Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vegyes házasság? (muszlim-kato...

Vegyes házasság? (muszlim-katolikus)

Figyelt kérdés

tapasztalatok?

a párommal minden tökéletes nagyon szeretjük egymást.:)

de ha majd lesz babánk akkor ő természetesen az ő vallását fogja tartani.(a párom nem fanatikusan muszlim, de vallásos).


2010. dec. 21. 16:50
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:

félreértés ne essék nincs bajom más vallással,csak furcsa lesz,hogy én katolikus vagyok a gyerekünk meg nem az lesz.

nem tudom,hogy hogyan kezeljem a helyzetet.

2010. dec. 21. 16:52
 2/35 anonim ***** válasza:
81%

Ha fontos neked a katolikus hited, akkor eleve nem mégy hozzá, csak keresztény (lehetőleg szintén katolikus) emberhez.


Ha nem fontos neked a katolikus hited, akkor meg miért kérdezed? Akkor nem mindegy, hogy ateista, muszlim, vagy buddhista?

2010. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
a Katolikus Egyház nem ellenzi ezt?
2010. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

a szerelem és a vallás két külön dolog.


de én hogy tanítsam a gyerekemet muszlim imákra meg stb.

nekem ez a furcsa.

2010. dec. 21. 16:54
 5/35 anonim ***** válasza:
88%
az imákra majd a férjed fogja tanítani őket, de te is felveheted a vallást
2010. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

de igen ellenzi.

sokat gondolkodtam már rajta,hogy én is áttérek az iszlám vallásra,de valahogy nem tudnám megtenni.én Istenben hiszek.(azt azért hozzá teszem,hogy fanatikusan én sem vagyok vallásos de hiszek Istenben,minden vasárnap járok templomba és naponta többször imádkozom)

2010. dec. 21. 16:57
 7/35 anonim ***** válasza:
95%
És miért ilyen evidens,hogy a muszlim vallást "kapja" a gyermek?Kicsit úgy érzem,hogy ez már megalkuvás szagú?
2010. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
úristen, szegény gyerek. én ezt sosem hagynám.
2010. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

én úgy tapasztaltam,hogy többnyire magyarok között is az apja vallását örökli a gyerek,mivel az ő nevét viseli.

szerintem is így van rendjén.

2010. dec. 21. 16:59
 10/35 anonim ***** válasza:
70%
várj! a muszlimok is Istenben hisznek, csupán Allahnak nevezik! én a barátommal gond nélkül társalgok Istenről, hisz ugyanabban hiszünk, (én kat., ő hithű mélyen vallásos muszlim)
2010. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!