Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Én már nem...

Mit tennétek? Én már nem bírom sokáig az anyóst!

Figyelt kérdés

Egy sunyi, önző dög! Após meghalt, mikor a válás folyamatban volt. A négy szobás lakást a most 24 éves férjem és a 27 éves bátyja örökölték. Én örökségi pénzből kivásároltam a bátyját az esküvő után. Itt kezdődtek a szekálások:

Elkezte mondogatni, hogy írjam rá a lakás általam megvásárolt tulajdonrészét. Természetesen nemet mondtam.

Utánna az volt a baja, hogy miért mi lakunk a nagyobbik szobába (3+fél szobás). Miért újítottuk fel a gyerekszobát(van már egy két hós babánk) amikor a gyerek (még) a mi szobánkban lakik. (Ezért is kell a nagyobb szoba, mert pelenkázó, kiságy stb. El kell férnünk valahogy)

Már zárom a szekrényemet, mert kilopta a kedvenc estélyimet és levágta az alját (állítólag nekem akart belőle koktélruhát varrni. Mikor fölvettem a fél se..ggem kinn volt belőle, de míly meglepő, rá éppen passzolt.)

A kötött pulcsijaim bomlásnak indultak (Biztos fönnakadtál valahol), de a szekrényzárazás, szennyesdugdosás óta mindegyik ép és egészséges.

Még az elején eléggé sok pénzt lenyúlt tőlünk, rezsi címén.(Elméletileg a felét fizettük, a számlát egy darabig nem láttuk, elkért a férjemtől 60ezret, de eléggé érdekes, hogy mióta én rendezem a pénzügyeket, a rezsi max 45ezer. )

Folyamatosan panaszkodik a húgának, hogy én egy semmirekellő, ingyenélő, lusta nő vagyok, holott én rendezem az egész háztartást, rá két napig nem lehet rábízni. Egyszer megtettem... :S

Mégis mit tegyek? Már bánom, hogy nem mentem inkább bele egy hitelbe, mert inkább azt nyögnénk a férjemmel, mert jelenleg egy száz éves pottyantós kalapot emelne nekem, annyi sz@rt nyeltem már anyóstól.

A férjem mellettem áll, de folyamatos műszakban dolgozik, míg anyós délelőttönként eladó egy boltban. Anyós élettársa meg egy munkanélküli ingyenélő!


2010. dec. 22. 14:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá egy mód, elköltöznék azonnal. Így elfajulhatnak a dolgok, közétek állhat, és azt az egyet már NE ENGEDJÉTEK!
2010. dec. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Adjátok el a lakást, és költöztessétek őt külön. Másképp lehetetlen megoldani ezt a helyzetet.
2010. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a tulajdonjognál erősebb a haszonélvezeti.

Szívem szerint egy kiskanál vízben megfolytanám!!!

2010. dec. 22. 14:21
 4/19 anonim ***** válasza:
Pontosan!Meg kell neki mondani hogy eladjátok a lakást és különköltöztök mert ugy jobb lesz.Lehet akkor betojik és nem lesz akkora a szája.Tudod ki lakna vele!Bármit is csináltok ez nem fog jol elsülni.Ha jo a kapcsolatotok a férjeddel akkor megérti.Csak ugy laknák együtt az anyosommal,ha nagyon muszály és csakid ugy h egy ház de két teljesen különbejáratu lakás van benne.Nagyon rosszindulatuak tudnak lenni.Majd ha meglendititek hogy el kell mennie és egyedül boldogulnia akkor majd lehet h észbekap és rendesen viselkedik elvégre ö is tudja szerintem h egyedül nem jönne ki jol.Az ingyenélö pasijával biztos kiba nehéz lenne neki fentratani egy héztartást,reméljük észbekap,de költözni kéne mindenképp.
2010. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szia!Nalunk is igy kezdodott es valas volt a vege,mi kulon laktunk sot 400 km. es egy orszaghatar valasztott el egymastol,de eleg volt ha egyszer egy honapban meglatogatott es atrendezte a bugyijaimat...Az volt a kulombseg hogy egy ido utan a ferjem az o partjara allt...Azota boldog masodik hazassagban elek es olyan anyosom van hogy le a kalappal elotte!!A tanacsom az hogy szabaduljatok meg tole feltetlenul!
2010. dec. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
külön kell költözni.
2010. dec. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Te cseszted el.Minek kellett egy olyan lakásnak a felét megvenni, amin az anyós a haszonélvező.Titeket kellett volna kifizetni valakinek, és abból, meg a te örökségedből vettetek volna saját lakást.Itt márpedig az anyós dirigál, hiába ti vagytok a tulajdonosok.
2010. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 tetris ***** válasza:
Esetleg műszakilag megoldható az, hogy ezt az aránylag nagy lakást ketté válasszátok, és legyen belőle két kisebb lakás?
2010. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Pénzügyileg nem nyereséges, de "idegileg" igen. Van mód a haszonélvezet megvásárlására. Ha ennyire pénzcentrikus az anyós, lehet megérné licitálni, hogy mennyiért lenne hajlandó lemondani a haszonélvezetről.

Másrészt jogilag a felújítást, rezsit a haszonélvezőnek kellene finanszíroznia. Így akár be is nyújthatnátok neki a számlákat a felújításról, bíróságon ebből a szempontból eléggé egyértelmű a törvényi értelmezés.

2010. dec. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Tudom barom voltam, de érdekes módon akkor tettszett neki amikor a kedvenc fia ez álltal pénzhez jutott. Ketté úgy tudnánk választani, ha valakit befalaznánk. 5. emelet.

Akkor nem volt semmi probléma, ezt az ötletet még ő vetette fel, csak valami fura gondolat folytán ő úgy gondolta, hogy ráíratom, de még a húga (boszi 2.0) is rávilágított, hogy senki sem lenne ilyen hülye.

Én már azon gondolkodtam, hogy valahogy a pasiján keresztül próbálnám meg puhítani. Nincs valami jogi lehetőség?

2011. jan. 14. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!