a többszörösét keresi.

Amikor a munkahelyem megszűnésekor felvetettem, hogy vacillálok egy fix álláson a főiskola miatt (most diplomázom és elég sok vizsga a végére tolódott, plusz szakdolgozat, stb), azt mondta, hogy legyen ez az első, kijövünk az ő keresetéből is, majd a diploma után foglalkozzak ezzel.


Nemrég ellopták a pénztárcámat, egyelőre nincs bankkártyám, csak igazolvánnyal, személyesen tudok kivenni pénzt. Ma kértem, hogy hadd utaljam át neki a rajta levő összeget, ő meg adja oda KP-ban, mert vasárnap nincs nyitva bank, nálam meg nincs egy fitying se. Mondta, hogy hagyjam, van elég pénzünk. Igen, de az az ő kereste. A szüleim ajándékára akartam kivenni pénzt, de erre is mondta, hogy van pénzünk, hagyjam a bankban, ami van, addig se költjük el.

Én viszont kicsit úgy érzem, hogy "élősködök" így, hiszen még a szüleim ajándékát is gyakorlatilag az ő pénzéből vennénk.

Nekem jövő héten érkezne egy munkáért még 30-40 ezer közötti utalás, azt is oda akartam adni (gondoltam addig kölcsönként kezelném az itthoni KP-t), de azt se engedte.


Tudom, hogy a házassággal közössé válik a vagyon, de rosszul érzem magam, hogy nem tudok legalább megközelítőleg hasonló összeget beleadni a közösbe. Jelenleg ő kb három-négyszer annyit keres, mint én. Kicsit ingyenélőnek érzem így magam. :(


2010. dec. 19. 21:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Rosszul gondolod. Én is hasonló helyzetben vagyok egyenlőre,de a lényeg, egymás segítése. Jó ha van külön pénzed, de ilyen dolgokat nem kell a szívedre venni,hogy most akkor te nem tudsz annyi pénzt adni a közösbe. Főzzél helyette neki, tartsd rendbe a lakást stb..
2010. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg te gondolkozol rosszul.
2010. dec. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
csak a szüleim példáját tudom hozni, még nem vagyok kereső. egyikük jóval többet keres, mint a másikuk, bő 5szörösét... a többet kereső úgy áll a kérdéshez, hogy teljesen mindegy mit dolgozik, csak dolgozzon, teljesen mindegy mennyit keres, mert belead a közösbe. ezen ne frusztráld magad, a férjed, egy háztartásban éltek. majd ha teljesen munkába állsz, a sokszorosát tudod neki "visszaadni", sokkal inkább beleadni a közösbe...
2010. dec. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Számomra felfoghatatlan,ha egy házasságban enyém-tied a kereset! Ennek közösnek kellene lennie!

Soha nem törődtünk azzal,melyikünk keres éppen többet a másiknál! Közösen gazdálkodunk,megbeszéljük mire költsünk stb.

Nálatok is így kellene lennie,mert ez a természetes.

2010. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem te gondolkodsz rosszul. Házasságban éltek, tehát természetes, hogy ha ő jobban keres, akkor azt nem rakja el magának. Gondold át, lehet, hogy egyszer ő kerül olyan helyzetbe, hogy nem lesz munkája. Akkor te is kölcsön fogsz neki adni? Nem azért nem dolgozol mert lusta vagy, hanem mert most igy alakult.
2010. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, hogy ez tényleg rossz érzés, de örülj annak, hogy ilyen barátod van, aki szívesen megosztja veled a pénzét szemrehányás nélkül.
2010. dec. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Próbálok segíteni, sok dologban tudok is, mert több gyakorlatom van benne vagy jobban "kézre esik". Ő is egyetemre jár, de nekem jobban rááll az agyam a tárgyaira és sokszor segítek felkészülni a vizsgáira (ő nekem nem tud, mert ahhoz mindketten hülyék vagyunk :) marad a különtanár, ami szintén kiadás...), vagy legépelek neki anyagokat, mert tudok vakon gépelni, ő meg csak úgy, mint a sas.

Ilyenekben szívesen segítek, illetve nyelvet is tanítok neki (munkanyelvként használom) itthon.

Lakás természetesen rendben tartom, de sokszor ő is elmosogat, kimos, pakol, pedig meg se kérem rá.

De nem érzem azt, hogy teljesen viszonozni tudnám amit kapok, értve ezt anyagilag és a segítségekre vonatkoztatva is.

Amikor mondtam neki, csak vigyorgott és azt mondta, hogy hülye vagyok.

2010. dec. 19. 21:13
 8/20 anonim ***** válasza:
98%

A lelkiismerereted jó, hogy működik:)


Gondolj arra, hogy lehet ez még fordítva is. Akkor meg te fogod támogatni, segíteni, hiszen a házasságban, párkapcsolatban, szeretetben pont ez a jó!

2010. dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Házasságban nem létezik "enyém", "tiéd", "én", vagy "te", csak a "miénk" és "mi", ezt tartsd észben.
2010. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, fordított esetben (ha én keresnék jobban), fel se merülne bennem a kérdés, nagyon szívesen osztok vele mindent.

dE jobb érzés lenne adni, mint kapni (illetve kérni...).

A különtanárra még a szüleim is akartak pénzt adni, hát attól se éreztem jól magam :( Mármint a gesztus nagyon jól esett, csak bénának érzem magam,hogy a családomnak kell "pénzelnie" és nem tudom saját erőből fizetni ezeket.

Sajnos a különtanár meg muszáj, mert egyedül soha nem tudnék levizsgázni az érintett tárgyból, annyira nem áll rá az agyam.

2010. dec. 19. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!