Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a "családomból"...

Elegem van a "családomból" mit megyek? Ha elköltözöm miből tartsam el magam?

Figyelt kérdés

Apámmal élek és 2 testvéremmel (2-3 évvel fiatalabbak.) A problémám az, hogy elegem van az úgynevezett "családból" szinte senkivel sem tartom a kapcsolatot. egy napom abból áll, hogy:

- 5:40-kor kelek, elkészülök

- 6:33-kor indul a buszom suliba (40km az út)

- Elsétálok suliba, Sulit végigülöm

- hazabuszozom

-ha apámmal találkozom csak annyit mondok neki hogy "csá".

Ennyi a napi kommunikáció közöttünk.

Ezután "elszigetelem magam" a szobámba és a haverokkal ismerősökkel beszélgetek, twitterezek, skype-olok. Játszok,tanulok,programozok.


Utálok buszozni, utálom hogy napi szinten: 3-4 óra elmegy az életemből azzal hogy utazom.

A tanulással nem sok problémám van 3-4es tanuló vagyok. Jelenleg középiskolába járok, érettségire tanulok informatikai irányultsággal.


Gondolkozom rajt hogy Budapestre költözöm, ha megszereztem az érettségit, de az még 1-2 év. Budapesten szakmát tanulnék. Úgy érzem hogy nem vagyok képes túlélni ezt a pár évet. De albérletbe se tudnék elköltözni mert nem igazán van ötletem, hogy miből tarthatnám el magam.Ha elköltöznék akkor mindenképpen pestre szeretnék menni.(ami innen kb: 180-200km) Nem tudom mit tegyek. Segítsetek! 17/F


2011. okt. 23. 12:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

Neked nem kéne egésznap a szobádban meghúzódni és akkor talán még kommunikálni is tudnátok.

17L

2011. okt. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Irritál a jelenlétük, a hangjuk... és az hogy látom őket. Nem is áll szándékomba hogy beszéljek velük. :S
2011. okt. 23. 12:52
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem, mi itt a legnagyobb probléma. Netán üt-ver apád? Valszeg azért beszéltek keveset, mert keveset találkoztok.
2011. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem értem, mi itt a legnagyobb probléma? Netán üt-ver apád? Valszeg azért beszéltek keveset, mert keveset is találkoztok.
2011. okt. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 eric_one ***** válasza:
93%

Ha apád írna most ide, az így szólna kb:


-Nem tudom mit rontottam vagy mit tehetnék, de van egy fiam 17éves és teljesen elzárkózik a családjától. Mindig csak az a számítógépezés, soha meg nem kérdezi hogy segíthetnék-e valamit, csak az a lényeg számára hogy Ő jól érezze magát és azt tegye amihez kedve van. Testvéreivel is alig van kapcsolatban. Nem is sejti mennyit kell ahhoz dolgoznom hogy Ő tanulhasson, és ha csak ránézek az arcára mindig elégedetlenséget látok rajta......

2011. okt. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
13:00 nagyon jól leírta a Fater aspektusából :) Változtass a hozzáállásodon és Apud is megtesz (vagy már megtett?) minden tőle telhetőt. Anyukád hol van? Nem lehet, hogy az Ő hiánya tesz téged depresszióssá?
2011. okt. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem ajánlom pestet, drága. vidéki nagyvárosok inkább, viszonylag indiánmentes környéket, az észak-dunántult. nincs akkora munkanélküliség mint mondjuk borsodban vagy baranya környékén, igényesebb, tisztább városok. ha nem tudod magad eltartani, v legalábbis nincs sok pénz, de egy koszos büdös helyre menj, drágán. majd ha lesz vmi jo végzettség, és úgy melót. koliba nem tudsz költözni mostani suliban? (utazás miatt) ilyet meg soha nem mondanék apámra hogy irritál, még ha igy is lenne. tudod beszélgetéssel igen sok mindent meg lehet oldani, megbeszélni, csak sokan buták ehhez. minden kapcsolatban az a lényeg, bármilyen tipusu is legyen (pár- vagy családi kapcsolat) BESZÉLGETNI, MEGBESZÉLNI mindent. párkapcsolatban mondjuk elég nehéz volt megértetni a másik felemmel, de azóta legalább minden rendben... megérte :)
2011. okt. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egyedül elveszel Pesten, főleg egy sima érettségivel a kezedben...
2011. okt. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Most anapi pár órás utazásból van eleged,vagy abból hogy nincs kommunikáció a családtagjaiddal?

Ha jó lenne velük a kapcsolatod,akkor hidd el nem érdekelne hány km-ert kell utaznod.

Miért akarsz ennyire elvátolodni a családodtól?Szerintem inkább ez a kérdés...


Tedd le az érettségit majd,amit tudsz abból előrehozott érettségit csinálj,arra már 2-3.-asként elkezdhetsz tanulni.(pl nyelvekből,v egyéb tárgyakból).

Érettségi után kezdj el dolgozni,addi is lehet nyaranta diákmelózni,vagy hétvégente t*sco-ba árut feltölteni,pénztároskodni.(szinte a legtöbb áruházláncba diákok melóznak manapság ezekben a munkakörökben).Elkezdesz takarékoskodni spórolni,hogy aztán elköltözhess...

2011. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ja és irritálós hozzászólóra:

Én nem lakom már a szüleimmel,de anyám telefonálása is irritál.Hiába próbál már kedves lenni,annyi mindent elrontott,annyira próbált tönkretenni régebben(sokszor még most is,és én nem tudok szemethunyni az elmebetegsége miatt,nincs bennem szeretet iránta),hogy engem is irritál.Hát még ha személyeskednem kell vele,vagy meglátnom.

Van ilyen.Hiába nem ütött vert,én nem tudom őt elviselni.Kiskoromban sem tudtam hozzákötődni,mint kislány az anyjához.Ez sose volt így.Elfogadtam,ennyi.Nem vagyok ettől még undorító ember.

2011. okt. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!