Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tesó kérdés. Tapasztalt...

Tesó kérdés. Tapasztalt többgyerekes anyukák, szerintetek rosszul gondolkozom?

Figyelt kérdés

Férjemmel úgy gondoltuk, hogy mikor kisfiunk 1 éves lesz elkezdünk próbálkozni a kis tesóval.1,5 év volt mire összejött fiunk, nem akarunk nagy korkülönbséget, szóval reméljük hamar összejön.

De kisfiam az elmúlt hónapokban újra úgy ébred éjjel mint kisbaba korában, alszik 8-12ig kb, aztán utána 2,5 óránként kel...oké, nem panaszkodok, bírom, de az elmúlt pár éjszaka kikészített.Most pl 2 órán keresztül fent volt, ez alatt vagy 2x szopizott fél óráig, a többi időben ringatni kellett.és éjjel a szopizás közben olyan hülye szokásai vannak, benyúl a hónaljamba és kaparászik, rugdos, nyom a lábával, harapdálja a cicim...:S

11 hónapos, és erősen gondolkozom rajta, hogy bírnám ha mostanság teherbe esnék....

De tudom, hogy minden korszakban van valami, amitől nehéz, szóval jobb nem lesz...

Csak nem látom még át milyen pocakosnak lenni úgy, hogy van egy baba is...

Légyszi ne szóljatok le, nem akarok nyávogósnak tűnni, ez nekem tényleg dilemma...


2011. szept. 15. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 5 év a korkülönbség, mi direkt így terveztük. Én ismerem magamat és tudom, hogy a kis korkülönbségnél "bediliztem" volna. Szóval ez teljesen egyénfüggő. Nektek kell eldönteni, hogy fogjátok-e bírni. Viszont szerintem a testvérféltékenységre készülj fel :-)

(nálunk szerencsére ennyi idősen már (még) nincs ))

2011. szept. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

15 hónapos volt a fiam mikor teherbe estem, kis korkülönbséget akartunk mi is! Természetesen nem bántam meg a döntést, de egy hónapom van vissza szülésig és pihenni semmit nem sikerült, rengeteget fáj a hasam, de a fiammal akkor is mindennap játszótérre kell menni, 6-kor kelni kell, most szokja a nagyfiús ágyát ezért éjjel folyton mászkál stb...

Előző terhességemnél csak arra kellett figyelnem, hogy pihenjek ha úgy esik jól, most csak azt veszem észre, hogy megint eltelt egy hónap, de élvezni semmit nem tudtam a pocakosságból! Már félek milyen lesz 2 gyerekkel, mert a fiam rendesen éli a dac és hiszti korszakát! Bölcsibe sem fog menni, fel sem vették volna, mert itthon leszek, szóval látom már az árny oldalait is a dolognak, nem lesz egyszerű főleg az első időkben, de később nagyon sok előnye lesz a kis korkülönbségnek...

2011. szept. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

HA jól fel van készítve a nagyobbik a kicsi érkezésére, akkor nem lesz gond. nekem 2 év volt köztük, a nagyobbiknak nagyon sokszor mondtuk, hogy ő most már a NAGY lesz,akinek fleleőssége van és segíthet és taníthatja a kicsit. Így ő büszkén várta, hogy megérkezzen és segíthessen. (ami persze legtöbbször nem volt segítség, de legalább akkor a tevékenységgel van elfoglalva és nem zavar)

Tehát felnő a gyerek a szerephez, ha jól elmagyarázod neki.

2011. szept. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Ne vállalj tesót. Bár egyébként nyávogás és kifogáskeresés szagú a dolog (hiszen most benyúl a honaljadba és mi lesz ha babát vársz?), de úgy tűnik erősen keresed a kifogást, hogy miért ne legyen tesó, úgyhogy legjobb lenne halasztani vagy végképp lemondani róla. Semmi értelme nem lenne szülnöd, aztán mindkét gyerek kapna egy boldogtalan anyukát. Inkább legyen egy gyereked és legyél boldog.
2011. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.Gondolom, hogy nem egy sétagalopp:)

Kedves utolsó, köszi neked is a kommentet, de direkt kértem, hogy ne szóljatok le...mind1.

Nem ez volt a kérdés, lesz még babám, nem is 1!!!!És nem kifogásokat keresek...

2011. szept. 15. 09:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én babáim közt 16 hónap van. Jelenleg pszichiáterhez járok szorongásos depresszióval...Szerinted?:-)
2011. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos volt a fiam, amikor terhes lettem a másodikkal. Mi sem akartunk nagy korkülönbséget. Szerencsére a fiam nagyon okos, meg tudom neki magyarázni, hogy anya nem veszi fel, nem szabad rugdalózni stb. 11 hónapos körül volt, amikor leszoktattam az éjszakai szopikról, de az éjszakát sokáig nem aludta át. Most egy-két hónapja alszik egész éjjel. Mindent fokozatosan vezettünk be, apával soha nem akart elaludni, most már én nem kellek hozzá, megkapja az esti mesét, aztán elalszik szépen egyedül. Volt egy-két este hiszti, mire megtanulta, de már nincs gond. Nálunk nagy segítség, hogy az esti fürdetés apáé, ha dolgozik, jön a mama és ő segít. Ha nem érzem jól magam, szerencsére valakit mindig tudok beszervezni gyerekjátszótársnak. Neked kell átgondolni, hogy bírni fogod a kettőt, vagy vártok még egy kicsit a tesóval.
2011. szept. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

huhhh...az durva.

De nem értem, régebben, anyukáink, hogy csinálták depresszió és idegösszeomlás nélkül?

5 en vagyunk tesók, sorban jöttünk, köztem és húgom között is 16 hónap van, köztem és másik húgom között 4 éve, plusz 2 fiú.

Anyósoméknál is sorban jöttek....ők hogy bírták?

A mai szülők miért viselik nehezebben???

2011. szept. 15. 10:04
 9/17 A kérdező kommentje:

hát ez az, hogy jelen pillanatban nem tudom eldönteni, hogy bírni fogom-e...mert a környezetemben mindenki azt mondja, hogy tök jó, felnő az ember a nagyobb gondokhoz, akadályokhoz...

Köszi amúgy, hogy megosztjátok velem a tapasztalataitokat:)

2011. szept. 15. 10:07
 10/17 anonim ***** válasza:
42%

Nem leszólás, komolyan így gondolom, aki nem létező dologból ekkora ügyet csinál, valóban hogy fogja megoldani, ha ott lesz a két gyerek? Hiszen az egy gyerek ellátása is gondot okoz, tényleg mit fogsz csinálni, ha kettő lesz és egyszerre kelnek, rúgnak, nyúlnak a hónod alá? Nem mindenkinek való egyik kicsi-másik pici felállás.

De menj a fejed után, próbáld ki.

Csak nehogy úgy járj, mint az utolsó hozzászóló és rajta kívül még nagyon sokan.

2011. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!