Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vegyes házasság? (muszlim-kato...

Vegyes házasság? (muszlim-katolikus)

Figyelt kérdés

tapasztalatok?

a párommal minden tökéletes nagyon szeretjük egymást.:)

de ha majd lesz babánk akkor ő természetesen az ő vallását fogja tartani.(a párom nem fanatikusan muszlim, de vallásos).


2010. dec. 21. 16:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
18%

hello utolso vagyok.

el szeretnék mesélni egy torténetet:

egyszer egy muszlim lánytol,aki hijábot viselt,a nyári hoségben megkérdezték hogy nincs e melege a hijábban meg a huszzu ujju bokáig éro jilbab-an.

erre o azt válaszolta:a dzsehenna tuze forobb,és a hitetlenek benne égnek.

ezen érdemes elgondolkodni.

allah szereti azokat akik engedelmeskednek paranxsainak de akik megvetik és meggyalázzák ot azok a pokol tuzében égnek mindorokké.

2011. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

19:51

Szelam alejkum!

A Te Edesanyad elfogadta azt a vallast es azokat a szokasokat, mivel nincs valasztasi lehetosege,

tehat nem vezethet autot, nem mehet ki az utcara ferfi nelkul, meg a kozertbe sem.

En is ismertem egy Holgyet, Aki szinten igy lett muszlim, s aztan lett 6 gyermeke. Kiutazott es felvette az ottani vallast, de nem tudta azt, hogy az a vallas, illetve a Ferje mellett milyen szokasokat kell majd felvennie.

Nem jarhatott ki a hazbol, nem nezhetett TV-t, a gyermekei nem jarhattak iskolaba, mivel az Edesapa ezt nem engedte meg, de meg azt sem, hogy ez a lany visszamenjen a sajat hazajaba, esetleg a Szuleivel talalkozzon.

Ez nem az iszlam vallas, hanem egy fanatikus embernek a hozzaallasa az elethez, Akinek ehhez nincs joga, de megis nagyon sokan kenyszeritik a tarsukat arra, hogy elfogadjak ezt a fajta szokast, holott Allah ezt nem engedi meg.

Ez a Holgy aztan meghalt, 3 hete volt ez az eset a TV-ben, a gyermekek nem tudnak irni, olvasni. A lany ma mar 20 eves, arabul es magyarul tud, mivel az Edesanyja megtanitotta Neki ezt a nyelvet, s innen ismertem Ra erre az Edesanyara, mivel a korhazban is kert segitseget, ahova csak szulni mehetett be,

mivel mas kijarasi lehetosege a hazbol nem volt! A TV-be ugy kerult ez az eset, hogy az Edesapa Irakba kuldte el a fiat, Aki "onrobbantast" csinalt, es az Apa utasitasara, Aki most ennyi ido utan fog bortonbe kerulni.

Nagyon sok ilyen eset van, amikor ezek a nyilvanossagra kerulnek, es igy az emberekben egy felelem fog urra lenni, s mivel nem ismerik a Korant, Mohamed profatanak a tanitasait, igy azt gondoljak, hogy ezek az iszlam miatt tortennek meg,

holott nem, csak nagyon sok a fanatikus koztuk, es ezek veszelyesek a tarsadalomra nezve.

Az Edesanyad vagy elfogadta azt a szokast, vagy pedig ott hagyja a gyermekeit es haza koltozik mo-ra, mivel mas valasztasa nincs, ezzel Te is tisztaban vagy, de nem biztos az, hogy a Mamad boldogan fogadta el azt a helyzetet, talan beletorodott, mivel nem volt mas valasztasa, hiszen Edesanya!

2011. febr. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

19:51

A masik, hogy nagyon sokan Szaud-Arabiabol kiutaznak a szomszed orszagokba, es ott lepel nelkul jarnak ezek a Szaudi Holgyek.

En mar talalkoztam ezekkel Egyiptomban, de mas tengeri orszagokban is, mivel nagyon sok szaudi a szomszed orszagban fog fellelegezni, s miert?

Te ezt igy tapasztaltad meg, de En maskeppen tapasztaltam ezeket, s ugy, hogy orulnek, s ugy viselkednek olyankor, mint egy madar, Aki kiszabadul a kalitkajabol!

En pl. nagyon sajnalom Oket, mivel egyutterzek Veluk.

Nem tudom, hogy hogyan oldjak meg, de itt ilyenkor ffi kiseret nelkul elvezik az uzlethazakban a nezelodest, a vasarlast, meglatogatjak a szepito szalonokat stb. es elvezik ezt, lepel es kendo viselese nelkul!

Egyiptomban a piramisoknal felulnek a lora, a tevehatra es ugy viselkednek, Akar a gyermekek, boldogok, hogy vegre kiszabadultak stb....

2011. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Szerintem ne foglalkozzatok azzal, hogy milyen vallású lesz a gyerek. Én hívő katolikusként mondom, hogy igazából teljesen mindegy, hogy valaki milyen vallású. Mindannyian ugyanazt az Isten tiszteljük, csak mondjuk más nevet adunk neki. Az iszlám Allahnak, a keresztények Istennek, mások pedig Jahvénak nevezik. A fő, hogy a gyerek szeretetben nőjön fel, és akár egyik, akár másik vallás palástja alatt. Az Isten, akárhogy nevezzük is, szeretni fogja a gyermeketeket, akármilyen vallású lesz. De akármelyiket választja, azt jól csinálja! :)
2012. szept. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Szodoma és gomorra.
2016. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!