Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A zene miatt épülhetett le az...

A zene miatt épülhetett le az agyam?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre, hogy nehezebben megy a fejben számolás, nem ugranak be olyan dolgok amik pár hete történtek. Neveket meg egyáltalán nem bírom megjegyezni.


Ha fenn vagyok szól egyfolytában a disco. Itthon, kocsiban, melóhelyen, fürdőbe is tettem hangcuccot. Kb. 4 éve megy ez.


Az a durva, hogy még csak 23 vagyok.


Lehet összefüggés a kettő között?


2010. dec. 22. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A zenehallgatás bizony megviseli az agyat. Csökkentsd le a mennyiséget és meglátod, javul a helyzet.
2010. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Én mióta megszülettem osztani alig tudok nagyobb számokat összeadni viszont kézzel.

De én is ien vagyok mint te. Annyi különséggel h nincs kocsim meg nem dolgozok még. Viszont ha fürdeni meek adok hangot rá.

Mással nincs gondom talán még a hírtelen mozdulatokkal pl "nah most kell vmi. elindulok érte hopp még ez hiányzik hozzá és visszajövök"

Neveket megtudok jegyezni 1 darabig.


Ez nem emiatt van hanem szimplán elvonja a figyelmet. Azért nem emlékszel dolgokra mert nem vagy rákényszerülve h visszakelljen emlékezni rá. De rádfognának 1pisztolyt 10perc alatt tudnád a neveket stb.


18/F

2010. dec. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

:)utolsó



Talàn nem vagy igazàn koncentràlt azokra a dolgokra,amelyeket most leirtàl.Nem fontos események szàmodra.

2010. dec. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

17.38

Parancsolsz?:)

2010. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ràd csak a mosoly vonatkozott,a többi a kérdezönek.
2010. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az állandó hangos zene dekoncentrálttá tehet, mert megosztja a figyelmed. Nem utolsó sorban elterelheti olyan dolgokról a gondolataid, amik egyébként jönnének és foglalkoznod kéne velük, de nem tudsz, ha zene miatt mindig egy külső dologra figyelsz. Tudom, hogy egyedül, állandó csöndben is meg lehet őrülni, de nem is ez kell, hanem hogy legyenek csendes és legyenek "hangos" perceid-óráid is. Mindkettő jobban esik majd, ha nem folyamatos. De attól is függ, mire használod az agyad. Pl. mechanikus vagy logikus szellemi munkához (programozás) nekem a megszokott, ritmikus, de nem túl változatos zene jó hangosan, fülhallgatóból (pl. Metallica), de ha fogalmaznom kell (cikkírás), akkor max. csendes zene jöhet, vagy egyáltalán semmilyen zene nem segít.

24f

2010. dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbáld ki,hogy egy ideig (pár hétig) nem hallgatsz semmit és úgy próbálsz fejben számolni vagy visszaemlékezni dolgokra.Ha akkor sem megy,akkor érdemes lenne kivizsgáltatnod magad.

Mondjuk az sem mindegy,hogy milyen voltál 4 évvel ezelőtt.Ha sosem ment a fejben számolás,akkor most ne a csendtől várd,hogy matek zseni leszel.Vagy,ha sosem tudtad,hogy XY kicsoda,akkor most sem fog eszedbe jutni a neve. :)

2010. dec. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csökkentsd le a hangerőt, és esetleg hallgass a discon kívül más stílusú zenét - pl. funky, jazz, '70-es évek zenéi, ilyesmi.
2010. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
18:10-esnek ajánlom a Kraftwerket :)
2010. dec. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszi, kipróbálom. :)

Szerintem jazznél (ami, persze, elég tág) destruktívabb zene alig létezik. Jazzre semmit nem tudok csinálni, egyszerűen felidegesít. :D

2010. dec. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!