Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok, és anyukámék...

17 éves vagyok, és anyukámék mindig azt mondják, hogy én majd szegény leszek ha elköltözöm meg hogy nem lesz pénzem és hogy 27 éves korom előtt nem is szülhetek majd gyereket meg stb. nekem ez nagyon rosszul esik! Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
2010. dec. 26. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Azt, hogy ne foglalkozz velük. Szerintem egy normális szülő nem mond ilyeneket a gyerekének.
2010. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Biztos van valami oka, hogy ezeket mondják. Ezt pedig csak te tudod.
2010. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Miért mondják ezt? Nem tanulsz jól? Rossz körökben forogsz?
2010. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Talàn nem làtnak eléggé igyekvõnek.
2010. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
azt, hogy igazuk van, de meg lehetne másképpen is fogalmazni! (mondjuk a gyerekszülés már más kategória)
2010. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szamóca. ***** válasza:
58%
egyébkétn van ebnne valami ha nem vagytok nagyon gazdagok...talán nem is rosszindulatból mondják, godnold végig.
2010. dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos elég szar a helyzet az országban, szerintem ezért mondják. Nem azért, mert te nem leszel képes jó munkát találni, hanem azért, mert lehet nem lesz lehetôséged rá. De ez nem biztos. Van aki szerencsés és jó munkát talál, van aki nem. De abban igazuk van, hogy ha elköltöznél mondjuk érettségi után albérletbe, lehet nem tudnál megélni egyedül. Ahhoz kell mégegy ember és biztos állás. A gyerek egy olyan lépés, ami sok pénzt igényel, de szerintem arra mindenki tud spórolni, de nem úgy, hogy mondjuk egyedül élsz. Ne haragudj a szüleidre, csak látják milyen nehéz mostanság és féltenek és nem akarnak még kitenni annak, hogy egyedül élj.
2010. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jól tanulok! szinte mindig a párommal vagyok, és majd az érettségi után a párommal szeretnék elköltözni!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat4

2010. dec. 26. 12:01
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

Hát. Ha meggebedsz és dolgozol, nulla szinten élsz, akkor úgy 30évesen ki tudsz fizetni egy beugrót a hitelhez, és veszel egy lakást, amit 15-20évig törlesztesz esetleg. Ha apuci-anyuci nem ad vagy hagy rád több millát, akkor sajnos ez a helyzet valóban. Szép tervek, hogy majd érettségi után együtt elmentek... és akkor mi lesz? egy érettségivel kb semmire nem mész szakma vagy diploma nélkül. Tanulás mellett elég nehéz, sőt, van, hogy lehetetlen dolgozni. Még egy szobát mérelni is 20-25k+rezsi havonta, és akkor még nem ettél, nem vettél semmit, nem közlekedtél. Egy garzont meg... szóval nem olcsó. Sajnos csak szülői támogatással tudok fennmaradni én is, és elég alacsony színvonalon vagyok, mivel nincs pofám "felesleges hülyeségekre" pénzt kérni, mint pl ruhák, vagy bulik, és nem létfontosságú dolgok.

Gondolom ezt azért mondták, mert nem igazán fognak vagy tudnak majd támogatni. Bár a stílus valóban nem a legjobb talán. XD

2010. dec. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem értem mi bajuk nyilván nem nyersz a lotton rögtön ha elköltözöl de ettől nem leszel szegény, az meg hogy mikor szülsz nem az ő dolguk, mond meg nekik hogy ha patognak leshetik majd mikor látthatják az unokájukat.
2010. dec. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!