Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Se veled sem nélküled. Olyan...

Se veled sem nélküled. Olyan rossz igy a karácsony! Szerintetek mit tehetek?

Figyelt kérdés

A párommal már több mint 4.5 éve vagyunk együtt. Nem teljesen úgy működnek a dolgok ahogy kellene. Most is mondtam neki hogy ebédeljen nálunk, anyum is mondta neki. Én 22L ő 29 F. De mondta hogy otthon ebédel. És annyira gáz, hogy ülünk nézzük a tv-t és rácsörögnek telón otthonról, hogy gyere fiam haza enni. Nem illene az ő anyjának is esetleg néha-néha, főleg ilyenkor karácsonykor esetleg engem is meghívni ebédelni??Nekem ez annyira kellemetlen... Itt ülünk, és őt meg elhívják innen, hogy menjen haza. Ő meg kb 10 perc és megy is. Nem lakik messze, hamar hazaér, kb 10-15 perc alatt. Már beszéltem vele erről, hogy ez olyan kellemetlen. Erre azt válaszolta, hogy majd ha mi együtt élünk, akkor majd együtt megyünk a szülőket meglátogatni ide-is oda-is ebédelni... Szerintetek normális ez így?

A másik dolog meg az hogy az anyja minden hülyeséggel próbálja lekötni a fiát, hogy minél több időt töltsön otthon. Pl: favágás, mosógép szerelés, fuvarozni őt ide-oda, meg boltba vinni stb.. Pedig náluk is van kocsi, sőt 4 jogsi a családban. Páromnak vannak lány tesói is. Mégis úgy érzem, mintha ki lennék rekesztve.. :( Olyan rossz így.... Segítsetek adjatok valami tanácsot. Vagy egyáltalán mit gondoltok erről az egészről??


2010. dec. 25. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Karaccsonyi ebeddel kapcsolatban. A fiu is hibas. Meg kellett volna beszelni anyjaval hogy hol es mikor eszik, mi a programja, es ezt neked is tudatnia kellett volna.

A tobbihez nem tudok hozzaszolni.

2010. dec. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ebből a pár sorboól, amit írtál, úgy tűnik, nem nagyon fogad be az a család. 4,5 év sok idő, ennyi idő után én már napokat laktam a párom családjánál, besegítettem mindenbe, közös programok voltak. Mintha két családom lett volna :)

De szerintem is a párod tehet róla, 4,5 év után mondhatná azt az anyjának, hogy Marikát is hozom ebédelni, vagy minimum hogy Marikáéknál töltöm a napot. Neki sincs erre igénye 29 évesen? Szerintem nem csak az együttélés után lenne ez normális. Jó, sok minden függ a másik család kultúrájától, hogy náluk mia szokás, de ez baromi érdekes akkor is. Kommunikálsz velük? Pl köszöntöttek azért? Vannak közös programok velük?

2010. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahol érthető, hogy az anyja szeretne a fiával lenni karácsonykor, de tény, hogy mehettetek volna együtt is.


A párod gondolom anya pici fia még 29 évesen is és azonnal ugrik, ha szólnak neki. Ezzel nem tudsz mit csinálni. Ha nagyon elkezded szidni az anyját és elégedetlenkedsz, a párodnál be fog telni a pohár. Az anyósjelölt felé közeledj, mert egyértelműen nem bír téged.

2010. dec. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tetris ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy az előttem szóló írta. Próbálj meg közeledni a drága mamához. Szépen, kedvesen, szeretettel, türelemmel.
2010. dec. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4,5 év után kicsit átlástzó lesz, ha hirtelen rányomulsz az anyjára. Akármilyen finoman csinálod, akkor is vágni fogja, mi van mögötte, akkor is hirtelennek fog hatni. Nem is a mama tehet erről, hanem a fiú. Az ő kezében lenne a dolog kulcsa, és ő karba tett kézzel nézi az egészet.
2010. dec. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szüleim pl. nem bírják a páromat, és a párom sem őket, úgyhogy nem is hívják ünnepekkor. Én viszont szeretem a szüleimet is.

De ennek ellenére Karácsonykor a szentestét és a Karácsony első napját is végig a párommal töltöm, majd valamikor Karácsony másnapján megyek el hozzájuk. Nem szakítom meg velük azért a kapcsolatot, mert nem értik meg egymást, viszont az első a párom, mivel vele fogok családot alapítani és pont.

2010. dec. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bárcsak az én párom is így gondolkozna, ahogy te kedves utolsó!!
2010. dec. 25. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ebéddel kapcsolatban csak egy dolog.Az én nézetem,gondolkodásom,ahogy a családomé jó néhány dologban eltér a párométól és családjáétól.Náluk a Karácsony egy olyan dolog,amit a családjukkal töltenek és ha tetszik,ha nem,én sajnos még nem vagyok családtag.És tudom,hogy nem látnának annyira szivesen 24-től 26-ig,annak ellenére,hogy szeretnek.Nálunk ez teljesen máshogy megy.24.e az tényleg csak a szűk család estéje,viszont 25.én a szüleim már nagyon szivesen látnák a párjainkat itthon.Hívtuk is a barátomat,de ő majd csak 27.én jön így.Én ezt elfogadtam és nincs vele gondom,csak annyi,hogy hiányzik.:) Majd ha már együtt élünk,akkor 24.e az csak a miénk,25.e meg 26.a pedig a látogatás napja lesz,mikor közösen elmegyünk mind a két családhoz.


Persze az azért fontos,hogy én tudom,hogy ez miért van.Ez nem jelenti,hogy nem szeretnek engem,csak náluk a Karácsony az tényleg a saját családjuk körében zajlik mind a 3 napon.


Azzal kapcsolatban nem tudok mit mondani,hogy folyton otthon akarja tartani..

2010. dec. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hasonló akkor a helyzet mint nálatok. Annyi különbséggel hogy ők "nagyon vállásosak" (azért írtam idézőjelbe, mert szerintem egy nagyon vallásos ember nem bunkó!!) És e miatt a nagy vallásosság miatt szeretné annyira az anyja hogy otthon legyen minél többet a "pici fia". Engem nagyon idegesít az anyja színészkedése, de úgylátszik hogy a legjobb módszer hogyha elfogadom. Hagyj csinálja csak tovább a színészkedést meg a nyalizást (mert most elég erősen ezt teszi az elmúlt évekhez képes) előbb utóbb úgyis kifogy a téma (már amilye érdekes témákról tudnak ők beszélgetni pfffff) és majd jön párom hozzám. Itt azért csak érdekesebb dolgokat tudunk csinálni mint otthon náluk ahol semmi sincs, csak a hideg meg a kosz :S:S
2010. dec. 25. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!