Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem akarja tudomásul...

Miért nem akarja tudomásul venni, hogy lassan elköltözöm otthonról "végleg"?

Figyelt kérdés
Édesanyámmal jó a kapcsolatunk, nem vagyunk a legjobb barátnők, de nem panaszkodom. Ő viszonylag elég konzervatív felfogású, nem róvom fel neki, így nevelték a nagyszüleim...amikor párkapcsolatom lett, az első időkben azt kezdte-végezte, hogy ne bízzam el magam, meg, hogy úgyis vége lesz. Az idő viszont nekünk dolgozott, 4. éve hogy együtt vagyunk. Természetesen már felvetődött az eljegyzés gondolata, összeköltözés stb. Amikor a rökönk kérdezgetik mi a helyzet ő csak legyintget, meg mondja, hogy "semmi komoly" (pedig tudom, hogy tudja, hogy mi igenis komolyan gondoljuk együtt). Jelenleg nem lakunk együtt a párommal, 150 km van közöttünk, egyetem miatt. Ha minden jól megy jövőben végzek és oda szeretnék költözni hozza (mivel neki még van 4 éve)...Egyik nap szóba került a téma, és azt mondta anyukám, hogy "jó hogy nem akarok odaköltözni?!" meg, hogy "miért mennék albérletbe amikor lakhatok otthon is?!" Sokszor nem tudom eldönteni, hogy most komolyan így gondolja vagy csak próbára tesz. jövőben 5 éve lesz, hogy együtt vagyunk, s nem gondolom azt, hogy lenne bármi értelme is hazaköltözni, hogy ismét távkapcsolatba legyünk. Számomra ez egyértelmű...talán nehéz elfogadnia édesanyámnak ezt a dolgot, valószínűleg ez a baj, nekem viszont az esik rosszul, hogy olyan mintha nem akarná tudomásul venni...ha szóba kerül a dolog akkor egyből dúl-fúl szóval nem nagyon tudom mi a helyes megoldás...:-S
2011. máj. 2. 18:35
 1/6 tetris ***** válasza:
100%

Majd amikor neked lesz felnőtt a gyermeked, akit el kell engedned, majd meglátod magad is, milyen nehéz dolog ez!

Mi anyák mindig szeretnénk magunk mellett tudni benneteket, hogy óvhassunk a széltől is, hogy tovább babusgathassunk benneteket, hogy süthessünk nektek vasárnap palacsintát, hogy ellenőrizzük, van-e sapka rajtatok, és hogy nem lóg-e a cipőfűzőtök. Igen, tudom, a szeretet lehet néha fojtogató is. De akkor is olyan nagyon nehéz elengedni a kezeteket! Olyan nehéz elfogadni, hogy már nem vagytok a mi kicsi babáink, hanem felnőttek vagytok!

Legyél most kicsit megértőbb anyukáddal. Nehéz időszak ez számára. Nemcsak, hogy téged kell elengednie, de azzal is ilyenkor szembesül egy asszony, hogy megöregedett, és már nincs is rá annyira szükség.

2011. máj. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy igazad van:)

köszönöm...

2011. máj. 2. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló nagyon szépen beszél, és igaza van. Tehát, ha eljön az ideje, akkor nagyon kedvesen, de azért el kell szakítani aköldökzsinórt, és a magad útját követni.
2011. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

:)

igen igazatok van..biztosan nehéz dolog..próbálom megérteni. Viszont néha bánt, mert olyan mintha meg se próbálná megérteni, hogy nekem mennyire fontos ez a kapcsolat...Ő a mindenem..

2011. máj. 2. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi pár hónapja "vívtuk meg ezt a harcot". Mondjuk nálunk édesanyám teljes mellszélességgel támogatott, de édesapám ugyanilyen vehemensen ellenezte az ötletet. Engem is bántott, hogy nem tud örülni annak, hogy találtam egy olyan férfit, akivel összeköthetem az életem. Sírtam is miatta nem is keveset. De igazából tiltani nem tudta a dolgot, így bekövetkezett az elekerülhetetlen. De mostanra megbékélt. Igazából miután elköltöztem utána jöttem rá, hogy mennyire igaza van édesapámnak, hogy mennyire nagy lépés ez. Most érzem igazán, hogy mennyire jó volt élvezni a gondtalanságot, ami azzal járt, hogy otthon laktam. És szerintem teljesen érthető, hogy félt. Ő az édesanyád, aki felnevelt, támogatott mindig, aki virrasztott melletted baba korodban, aki izgult akkor,amikor dolgozatot írtál. Természetes, hogy félt, hiszen tart attól, hogy mostantól nem lesz aki vigyáz rád. És így próbál megvédeni. Szerintem próbálj beszélni erről az édesanyáddal, de ha eljön az idő, akkor költözz. Hiszen előbb vagy utóbb el kell kezdeni az önálló életünket. De ha el is költözöl, amikor tudsz, azért menjél haza, hogy ne érezze anyukád azt, hogy teljesen elfeledkezel róla.
2011. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi:) biztosan járok majd haza, már amennyire a (remélhetőleg) meló meg a további suli engedni fogja...most hogy elgondolkodtam talán az is zavarja, hogy nem a városban leszek hanem messzibb...mondjuk addig még van egy év:)
2011. máj. 2. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!