Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudjam meg, volt...

Hogyan tudjam meg, volt halott barátom rh faktorát, hogy pozitiv vagy negativ volt? Nem tartom a kapcsolatot, csak a húgával valamennyire, de nyíltan nem merek rá kérdezni. Muszálj megtudjam

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 07:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Terhes vagy tőle? Gondolom akkor neked negatív.
2010. dec. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem történt meg a temetés, akkor szövetmintából megállapítják. Hogy ehhez pontosan kinél mit és milyen feltételekkel kell kérvényezni, ahhoz kevés az információ.

Ha eltemették, exhumáltatni lehet, de amennyire én tudom, azt csak rendőrségi eljárás miatt, bírói engedéllyel lehet.


Esetleg megoldás lehet olyan kórházakba bemenni, ahol járt már egyéb eü problémával, hátha van feljegyzésük róla. Kisebb fertőzéseknél is vehetnek vért a vizsgálathoz, hátha nézték a vércsoportját is.

2010. dec. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen terhes vagyok, most másodszor, először voltam tőle, de azt megszakitottuk, de csak most derült ki hogy rh negativ vagyok, és akkor kelet volna kapja egy anti szérumot, ami elmaradt. Már nincs mit tegyek, csak megnyugtatna, ha kiderülne ő is rh negativ volt. Valami könyebb megoldásra gondoltam, pl a hugától, valahogy rá kérdeznék, mert eléggé ismerem, csak hogy ne kezdjenek el kombinálni, ezért gondolkodom, hogy kérdezzek rá. Hogy amugy a tesod milyen vérű volt, ennek előzmény kell.
2010. dec. 25. 08:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod a családja előtt titokban tartani, hogy a fiuktól/bátyjától gyermeket vársz? Egyébként sajnos bemondásra - de még korábbi orvosi papírra sem! - hiszik el a vércsoportot, minden szükséges alkalommal újra vizsgálják. Pl. nekem megvoltak a kórházi leleteim egy korábbi műtétem kapcsán, rajta a vércsoportommal, mégis újra nézték amikor terhes lettem, sőt, azóta egy újabb kisműtét miatt megint. Amikor rákérdeztem az okra, csak annyi választ kaptam, hogy ez így a legbiztosabb.

Nem tudom, hogy a Te helyzetedben mi az orvosi protokoll, de kérdezz rá a nőgyógyászodnál.

2010. dec. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha pontosan olvasod: Igen terhes vagyok, most másodszor, először voltam tőle... Tehát most nem tőle vagyok terhes, csak voltam 9 évvel ezelőtt, és megszakitottuk, és nem kaptam anti szérumot, és negativ vagyok.
2010. dec. 25. 09:18
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele,hogy milyen vércsoprtja volt, igen kicsi az esélye, hogy ugyanaz mint neked. Egyébként ha negatív vagy, mi a jó istennek nem verted kia balhét, hogy kapnod kell anti-d-t ? Az, hogy úgy csinálnak terhesség-megszakítást, hogy nincs rendes szerológiai leleted, orvosi műhiba !

Amúgy nem azért kell megcsinálni a vércsoport tesztet minden alkalommal orvosi beavatkozás előtt, mert maga a vércsoport változik, hanem mert a körülmények hatására (pl egy májgyulladás) keletkezhetnek érdekes antitestek, egyebek. A vérzékenységet is nézik ilyenkor, nem mindegy ugyanis, hogy esetleg ottmarad-e valaki az asztalon, mert elvérzik, mert nem figyelnek arra, hogy megnőtt az alvadási idő mondjuk egy gyógyszer hosszasabb szedése miatt.


Azt javaslom, kombinálás helyett soványmalacvágtában tépjél be a dokidhoz kari után, kérj egy beutalót a haematológiára és nézesd meg az ellenanyag-szintedet. Lehet hogy nem kell paráznod, mert szerencséd van, de az islehet, hogy most nincs ellenanyag még, de két hónap múlva lesz... a terhességed korától is függhet az ellenanyag mennyisége.

2010. dec. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért nem kértem ellenanyagot, mert egésszen mostanáig, pozitiv tudattal éltem, ugyanis a labor első vizsgálat után azt adta ki. Utánna volt két negativom. A két ünnep között felhivom a dokimat.
2010. dec. 25. 10:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez komoly veszélyt csak szüléskor jelent, akkor keveredik a vér igazán, de azért szólj a nőgyógyászodnak és feltétlenül vizsgáltasd ki magad.
2010. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem tudom, mennyi idős terhes vagy, de ha már termelődne az ellenanyag a szervezetedben akkor már feltehetőleg elvetéltél volna
2010. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
10 hetes vagyok és szedek utrogesztánt
2010. dec. 25. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!