Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Halott gyereket pótolni?

Halott gyereket pótolni?

Figyelt kérdés

Itt van egy cikk:

[link]


Ti mit gondoltok erről?

Szerintem ez inkább csak összezavarja az anyákat, nem hiszem, hogy jó hatással lenne rájuk. Egy gyermek elvesztése amúgy is ép ésszel alig felfogható, erre "csináltat" magának egy másikat. Ez nem lesz kihatással a mentális állapotára? Nem "golyózik" be az ember lánya egy idő után? Úgy értem...annyira szeretné, hogy éljen a gyereke, hogy lehet, hogy a műt is igazinak hiszi egy időt után nem? Nem az lenne a könnyebb és egyszerűbb ha minél hamarabb próbálnánk túl lenni rajta?


2011. máj. 23. 10:57
1 2
 1/16 Tinker Bell ***** válasza:
87%
Ez szerintem beteges és nem tesz jót senkinek!
2011. máj. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon morbid és egyáltalán nem tartom jó terápiának. Úgy nem lehet valaminek az elvesztését feldolgozni, hogy keresünk helyére egy ugyanolyat. Az nem egészséges.
2011. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

ennek kb annyi értelme van mint egy görögdinnyét gyereknek nevezni.


ez már lassan az őrület határa. biztos otthagynám azt a nőt aki egy gumubabát akarna gyermekként nevelni.

2011. máj. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Ostoba ötlet, így a nők sosem fognak túljutni a traumán. Ha már pótlékot keresnek, én sokkal jobb ötletnek tartom a mielőbbi új, igazi babát, azaz ha a pár hamar új gyermeket vállal. Láttam már rá példát, kivételes szeretet kap az új gyermek és nem lesz igazi pótlék.
2011. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom hasznosnak. Még egy ilyen hasonmás baba nélkül is roppant nehéz lehet feldolgozni egy gyermek elvesztését!

Ismerek olyan családot, ahol a 3 hónapos kisbaba halála után a szülők és a nagyszülők beszéltek a fényképhez, és etették-itatták hónapokig a fotót... Rettenetes lehetett. Azóta kicsit jobban vannak, de azt elképzelni sem tudom, hogy azokban az időkben mi mindenen mehettek keresztül.

Nekem, akinek erről fogalma sincs hála Istennek, csak bizonytalan véleményem lehet, semmi több... :(

2011. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereket nem lehet pótolni. Ez a kezelés meg szerintem senkinek sem tenne jót...
2011. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

11.11

Abban szerintem igazad van, hogy kivételes szeretetet kaphat a második gyermek, dee... valamilyen szinten szerintem ő is csak pótlék. Hiszen egyáltalán nem biztos, hogy 2 gyermeket tervez a pár, tehát ha az első életben marad, nem biztos, hogy vállaltak volna másodikat is. Viszont így, hogy az első meghalt úgyhogy "hamar gyorsan" kell egy másik. Jó ez így kicsit durva talán, de értitek.

2011. máj. 23. 11:16
 8/16 A kérdező kommentje:
-úgyhogy
2011. máj. 23. 11:16
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Olyan nagy a világ, olyan sokan élünk a földön és olyan sokféle, a számunkra nehezen érthető és elfogadható megoldás létezik a túlélés kezelésére, hogy én nem mondanék lesújtó ítéletet ezekről az emberekről. Úgy kezelném, hogy az én kultúrámba, probléma megoldó lehetőségeimbe ez nem illetszhető be.
2011. máj. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez nagyon gonosz dolog. Pénzt csinálni mások pszichés betegségéből számomra egy esetben elfogadható, ha az a gyógyulásukat szolgálja. (Pszichológus, pszichiáter, terapeuta stb.) Ha valaki konzerválja, vagy rontja a másik ember nyomorúságos helyzetét, az komoly ellenérzést vált ki belőlem. Ilyen ez az eset is.


Ugyanakkor nem gondolom azt sem, hogy gyorsan túl kell lenni rajta. A gyász egy folyamat, van akinek sokáig tart. Ez önmagában nem baj, ha a folyamat halad. Azt kell észrevenni (családtagok sokat segíthetnek), ha a folyamat elakad, nem lép sokáig semerre a gyászoló. Akkor jól jöhet egy szakember segítsége.


Azt sem gondolom, hogy egy halott gyerek után születő következő gyerek minden esetben pótlék lesz. VAN ilyen eset, nem minden eset ilyen. Ha a szülők tudatosítják a kicsiben, hogy VOLT egy nagyobb testvére, és Ő második (harmadik, akárhányadik) egy képzeletbeli sorban, akkor szinte biztos, hogy nincs ilyen gond. Ellenben, ha a meghalt gyerek nevét adják az új gyereknek, olyannak nevelik, mint Ő volt, elvárásokat támasztanak vele szemben ilyen irányban, akkor biztos, hogy VAN ilyen gond. Előre eldönteni ezt nem kell, sőt, szerintem nem is szabad. Mindig csak konkrét eseteket jó vizsgálni, elkerülve az általánosítás csapdáit.


Visszakanyarodva így az elejére, én nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy valakinek ez segítene. Ha látok ilyet, akkor nem ellenzem, de eddig még nem láttam.

2011. máj. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!